شنبه 1 مهر 1396

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات زنجیره بلوک (BlockChain) چیست و چگونه کار می‌کند؟

 
 

چهارشنبه 22 شهريور 1396

زنجیره بلوک (BlockChain) چیست و چگونه کار می‌کند؟

 
 


زنجیره بلوکی یک تکنولوژی نرم‌افزاری فردبه‌فرد است که از یکپارچگی اطلاعات دیجیتال فرد حفاظت می‌کند. این تکنولوژی به جهت ایجاد ارز جایگزین بیت کوین ابداع شد اما می‌توان از آن برای دیگر ارزهای رمزگذاری، سرویس‌های امضای دیجیتال، سیستم‌های رأی‌گیری و دیگر اپلیکیشن‌ها استفاده کرد.

زنجیره بلوکی یک تکنولوژی نرم‌افزاری فردبه‌فرد است که از یکپارچگی اطلاعات دیجیتال فرد حفاظت می‌کند. این تکنولوژی به جهت ایجاد ارز جایگزین بیت کوین ابداع شد اما می‌توان از آن برای دیگر ارزهای رمزگذاری، سرویس‌های امضای دیجیتال، سیستم‌های رأی‌گیری و دیگر اپلیکیشن‌ها استفاده کرد. در این مطلب چگونگی کارکرد و اهمیت آن شرح داده شده است:
به گزارش روابط عمومی شرکت ایران ارقام، همه از پول کاغذی استفاده می‌کنند. وقتی یک ده‌دلاری دریافت می‌کنید، به‌سادگی می‌توانید به اصل بودن آن اعتماد کنید و همچنین می‌توانید تقلبی بودن آن را تشخیص دهید. اگر در عوض فردی به شما ایمیلی ارسال کند و در آن بگوید که این ده دلار برای شما به‌احتمال زیاد شما آن را باور نمی‌کنید اما در بلاک چین بجای اینکه آن پول را با استفاده از یک عابربانک یا کارت‌های اعتباری ارسال کنیم. پول را بر پایهٔ یک پیغام دیجیتال ارسال می‌کنیم.
برای کسب اطمینان از اینکه کسی دراین‌بین تقلب نمی‌کند و یا به‌دروغ پولی را ارسال نمی‌کند، این پیغام‌ها از طریق بانک‌هایی مورد اعتماد ردوبدل می‌شوند و مسیر مشخصی از خود به‌جای می‌گذارند. آن‌ها خبر دارند که هرکس از چه مقدار پول برخوردار است و این اطلاعات را برای هر تراکنش در نظر می‌گیرند؛ اما وقتی ما در هر دقیقه با یک‌میلیون تراکنش در سراسر جهان روبرو باشیم این کار هزینه‌بر خواهد شد. مجله اکونومیست برآورد کرده است که بانک‌ها برای انجام این پرداخت‌ها در سال 2014 رقمی حدود 1.7 تریلیون دلار را از جیب ما خارج کردند. این رقم چیزی در حدود 2 درصد از کل اقتصاد جهانی است.
با زنجیره‌های بلوکی می‌توانید از بسیاری از این هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم این کار به ما اجازه می‌دهد که پول را درست همانند ارسال یک ایمیل، ارسال کنیم. به‌جای ارسال اطلاعات پرداختی بسیاری از طریق سرورها، زنجیرهٔ بلوکی از هزاران کامپیوتر شخصی بر روی اینترنت استفاده می‌کند. تمامی تراکنش‌ها مابین تمامی کامپیوترها در یک دفتر حسابداری گسترده به نام دفتر کل کپی و بررسی می‌شوند. دفتر کلی که در آن مقیاس از امنیت بالایی برخوردار خواهد بود.
تنها مزیت زنجیرهٔ بلوکی ارسال آنلاین پول نیست. بلکه به ما اجازه می‌دهد که از تمامی اطلاعات دیجیتال ارسالی خود محافظت کنیم. این اطلاعات می‌تواند شامل اطلاعات هویتی، اطلاعات سامانه‌های رأی‌گیری، قراردادها و دیگر ابزارهای ردوبدل شده در سیستم بروکراسی قرن بیست‌ویک شود. به‌کارگیری بلاک چین برای ثبت داده‌هایی از قبیل تبادلات بانکی، قراردادها و تعاملات تجاری بدین معنا است که این فناوری می‌تواند تحولات عظیمی را در گستره وسیعی از صنایع به وجود آورد. 5 گام عملکرد بلاک‌چینقصد تراکنش مالی از A به B وارد شدن درخواست تراکنش در قالب یک بلاک در شبکه تأیید و ثبت درخواست تراکنش در شبکه پیوستن بلاک به زنجیره و ثبت شفاف و غیرقابل‌بازگشت درخواست واریز نهایی تراکنش درخواستی به‌حساب B

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
ربیعی: مسئول مقابله با فقر هستم
:: فناوری اطلاعات ::
رفع ابهامات اجرای شبکه ملی اطلاعات
:: روی خط جوانی ::
۷ روش برای اینکه بهتر با دیگران ارتباط برقرار کنید
:: ورزش ::
دیوار چین مقابل ایران فرو ریخت
:: فرهنگ و هنر ::
درگذشت پیشکوست عرصه خبر و دوبله
:: حوادث ::
دختر جوانی به طرز بدی توسط پسر همسایه به قتل رسید

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
انتقادها از عمر پایین باتری آیفون ۷ بالا گرفت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار