جمعه 4 خرداد 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی سياسی قوای سه‌گانه با نگاهی وفاق‌آمیز به معیشت و اشتغال توجه کنند

 
 

جمعه 11 فروردين 1396

قوای سه‌گانه با نگاهی وفاق‌آمیز به معیشت و اشتغال توجه کنند

 
 


رئیس مجلس گفت: من فکر میکنم هم دولت هم مجلس و هم قوه قضاییه باید با یک نگاه وفاق آمیزی به مسله اصلی معیشت مردم و اشتغال توجه کنند و به عقیده من می‌توانند این کار را بکنند.

به نقل از مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدار با خانواده شهیدان فلاح پور در شهر کوهسار البرز و در جمع خبرنگاران گفت: روحیه شجاعت و شهادت طلبی باعث شده که انقلاب اسلامی ما پایدار و این امر باعث پیشرفتهایی در کشور و عزتمندی مردم ایران شده است؛ لذا لازم بود در ابتدای سال جدید خدمت این عزیزان رسیده و عرض ارادتی داشته باشیم.
لاریجانی با اشاره به تحولات منطقه و نیز با توجه به طراحی آمریکایی ها برای منطقه کرده و سوءاستفاده از برخی کج‌فهمی‌ها و نفهمی‌های بعضی سران کشورهای منطقه، افزود: باید نیروهای فداکار در انقلاب اسلامی و آنها که در راه انقلاب فداکاری کرده اند درک درستی از شرایط داشته و یکدیگر را حمایت کنند، ضمن آنکه باید یک هوشیاری سیاسی وجود داشته باشد زیرا با همین روحیه مجاهدت است که می‌شود دشمنی ها را درک کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره لزوم توجه به درون از نظر اقتصادی گفت: شاید در برخی مولفه ها، پیشرفتهای بسیاری در کشور وجود داشته است و در زمینه اقتصاد هم در زیربناها پیشرفتهای خوبی صورت گرفته اما امروز یک مسابقه ای در سطح جهانی وجود دارد تا به کمک امکانات مختلف بین المللی سامان بهتری به وضعیت اقتصادی داده شود لذا باید از این فرصت استفاده کرد و امکانات و تولید را رشد داد چراکه ما از ظرفیتهای انسانی مناسبی در این زمینه برخوردار هستیم.
وی افزود: من فکر میکنم هم دولت هم مجلس و هم قوه قضاییه باید با یک نگاه وفاق آمیزی به مسله اصلی معیشت مردم و اشتغال توجه کنند و به عقیده من می‌توانند این کار را بکنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به فعالیتهای مجلس در این زمینه گفت: در مجلس هم چند قانون برای تسهیل فضای کسب و کار تصویب شده و اکنون نیز به کمیسیون های مختلف گفته ایم مطالعاتشان را انجام دهند و پس از تعطیلات نوروز کمیسیونها با کمک مرکز پژوهشها و امکاناتی که دولت دارد تلاش خواهیم کرد زمینه های ورود نیروهای جوان و خلاق و کارآفرین به حوزه تولید را فراهم کنیم.
وی افزود: هم نگاهها باید در این زمینه کمک کننده باشند هم بخشهای خصوصی تا آنجا که میتوانند ظرفیتهای خود را گسترش دهند.
لاریجانی ادامه داد: نیروی انسانی ماهر باید جذب شود و در این زمینه باید کمکهایی به بخش خصوصی شود که به این کار علاقه مند بشوند.
وی در زمینه توسعه روستاها نیز گفت: برای توسعه روستاها نیز طرحی در مجلس در دست کار قرار دارد و ساختار آن نیز در قانون برنامه آمده است و امسال باید با پشتیبانی بیشتری به آن توجه کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی آمار در رابطه با مهاجرت از روستا به شهر ادامه داد: در آخرین آمارگیری سکنه کشور در روستاها ۲۵ درصد بود در حالی که متوسط جهانی بیشتر از این بوده و این امر نشان دهنده این است که یک اشکالی در چرخه اقتصادی روستاها وجود دارد که مردم در روستاها نمی مانند؛ بنابراین توجه جدی به این بخش شده است و امیدواریم خداوند امسال را سال جهش در اقصاد و تولید در کشور قرار بدهد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
بازگشت صرافی‌ها به معاملات ارزی
:: فناوری اطلاعات ::
تغییرات استراتژیک در کروم برای امنیت کاربران
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
سورپرایز بعدی کارلوس کی روش چیست؟!
:: فرهنگ و هنر ::
ماجراهای روح باباپنجعلی در «پایتخت6»؛ داستان سری جدید سریال پایتخت
:: حوادث ::
قتل ۸ زن با طناب سفید!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار