جمعه 4 خرداد 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی در ششمین هم اندیشی سراسری عفاف و حجاب ، راهکارهای تقویت عفاف و حجاب در کشور بررسی شد

 
 

يكشنبه 8 اسفند 1395

در ششمین هم اندیشی سراسری عفاف و حجاب ، راهکارهای تقویت عفاف و حجاب در کشور بررسی شد

 
 

ششمین هم اندیشی سراسری عفاف و حجاب ویژه نمایندگان دانشجویی و دبیران استانی، امروز شنبه 7 اسفند ماه سال جاری در مجتع فرهنگی آموزشی آدینه تهران برگزار و راهکارهای جذب بیشتر مردم به رعایت عفاف و حجاب بررسی شد.

ششمین هم اندیشی سراسری عفاف و حجاب ویژه نمایندگان دانشجویی و دبیران استانی، امروز شنبه 7 اسفند ماه سال جاری در مجتع فرهنگی آموزشی آدینه تهران برگزار و راهکارهای جذب بیشتر مردم به رعایت عفاف و حجاب بررسی شد
. در آغاز این هم اندیشی که با حضور گسترده دبیران استانی ، نمایندگان دانشجویی از سراسر کشور و صاحب نظران و محققین حوزه عفاف و حجاب برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین آقای سید محمدی، رئیس بنیاد ملی عفاف و حجاب که متولی برگزاری این نشست بود، به بیان وضعیت موجود و آسیب های اجتماعی عدم رعایت عفاف و حجاب در جامعه پرداخت. وی در این هم اندیشی ابراز امیدواری کرد که با حضور آگاهانه و تلاش های خالصانه محققین، اساتید، دبیران و دانشجویان به عنوان اقشار تاثیرگذار بر قشر فرهیخته و تحصیلکرده، بتوان در حوزه عفاف و حجاب با سرعت بیشتری ، نواقص و کاستی ها را رفع کرد.
سپس آیت الله اختری، دبیرکل بنیاد ملی عفاف و حجاب و دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت در جایگاه سخنرانی قرار گرفت و با ایراد سخنانی، به مردم و مسئولین هشدار داد که طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری، از سالها پیش خطربزرگی ما را تهدید می کند که همان تهاجم فرهنگی و سلاح نرمی است که دشمن در مقابله با عقاید و تفکر اسلامی از آن بهره می جوید.
وی افزود: دشمن در این راه قطعاً علاوه بر راههای سیاسی و بین المللی، تحریم ها، جنگ و ... از طریق نشانه رفتن عفاف و حجاب در جامعه اسلامی ایران، نیروهای انقلابی را مورد تهاجم قرار می دهد و لذا ما مسئولیت بسیار خطیری را در جهت آگاه کردن اذهان بر عهده داریم چرا که آگاهی و بصیرت سپر بسیار محکمی در راه هر گونه تهاجم دشمن است. در ادامه این هم اندیشی پس از پخش کلیپ ها و مستندی با موضوع عفاف و حجاب، و همچنین برگزاری مدیحه سرایی و تواشیح توسط گروهی از جانبازان دفاع مقدس، میزگرد و برنامه پرسش و پاسخ با حضور حجت الاسلام و المسلمین زیبایی نژاد؛ محقق و استاد دانشگاه، دکتر لاله افتخاری؛ عضو هیات مدیره بنیاد ملی عفاف و حجاب و خانم دکتر روح افزا؛ رئیس مرکز آمار و اطلاعات شورای فرهنگی اجتماعی زنان برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین زیبایی نژاد در بخش از پاسخ های خود به حاضرین در مراسم گفت: ترویج فرهنگ در لحظه زندگی کردن که این روزها بسیار آن را می شنویم یعنی لحظه ای شدن در مصرف و این مصرف می تواند از مصرف اقتصادی تا مصرف جنسی را شامل شود.
وی ادامه داد: ما در کشور تبی داریم بنام تب اقدام به این معنی که همه می خواهیم بلافاصله اقدام به اصلاح کنیم در حالیکه هنوز خودمان ابعادی از صورت مسئله را نمی دانیم. زیبایی نژاد افزود: امروز عفاف و حجاب در کشور یک مسئله نیست بلکه یک نتیجه است پس ما بجای شکافتن بحث عفاف و حجاب، باید در ابتدا ببینیم چه کنیم تا امروز عفاف و حجاب ابتدا به یک دغدغه همگانی و مردمی تبدیل شود و در مرحله بعد به اصلاح اموری دست بزنیم که در نتیجه آن عفاف و حجاب به طور داوطلبانه و به خواست خود مردم در جامع افزایش یابد و همه گیر شود.
در پایان این میزگرد، حضار همزمان با پخش اذان ظهر نماز جماعت را به امامت حجت الاسلام و المسلمین تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، اقامه کردند و در بعد از ظهر امروز در کارگاههای مختلفی که با موضوعاتی چون بررسی آسیب های اجتماعی در حوزه عفاف و حجاب و راهکارهای عملی جلوگیری از تضعیف عفاف و حجاب در جامعه برگزار شد شرکت کردند.
لازم به ذکر است که این هم اندیشی در روز یکشنبه 8 اسفند ماه نیز با برگزاری کارگاهها به صورت گروهی ادامه دارد.
در این هم اندیشی، سازمان صدا و سیما، شهرداری تهران، دانشگاههای سراسری، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و پیام نور، بانک انصار، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان اوقاف و امور خیریه نیز با بنیاد ملی عفاف و حجاب به عنوان برگزارکننده اصلی، مشارکت داشتند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
بازگشت صرافی‌ها به معاملات ارزی
:: فناوری اطلاعات ::
تغییرات استراتژیک در کروم برای امنیت کاربران
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
سورپرایز بعدی کارلوس کی روش چیست؟!
:: فرهنگ و هنر ::
ماجراهای روح باباپنجعلی در «پایتخت6»؛ داستان سری جدید سریال پایتخت
:: حوادث ::
قتل ۸ زن با طناب سفید!

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار