دوشنبه 31 ارديبهشت 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات مایکروسافت سرویسی برای آموزش عمیق شبکه‌های عصبی معرفی کرد

 
 

يكشنبه 24 ارديبهشت 1396

مایکروسافت سرویسی برای آموزش عمیق شبکه‌های عصبی معرفی کرد

 
 

مطابق روال سال‌های گذشته مایکروسافت در کنفرانس بیلد برترین و جدیدترین محصولات خود را در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد. یکی از مهم‌ترین فناوری‌های معرفی شده، سرویسی است که به منظور آموزش شبکه‌های عمیق عصبی در آژر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مایکروسافت در اوایل برگزاری بیلد 2017 از فناوری آموزشی جدیدی موسوم به آموزش دسته‌ای هوش مصنوعی بر پایه زیرساخت آژر (Azure Batch AI Training) رونمایی کرد. سرویسی که در آینده به عموم توسعه‌دهندگان این توانایی را خواهد داد شبکه‌های عمیق عصبی که خود آن‌را طراحی کرده‌اند را به شکل دقیقی بر پایه زیرساخت ابری مایکروسافت آموزش دهند. البته مایکروسافت در این کنفرانس گفته است که سرویس فوق در حالت خصوصی قرار دارد، اما در آینده نزدیک نسخه پیش‌نمایشی آن در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت.
برای آن‌که درک درست و دقیقی از Batch AI داشته باشید، باید به شما بگوییم که این سرویس به شکل مدیریت شده‌ای هوش مصنوعی را آموزش خواهد داد. این سرویس به توسعه‌دهندگان الگوریتم‌های یادگیری ماشینی اجازه می‌دهد فارغ از متمرکز شدن بر عملکرد زیرساخت‌ها به شکل دقیق‌تری روی مدل‌های خود متمرکز شوند. در حالی که مایکروسافت درباره جزییات این سرویس به‌طور دقیق صحبت نکرده است، اما این‌گونه به نظر می‌رسد که مایکروسافت به دنبال آن است تا به متخصصان هوش مصنوعی اجازه دهد به شکل دقیق‌تری مدل‌های یادگیری ماشینی خود را آموزش دهند.
مایکروسافت می‌گوید سرویس فوق از هر چهارچوب نرم‌افزاری پشتیبانی خواهد کرد، در نتیجه متخصصانی که با چهارچوب‌هایی همچون تانسورفلو گوگل، یا کیت ادراکی مایکروسافت موسوم به کافی Caffe آشنایی دارند، به راحتی قادر خواهند بود از این سرویس استفاده کنند. مایکروسافت گفته است که در آینده پژوهشگرانی که در حوزه داده‌کاوی به فعالیت اشتغال دارند قادر خواهند بود این سرویس را به گونه‌ای پیکربندی کنند که متناسب با مدل کاری آن‌ها کار کند. در حال حاضر زیرساخت ارائه شده در ارتباط با این سرویس بر پایه چند پردازنده مرکزی و گرافیکی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار خواهد گرفت، اما در آینده نزدیک این سرویس هوشمند از مدارهای مجتمع دیجیتالی برنامه‌پذیری که از سوی خود این شرکت طراحی و توسعه پیدا کرده است اجرا خواهد شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
توزیع بیش از 5 میلیون قطعه سکه به بازار
:: فناوری اطلاعات ::
تغییرات استراتژیک در کروم برای امنیت کاربران
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
برنامه بازی‌های تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا
:: فرهنگ و هنر ::
ماجراهای روح باباپنجعلی در «پایتخت6»؛ داستان سری جدید سریال پایتخت
:: حوادث ::
مسمومیت با قارچ در تهران نداشتیم

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار