دوشنبه 5 فروردين 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث دستور نبش قبر 13 ساله

 
 

دوشنبه 23 بهمن 1396

دستور نبش قبر 13 ساله

 
 

قبر مرد ناشناسی که مدارک شناسایی کارمند گمشده‌ داروخانه‌ای را داشت پس از 13 سال برای انجام آزمایش دی‌ان‌ای گشوده و تعیین هویت شد.

به نقل از روزنامه «ایران»، چندی پیش دختر جوانی با حضور در دادسرای جنایی تهران خواستار دریافت دیه قتل پدرش از بیت‌المال شد.
او به بازپرس پرونده گفت: «سیامک»، پدرم کارمند داروخانه بود و به خاطر اختلاف‌هایی از مادرم جدا شده بود. سال 83 به طرز مرموزی ناپدید شد و موضوع را به پلیس گزارش کردیم. همزمان با ناپدید شدن پدرم، جسد مرد جوان ناشناسی از داخل چاهی در منطقه قیطریه پیدا شد. با توجه به آنکه مدت زمان زیادی از مرگ گذشته بود و جسد قابل شناسایی نبود. اما کپی شناسنامه‌ای در جیب پیراهن آن پیدا شد که متعلق به پدر من بود. از آنجایی که همزمان با ناپدید شدن پدرم این جسد با سند هویتی پدرم پیدا شده و با توجه به اظهارات عمه و عمویم پس از دیدن عکس‌های جسد، احتمال می‌دهیم که جسد متعلق به پدرم باشد. چون مدت زمان زیادی از آن اتفاق گذشته و قاتل نیز شناسایی نشده است خواهان پرداخت دیه از بیت‌المال هستم.»
با آغاز بررسی‌ها در این باره و مراجعه به اسناد پرونده مشخص شد که سوم مرداد سال 83 جسد مرد جوانی داخل چاهی در منطقه قیطریه کشف شده بود که با توجه به رد کبودی دور گردن جسد به نظر می‌رسید که به قتل رسیده است. از طرفی اظهارات دختر جوان درباره کپی شناسنامه در جیب جسد نیز درست بود.با مشخص شدن این موضوع از سوی بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران پرونده از بابت درخواست دیه از بیت‌المال به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. اما قضات دادگاه اعلام کردند که کپی شناسنامه، هویت قربانی را تأیید نمی‌کند و باید آزمایش دی‌ان‌ای انجام شود.به این ترتیب با گذشت 13 سال از کشف جسد، بازپرس محسن مدیرروستا دستور نبش قبر را صادر کرد و کادر درمانی یکی از بیمارستان‌های دولتی تهران اعلام کرد که با وجود از بین رفتن بقایای جسد پس از 13 سال می‌تواند آزمایش دی‌ان‌ای برای تعیین هویت را انجام دهد. نمونه‌برداری از این جسد با حضورمأموران و کادر بیمارستان انجام شد و با نمونه دی‌ان‌ای دختر کارمند داروخانه تطبیق داده و هویت آن تأیید شد. با اثبات هویت مقتول پرونده بار دیگر با درخواست اولیای دم برای بررسی پرداخت دیه از بیت‌المال به دادگاه ارسال شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آنچه بهتر است برای حفظ امنیت مودم‌تان بدانید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
متهم: گلوی دخترعمویم را بریدم و شیرگاز را باز کردم

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار