دوشنبه 5 تير 1396

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات بهترین راه مقابله با باج‌افزارها

 
 

جمعه 29 ارديبهشت 1396

بهترین راه مقابله با باج‌افزارها

 
 

بهترین راه برای اینکه به حملات باج‌افزاری آلوده نشوید، آپدیت خودکار سیستم عامل است؛ همچنین بهتر است پیش از اینکه دستگاه و داده‌هایتان مورد هجوم یک حمله باج‌افزاری قرار بگیرند، از داده‌های خود بک‌آپ‌ بگیرید تا حتی در صورت حمله بتوانید آنها را بازیابی کنید.

حمله عظیم باج‌افزار واناکریپت در روز جمعه رایانه‌ها را در بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و شرکت‌ها در سراسر جهان فلج کرد، حمله‌ای که برخی معتقدند بزرگترین طرح اخاذی آنلاین تاریخ است. در این حمله باج‌افزار تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار رایانه آلوده شدند.
اگرچه واناکریپت بیشتر کامپیوتر شرکت‌ها را آلوده کرد، انواع دیگری از باج‌افزار هستند که به طور منظم کاربران در خانه را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در اغلب موارد، فایل‌ها توسط نرم‌افزارهای مخرب رمزگذاری شده و صاحب کامپیوتر یک پیام خواستار باج می‌بیند که در صورت عدم پرداخت باج، تمامی داده‌ها از بین خواهد رفت.
گزارش‌های مبنی بر چگونگی جلوگیری از حملات باج‌افزار و دیگر مشکلات نرم‌افزارهای مخرب نوشته شده است. در صدر این فهرست، قرار دادن امکان به‌روزرسانی خودکار برای سیستم‌های عامل کامپیوتر و تلفن است. هرکس که آخرین پچ‌های ویندوز ۱۰ را دریافت کرده بود، از این حمله اخیر در امان بود، در حالی که افراد بدون آخرین به‌روزرسانی آسیب‌پذیر بودند.
دیگر احتیاط بزرگ، گرفتن بک‌آپ (پشتیبان‌گیری) ‌ از اطلاعات است. اینکه به طور منظم از دستگاه‌های خود بک‌آپ بگیرید به شما بهترین امکان را می‌دهد که وقتی به باج‌افزاری آلوده شدید، کامپیوتر خود را بازیابی کنید.
زمانی که شما از تمام عکس‌های مهم و فایل‌های خود یک کپی داشته که آن را در یک فضای ابری و یا در یک هارد خارجی در خانه ذخیره کرده باشید، نیازی نیست که برای بازیابی اطلاعات خود باجی بپردازید. در عوض، می‌توانید تمام فایل‌های رمزگذاری‌شده و نرم‌افزارهای مخرب را پاک کنید و دستگاه خود را به حالت قبل از حمله برگردانید.
در روزهای اخیر باج‌افزاری تحت عنوان واناکریپت (wannacrypt)‌ با قابلیت خودانتشاری در شبکه کشورها شیوع یافته که قربانی‌های بسیاری را در شرکت‌ها اساسی نیز داشته است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
آخرین وضعیت سودهای بانکی/ رقابت ۱۵ تا ۲۳ درصدی برای جذب سپرده بانکها
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم عامل کروم به حالت دید در شب مجهز شد
:: روی خط جوانی ::
"تلگرام" همسرتان را چک نکنید
:: ورزش ::
دوباره ایران، دوباره جام جهانی
:: فرهنگ و هنر ::
بازیگر قدیمی سریال خانه سبز بستری شد
:: حوادث ::
مرد جوان قربانی انتقام همسر

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
انتقادها از عمر پایین باتری آیفون ۷ بالا گرفت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار