شنبه 29 مهر 1396

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی شرایط استفاده مشمولان غایب از معافیت و کسر خدمت‌های سربازی

 
 

جمعه 13 مرداد 1396

شرایط استفاده مشمولان غایب از معافیت و کسر خدمت‌های سربازی

 
 



رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره معافیت‌ها و کسر خدمت‌های افراد غایب سربازی ارائه کرد.

سردار موسی کمالی درباره امکان و شرایط بهره‌مندی مشمولان غایب، از معافیت و کسر خدمت‌های سربازی اظهار کرد: به طور کلی و برابر ماده ۳۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که دارای غیبت هستند نمی‌توانند از معافیت برخوردار شوند مگر در مورادی که فرد در زمان احضار برای خدمت و در طول مدت غیبت و زمان رسیدگی به آن واجد شرایط معافیت باشد.
کمالی افزود: به عنوان مثال اگر فردی پیش از آنکه به سن ۱۸ سالگی برسد، واجد شرایط معافیت بوده اما به موقع خودش را برای اعزام به سربازی معرفی نکرده و وارد غیبت شده باشد، این فرد مشمول معافیت می‌شود، اما اگر فرد در زمان غیبت از سربازی، مشمول معافیت شود، امکان استفاده از آن را ندارد.
رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح، درباره افرادی که ممکن است به دلیل معافیت پزشکی از خدمت سربازی معاف شوند، گفت: در مورد معافیت پزشکی موارد استثنایی وجود دارد که مثلا اگر فرد در زمان غیبت دچار مشکلی شود که ناتوان از انجام سربازی شود، طبیعتا امکان خدمت برایش وجود نداشته و از سربازی معاف خواهد شد.
غیبت مانع از بهره‌مندی ایثارگران از معافیت و کسر خدمت نمی‌شود

وی در پاسخ به سوالی درباره فرزندان خانواده ایثارگران و شرایط بهره‌مندی آنان از معافیت و کسرخدمت‌ها به ایسنا گفت: در مورد ایثارگران یعنی فرزندان شهدا، جاویدالاثرها، جانبازان، رزمندگان و آزادگان با توجه به اینکه فرزندان این افراد قبل از مشمول بودن واجد شرایط بوده‌اند، لذا غیبت مانع استفاده آنان از معافیت‌ها و کسر خدمت‌های ایثارگری نشده و تمامی مشمولان متولد ۷۲ و قبل از آن اگر واجد شرایط هستند می‌توانند از آن بهره مند شوند.
شرط استفاده بسیجیان از کسر خدمت

کمالی درباره شرایط بهره‌مندی بسیجیان از کسر خدمت نیز گفت: این افراد را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد؛ نخست بسیجیانی هستند که قبل از وارد شدن به غیبت با بسیج همکاری داشته و پس از آن مرتکب غیبت شده‌اند که در این خصوص مدت همکاری این افراد قبل از ورودشان به غیبت محاسبه شده و می‌توانند با توجه به مقررات کسر خدمت دریافت کنند. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: اما آن دسته از بسیجیانی که در زمانی که مرتکب غیبت شده‌اند وارد بسیج شده و با این نیرو همکاری داشته‌اند، مشمول هیچ کسر خدمتی نمی‌شوند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
ربیعی: مسئول مقابله با فقر هستم
:: فناوری اطلاعات ::
رفع ابهامات اجرای شبکه ملی اطلاعات
:: روی خط جوانی ::
۷ روش برای اینکه بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید
:: ورزش ::
دیوار چین مقابل ایران فرو ریخت
:: فرهنگ و هنر ::
بازیگر ایرانی: خداحافظ تلویزیون!
:: حوادث ::
اهورا قربانی شکنجه هولناک ناپدری

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار