دوشنبه 27 اسفند 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی دلیل منفی شدن اعتبار حساب رانندگان اسنپ چیست

 
 

سه شنبه 24 بهمن 1396

دلیل منفی شدن اعتبار حساب رانندگان اسنپ چیست

 
 

این روزها کاربران در شبکه‌های اجتماعی و گفتار روزانه خود در مورد اصرار رانندگان اسنپ به پرداخت نقدی کرایه صحبتهای متفاوتی می‌کنند و از این موضوع ناراضی هستند.

این روزها کاربران در شبکه‌های اجتماعی و گفتار روزانه خود در مورد اصرار رانندگان اسنپ به پرداخت نقدی کرایه صحبتهای متفاوتی می‌کنند و از این موضوع ناراضی هستند. به نظر می‌رسد اسنپ برای پایان دادن به این مسئله، تمهیدات جدیدی را برای پرداخت‌ها اتخاذ کرده، که مهم‌ترین آن «اعتبار کمیسیون منفی» در اپلیکیشن رانندگان است. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت اپلیکیشن اسنپ به سراغ یکی از مدیران این مجموعه می‌رویم و درباره این قابلیت و اثر آن جویا می‌شویم.
از پرداخت نقدی تا اعتبار کمیسیون
اسنپ به کاربران مسافرش حق انتخاب پرداخت داده است، یعنی کاربران می‌توانند برای پرداخت کرایه خود از بین دو گزینه پرداخت آنلاین (از طریق اینترنت و کدهای دستوری USSD) و پرداخت نقدی، یکی را انتخاب کنند. موضوعی که باعث ناراحتی برخی مسافران این سامانه می‌شود، اصرار برخی رانندگان به پراخت نقدی کرایه سفر است. فرید شهابی، مدیر بخش تجاری اسنپ، در پاسخ به این سوال که چرا رانندگان تقاضای پرداخت نقدی دارند، می‌گوید: «اسنپ همیشه سعی می‌کند با کاربران خود چه مسافر و چه راننده رفتار مناسبی داشته باشد. به همین دلیل تا چند وقت پیش از اهرم‌های کنترلی استفاده نمی‌کردیم. واقعیت این است که تا پیش از فعال شدن قابلیت «اعتبار کمیسیون منفی»، رانندگان با دریافت وجه نقد دیگر کمیسیونی به اسنپ پرداخت نمی‌کردند. همین موضوع باعث میشد تا از مسافران درخواست پرداخت نقدی کنند و از پرداخت کمیسیون سر باز زنند. برای رفع این مسئله گزینه اعتبار کمیسیون در اپلیکیشن را فعال کردیم.»
اعتبار کمیسیون و اعتبار منفی
در اپلیکیشن رانندگان اسنپ، در پایین گزینه «قابل برداشت» که در واقع میزان کارکرد و درآمد راننده را نشان می‌دهد، گزینه دیگری به نام «اعتبار کمیسیون» قرار گرفته است که در نسخه‌های جدید این اعتبار منفی نیز می‌شود. اعتبار منفی نشان‌د‌‌هنده میزان بدهی رانندگان به اسنپ است. مدیر بخش تجاری اسنپ در توضیح اعتبار منفی و تاثیر آن، می‌گوید: «این اعتبار در واقع نشان‌دهنده حق کمیسیون اسنپ از سفرهای رانندگان است. اپلیکیشن میزان کمیسیون هر سفر با هر روش پرداختی (آنلاین یا نقدی) را محاسبه می‌کند و مجموع آن به راننده نمایش داده می‌شود. رانندگان باید با پرداخت اعتباری و شارژ حسابشان این مبلغ را پرداخت کنند. اگر میزان اعتبار منفی کمیسیون از یک حدی بیشتر شود، تا زمان پرداخت بدهی به اسنپ، پیشنهاد سفر به راننده داده نمی‌شود.»
پیشنهاد سفر و شارژ حساب
منفی شدن بیش از حد حساب و رد کردن سقف تعیین شده اعتبار کمیسیون سبب می‌شود که از طرف اسنپ درخواست سفری برای راننده ارسال نشود. شهابی میگوید: «در صورتی که راننده افزایش اعتبار دهد، دوباره پیشنهاد سفر به او داده می‌شود و میتواند با استفاده از اپلیکیشن اسنپ اقدام به جابه‌جایی مسافر و کسب درآمد کند.» او در پاسخ به اینکه سقف اعتبار منفی چه قدر است و رانندگان چگونه باید اعتبار حسابشان را افزایش دهند، میگوید: «سقف اعتبار منفی در هر شهری متفاوت است و به عواملی مثل میانگین سفرهای هر شهر، میزان پرداخت‌های آنلاین و نقدی کرایه‌ها و عواملی این چنینی بستگی دارد. همواره در اطلاع‌رسانیهای اسنپ به کاربران راننده توصیه می‌شود که اجازه ندهند اعتبار اسنپشان منفی شود. رانندگان از دو طریق میتوانند وارد صفحه افزایش اعتبار شوند. در «مِنوی اصلی» اپلیکیشن گزینه‌ای به نام «افزایش اعتبار» وجود دارد که با انتخاب آن می‌توان به صورت اینترنتی و با تعیین مبلغ، افزاش اعتبار داد. همچنین می‌توانند با انتخاب گزینه «گردش مالی» در اپلیکیشن و فشردن گزینه «+» به صفحه افزایش اعتبار برسند.»
اگر کاربر راننده اسنپ هستید و پیشنهاد سفر از سمت اسنپ به شما داده نمی‌شود، توصیه می‌شود به اعتبار کمیسیون خود در این اپلیکیشن نگاهی بیاندازید. احتمال این امر وجود دارد که به دلیل رد کردن سقف مجاز اعتبار منفی این اتفاق رخ داده باشد، در این صورت می‌توانید با افزایش اعتبار حسابتان، دوباره پیشنهاد سفر بگیرید و کسب درآمد کنید.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آنچه بهتر است برای حفظ امنیت مودم‌تان بدانید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
متهم: گلوی دخترعمویم را بریدم و شیرگاز را باز کردم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار