سه شنبه 26 تير 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی دولت الکترونیک و دولت همراه همزمان افتتاح می‌شود

 
 

سه شنبه 3 مرداد 1396

دولت الکترونیک و دولت همراه همزمان افتتاح می‌شود

 
 

وزیر ارتباطات گفت: دولت الکترونیک فقط خدمات قوه مجریه نیست بلکه متعلق به کل حاکمیت است و با باور آن شاهد توسعه و منفعت برای مردم خواهیم بود.

بعد از اعلام افتتاح فاز نخست دولت الکترونیک و دولت همراه در هفته آینده از سوی وزیر ارتباطات، امروز (سه شنبه) جلسه ای به منظور هماهنگی میان دستگاه های اجرایی کشور برای ارایه خدمات الکترونیک در قالب دولت الکترونیک و همراه با حضور وزیر ارتباطات، رییس سازمان فناوری اطلاعات و نماینده گان دستگاه های اجرایی برگزار شد.
در این جلسه محمود واعظی با تاکید بر اینکه دولت الکترونیک و همراه مربوط به یک یا چند وزارتخانه نیست و همه دستگاه ها در آن شریک هستند، گفت: اگر هر کدام از دستگاه ها و سازمان ها بر روی دولت الکترونیک نباشد و یا فعال نباشند، بخشی مردم از خدمات محروم می شوند.
وی افزود: ابتدا می خواستیم که دولت الکترونیک را به صورت مجزا افتتاح کنیم و با تاخیر چند ماهه دولت همراه نیز تکمیل و افتتاح شود اما از آنجا که امروز با تغییر شیوه زندگی، مردم می خواهند بدون مراجعه به مکان و زمان مشخصی در هرجایی امور خود را انجام دهند، تصمیم گرفتیم با انجام کارها و هماهنگی های فشرده و شبانه روزی تا هفته آینده زیرساخت دولت همراه را نیز به افتتاح برسانیم چراکه به نفع مردم است که ارایه خدمات در بستر قابل دسترسی تلفن همراه درسراسر کشور نیز باشد.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه با ایجاد زیرساخت هایی که در دولت یازدهم انجام گرفته بعد از چند ماه خدمات کامل تر و پیشرفته تری در بستر دولت الکترونیک و همراه ارایه می شود، تصریح کرد: افتتاح دولت الکترونیک آخر خط نیست بلکه شروعی برای تکمیل یک کار بزرگ و بازافرین دولت است.
وی با بیان اینکه بعضی دستگاه ها در کشور وجود دارند که با ارایه سرویسی چهل میلیون از شهروندان آنرا احساس می کنند، خاطر نشان کرد: خوشبختانه عزم جدی از سوی رییس جمهوری و هیات دولت مبنی بر ایجاد دولت الکترونیک وجود دارد و همه بر این باور هستیم که این کار باید انجام شود.
واعظی مفهموم دولت در دنیا را با دولت در ذهن عده ای متفاوت دانست و گفت: وقتی در دنیا می گویند دولت ایران، منظور آنها فقط قوه مجریه نیست و در دولت الکترونیک هم فقط منظور قوه مجریه نیست و قوه مقننه و قوه قضاییه نیز شامل آن می شود و متعلق به کل حاکمیت محسوب می شود، در هفته آینده اقدام به افتتاح فاز اول دولت الکترونیک و همراه کنیم .

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نرخ ارز ثابت ماند
:: فناوری اطلاعات ::
واتس اپ به امنیت کاربرانش فکر می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کی‌روش؛ هفتمین سرمربی پردرآمد جام جهانی
:: فرهنگ و هنر ::
ماجراهای روح باباپنجعلی در «پایتخت6»؛ داستان سری جدید سریال پایتخت
:: حوادث ::
کشف جسد یک زن در پارک چیتگر

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار