دوشنبه 31 ارديبهشت 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بانک های ایران آماده همکاری های گسترده با بانک های اروپایی هستند

 
 

شنبه 9 ارديبهشت 1396

بانک های ایران آماده همکاری های گسترده با بانک های اروپایی هستند

 
 


مدیرعامل بانک ملی ایران ابراز داشت:بانک های ایرانی آماده همکاری های گسترده حرفه ای با بانک های اروپایی بویژه بانک های آلمانی هستند و انتظار داریم نگاه آنها نیز به همکاری ها حرفه ای باشد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران،محمد رضا حسین زاده در پانل تخصصی چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران -اروپا با تشریح وضعیت بانک های ایران قبل از تحریم به موقعیت ویژه بانک ملی ایران در حوزه بین الملل اشاره کرد و گفت:بانک ملی ایران با حدود ٩٠ سال سابقه بیشترین واحدهای بانکی ایران را در خارج از کشور دارد و از دیرباز همکاری گسترده ای با بانک های اروپایی داشته به طوری که بیشتر ارتباطات تجار در حوزه خارجی از طریق بانک ملی ایران انجام شده است. وی افزود:موقعیت ویژه بانک ملی ایران و خوشنامی این بانک در حوزه بین الملل زبانزد همه بوده است.
حسین زاده ،تحریم های نظام بانکی را باعث توقف همکاری های رو به رشد و فعالیت های حرفه ای بانک های ایرانی در عرصه خارجی دانست و ادامه داد:خوشبختانه با تلاش های گسترده دولت محترم و اجرای برجام،فعالیت های مختلفی برای ایجاد ارتباطات بانکی با اروپا شروع شده به طوری که بانک ها شروع به استاندارد سازی و شفاف سازی فعالیت های خود متناسب با ضوابط و استانداردهای بین المللی کرده اند و اقدامات خوبی نیز انجام شده است. وی افزود:گشایش های خوبی در حوزه بانکداری بین الملل ایجاد شده و روابط کارگزاری بانک های ایرانی بویژه بانک ملی ایران رو به گسترش است.
به گفته حسین زاده،قدم های خوبی در راه ارتباط بانک های ایران و اروپا انجام شده و تلاش بانک های ایران در اعتمادسازی است و بانک های اروپایی نیز باید به دور از مسایل سیاسی،به منافع مشتریان خود توجه کنند تا سطح همکاری های حرفه ای بانک های ایران و ارپا ارتقا یابد.
وی به امکانات ویژه شعبه هامبورگ بانک ملی ایران اشاره کرد و گفت:این شعبه موقعیت بسیار مناسبی دارد و فعالیت ها و همکاری های گسترده ای با بانک مرکزی آلمان دارد.
مدیرعامل بانک ملی ایران افزود:بعد از تحریم واحد های بانک ملی ایران با کارگزاران خود ،٤٠ هزار پیام سوییفتی مبادله کرده اند و حدود یک میلیارد یورو نیز توسط آنها اعتبارات اسنادی گشایش یافته است.
چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا صبح امروز شنبه نهم اردیبهشت ماه به مدت دو روز در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز به کار کرد. این همایش با هدف ایجاد فضاهای مناسب و مستمر برای معرفی هر چه بیشتر فرصت‌های مهم سرمایه‌گذاری برگزار می شودو در مراسم افتتاحیه آن محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و ولی الله سیف ریس کل بانک مرکزی حضور داشتند. در این همایش تیمی نیز از مسوولان ارشد بانک ملی ایران متشکل از کریمی،پناهی ،شایان و شاهبازاعضای هیات مدیره و تنی چند از مسئولان حوزه بین الملل این بانک حضور داشتند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
توزیع بیش از 5 میلیون قطعه سکه به بازار
:: فناوری اطلاعات ::
تغییرات استراتژیک در کروم برای امنیت کاربران
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
برنامه بازی‌های تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا
:: فرهنگ و هنر ::
ماجراهای روح باباپنجعلی در «پایتخت6»؛ داستان سری جدید سریال پایتخت
:: حوادث ::
مسمومیت با قارچ در تهران نداشتیم

يادداشت
:: اقتصادی ::
ششمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار