دوشنبه 1 مرداد 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی راه اندازی دولت الکترونیک خدمتی نوین در سراسر ایران است

 
 

سه شنبه 10 مرداد 1396

راه اندازی دولت الکترونیک خدمتی نوین در سراسر ایران است

 
 

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه راه اندازی دولت الکترونیک خدمتی نوین در سراسر ایران است؛ گفت:‌ اصالت هویت یک فرد ، قابلیت ثبت و تراکنش پول و تعیین هویت آدرس و مکان، ستون های شکل دهی به دولت و تجارت الکترونیک در کشور است.

مهندس نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در مراسم رونمایی از دولت الکترونیک و دولت همراه با اشاره به تلاش های مجموعه دولت در اجرایی شدن دولت الکترونیک، گفت: دولت الکترونیک آغازی برای خدمت رسانی بهتر به مردم در سراسر ایران است.
وی با بیان اینکه برای اجرایی شدن این کار یک راه 20 ساله طی شده است، افزود: نتیجه این کار، راه اندازی دولت الکترونیک به عنوان یک خدمت نوین در سراسر ایران است.
معاون وزیر ارتباطات به تلاش های انجام شده در 4 سال گذشته در این حوزه اشاره کرد و افزود: آسیا و آمریکای لاتین و آفریقا به دو رویکرد تمرکز بر تجارت الکترونیکی و دولت الکترونیک و پیاده کردن آن در ارکان نظام اجرایی و اداری کشورها، توجه داشته اند که ما نیز می توانیم از این تجربیات استفاده کنیم
وی تاکید کرد : در کشوری مانند ایران که 70 تا 80 درصد حجم فعالیت ها در دولت اتفاق می افتد ، باید اصلاح نظام اداری در دولت، ساماندهی شود و به همین دلیل رویکرد پیاده سازی دولت الکترونیک را انتخاب کردیم .
رییس سازمان فناوری اطلاعات به پیش نیازهای پیاده سازی دولت الکترونیک در کشور اشاره کرد و گفت : اصالت هویت یک فرد ، قابلیت ثبت و تراکنش پول و تعیین هویت آدرس و مکان، ستون های شکل دهی به دولت و تجارت الکترونیک در کشور است .
وی تصریح کرد : در سال های گذشته نظام بوروکراسی ما رشد داشته، جامعه شهری به بیش از70 درصد جمعیت کشور رسیده است و ابهامات و پیچیدگی های بسیاری ایجاد شده است که به این منظور، ستادهای مختلفی برای جعل اسناد، مبارزه با کالا و ارز و همچنین ایجاد شفافیت در فرآیند اداری و کرامت شهروندان ، مشتری مداری و چابک سازی نظام اداری، تشکیل شده است.
جهانگرد با بیان اینکه تمام این مسائل به ایجاد پلتفرم دولت الکترونیک می انجامد، افزود : بدون این پلتفرم تمام فعالیت های انجام شده در این حوزه ناکارآمد است و برای انجام این کار از 20 سال گذشته موج نخست ایجاد شد و در طرح تکفا محیط وب در نظامات اداری ایجاد و دستگاه ها هر کدام دارای وب سایتی شدند.
وی به ابتدای شکل گیری شورای عالی فناوری اطلاعات در ابتدای دولت یازدهم اشاره کرد و اظهار داشت : با تصویب سند پیاده سازی دولت الکترونیک و سند چابک سازی نظام اداری ایران، تحت عنوان نقشه راه دولت الکترونیک در شورای عالی اداری و با تصویب این دو سند، تکلیف شد که کشور برای یک تحول بزرگ آماده شود.
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: بعد از ابلاغ این اسناد زیرساخت های مورد نیاز و تاسیس شبکه و پلتفرم انجام شد و با کد گذاری کل اقلام اطلاعاتی که در نظام اداری ایران وجود دارد ، ایجاد یک نظام هویت مرکب بر اساس مکان در کل کشور آغاز شده است.
وی به نظام آدرس دهی کشور با عنوان جی نف که در میانه راه قرار دارد ، اشاره کرد و اظهار داشت : پروژه " ای باکس " که صندوقی برای تمام تبادلات فرد با دولت است در این راستا انجام و با پالایش نظام اداری کشور ، خدمات و سرویس های ارایه شده در بیش از 100 دستگاه احصا شد .
رییس سازمان فناوری اطلاعات افزود : فعالیت بخش های مختلف در این حوزه به 14 خوشه تقسیم شد که به طور مثال وزارتخانه های مربوطه در حوزه مجوزها ، سلامت و کشاورزی نیز برنامه های خود را در این زمینه اجرا کردند .
وی از تشکیل 12 دیتا بیس اصلی در این حوزه خبر داد و گفت : امروز از ترکیب تمام فعالیت های انجام شده می توانیم اعلام کنیم که از پورتال پلتفرم دولت الکترونیک امکان دسترسی به خدمات دولت فراهم شده و نسخه موبایلی آن نیز با عنوان دولت همراه،‌ آغاز به کار کرده است .

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نرخ ارز ثابت ماند
:: فناوری اطلاعات ::
تطبیق حرکت کاربران گوگل با ۸۰۰۰ حرکت دیگر
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
تیم ملی والیبال نشسته ایران برای هفتمین بار قهرمان جهان شد
:: فرهنگ و هنر ::
شهلا ریاحی ساکن خانه‌‌ای که دور نیست
:: حوادث ::
دستگیری متهمان پرونده تعرض به زن جوان در لواسان

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار