يكشنبه 27 مرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی زائران اربعین حتما این خبر را بخوانند

 
 

پنجشنبه 3 آبان 1397

زائران اربعین حتما این خبر را بخوانند

 
 


به زائران توصیه می‌شود ارز مورد نیاز را داخل کشور تهیه کرده و به هیچ عنوان به مراکز توزیع ارز در عراق مراجعه نکنند.

یک مقام مطلع گفت: با توجه به عدم همراهی و هماهنگی بانک مرکزی عراق در ارائه خدمات مناسب در ارائه ارز، به زائران توصیه می‌شود ارز مورد نیاز را داخل کشور تهیه کرده و به هیچ عنوان به مراکز توزیع ارز در عراق مراجعه نکنند.

زائران اربعین ارز مورد نیاز خود را داخل کشور تهیه کنند
وی افزود: دولت سابق عراق به دلیل تحریم حاضر به دادن دینار به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نشد و به همین دلیل دولت ناگزیر از استفاده از امکانات محدود در عراق شد که دولت سابق عراق به همان میزان نیز همراهی لازم را نداشت و لذا مشکلاتی برای زائران ایرانی به وجود آمد که ضمن عذرخواهی از زائران عزیز در این مشکل پیش آمده از زائران خواسته می شود ارز خود را در داخل کشور تهیه نمایند و وجه پرداختی آن دسته از زائرانی که موفق به دریافت ارز نشده‌اند محفوظ و بلافاصله پس از بازگشت به حساب آن‌ها مرجوع خواهد شد.

از حضور بی‌برنامه در مرز مهران جدا خودداری کنید
هم‌چنین به دنبال پیش‌بینی سازمان هواشناسی و وقوع طوفان و بارش در مناطق غربی کشور به ویژه استان ایلام از زائران تقاضا شده است تا نسبت به حضور در شهر مهران از قبل برنامه‌ریزی و اطلاعات لازم را داشته باشند تا دچار مشکل نشوند.
زائران باید توجه داشته باشند که مرز مهران روزهای منتهی به اربعین بسیار پر حجم و با ازدحام بالایی برخوردار است که روند تردد مرزی نسبت به روزهای قبل کمی با صبر و تحمل باید باشد و طوفان و بارش باران نیز موجب توجه بیشتر زائران خواهد بود.
مناسب است زائران در صورت امکان به سمت مرزهای شلمچه و چذابه تغییر مسیر دهند.

هشدار و یادآوری
میر مسعود حسینیان ، با بیان این‌که «همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است ، زائران باید دقت کنند که نمی‌توانند از هر مکانی در عراق و در طول مسیر راهپیمایی اربعین عکسبرداری و فیلمبرداری کنند و متاسفانه عدم رعایت این موضوع از سوی برخی از زائران باعث مشکلاتی برای تعدادی از آن‌ها شده بود» ، خاطرنشان کرد : همچنین برخی از زائران نیز متاسفانه علارغم توصیه های قبلی ،برخی از اجناس و کالاهایی که ورود آن به عراق ممنوع است را همراه خود داشته‌اند که این نیز مشکلاتی را به همراه آورده است، مثلاً در مواردی تعداد بسیار محدودی از زائران موادمخدر به همراه خود داشتند که این باعث مشکلاتی برای آن‌ها شده است؛ چرا که همانطور که پیش از نیز گفته شده بود حمل مواد مخدر حتی برای استفاده شخصی در عراق با مجازات بسیار سنگینی همراه است.
این دیپلمات ایرانی در عراق در ادامه مصاحبه با رادیو اربعین، همچنین با اشاره به مشکلات ایجاد شده در ارتباط با روند توزیع ارز بین زائران در کربلا گفت: علی‌رغم این‌که گفته شده ۱۷ باجه در کربلا برای توزیع ارز فعال است، فقط یک باجه در این زمینه فعالیت می‌کند و ما اکنون با زائرانی روبه‌رو هستیم که در اپلیکیشن« بله» برای دریافت ارز ثبت نام کرده‌اند و به امید دریافت ارز در عراق از داخل کشور با خود ارزی به همراه نیاوردند و اکنون با توجه به روند کند توزیع ارز در عراق با مشکلات زیادی برای جابه‌جایی در این کشور روبرو شده‌اند.
وی ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر مقامات مسئول در ستاد مرکزی اربعین و بانک مرکزی در این زمینه چاره اندیشی کنند.

گزارش وضعیت خدمات رسانی ستاد اربعین به زائران روز چهارشنبه مرز چذابه
در این روز تعداد 33072 زائر از مرز چذابه عبور و به کشور عراق وارد شده و تعداد 5063 نفر از زائران از این مرز به کشور بازگشتند در این روز حدود یکصدو بیست هزار پرس غذا و نوشیدنی و میوه از سوی مردم و دستگاهها و ارگان های دولتی با هماهنگی ستاد اربعین توزیع شده است. تا این روز تعداد 10800 خودرو در پارکینگ های این شهر ساماندهی شده است.

گزارش وضعیت خدمات رسانی ستاد اربعین به زائران روز چهارشنبه مرز مهران
در این روز تعداد 165292 زائر از مرز مهران عبور و به کشور عراق وارد شده و تعداد 28857 نفر از زائران از این مرز به کشور بازگشتند در این روز حدود ششصد هزار پرس غذا و نوشیدنی و میوه از سوی مردم و دستگاهها و ارگان های دولتی با هماهنگی ستاد اربعین توزیع شده است. تا این روز تعداد 25هزار خودرو در پارکینگ های این شهر ساماندهی شده است.

گزارش وضعیت خدمات رسانی ستاد اربعین به زائران روز چهارشنبه دوم آبان
در این روز تعداد 260687 زائر از مرزهای زمینی و هوایی کشور عبور و به کشور عراق وارد شده و تعداد 48544 نفر از زائران نیز به کشور بازگشتند در این روز 900 هزار پرس غذا و نوشیدنی و میوه از سوی مردم و دستگاهها و ارگان های دولتی با هماهنگی ستاد اربعین توزیع شده است. در این روز 63 درصد زائران مرز مهران، 21 درصد زائران مرز شلمچه، 13 درصد زائران مرز چذابه و 3 درصد زائران مرز هوایی را برای تردد انتخاب کرده اند

بیش از 800 دستگاه اتوبوس و تریلی ایرانی در عراق مشغول به خدمات رسانی هستند
به منظور رفاه حال زائران در مراسم عظیم و حماسی ستاد اربعین جمهوری اسلامی ایران با هماهنگی دولت عراق تا کنون بیش از 800 خودرو به این کشور اعزام کرده است که از این تعداد بیش از 550 اتوبوس دورن شهری و بیش از 250 دستگاه تریلی برای حمل و نقل بار و غذا مشغول به خدمات رسانی هستند.

بیش از 20 هزار زائر مراسم عظیم اربعین مورد رسیدگی درمانی قرار گرفته اند
از ابتدای مراسم عظیم و حماسی اربعین بیش از 20 هزار زائر برای پیگیری امور درمان خود به مراکز پزشکی مراجعه کرده اند از این تعداد 380 نفر در اثر سوانح رانندگی و 730 نفر زنان و زایمان بوده اند که توسط مراکز پزشکی ستاد اربعین مورد درمان واقع شده اند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
۵ شرط برای برقرار ماندن یارانه نقدی
:: فناوری اطلاعات ::
حضور تلفن همراه در ایران به ربع قرن رسید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
مهلت دو روزه کمیته انضباطی به قلعه‌نویی
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
برادر میترا استاد: نجفی را بخشیدیم

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار