چهارشنبه 29 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری استفاده از نانوذرات برای مقابله با گندیدگی بافت

 
 

چهارشنبه 19 دي 1397

استفاده از نانوذرات برای مقابله با گندیدگی بافت

 
 

محققان با استفاده از کپسوله‌کردن نوعی میکروRNA موفق به ارائه فرمولاسیونی برای مقابله با گندیدگی بافت شدند. آن‌ها از نانوذرات برای محافظت از میکروRNA استفاده کردند.

محققان موفق به ساخت نوع جدیدی از نانوحامل‌های مولکولی برای مقابله با گندیدگی بافت شدند. گندیدگی بافت عامل مرگ و میر بسیاری از بیماران در سراسر جهان است. در سال 2011 بالغ بر 20 میلیارد دلار در آمریکا برای مقابله با این مشکل هزینه شده‌است.
محققان دانشگاه کارولینای جنوبی نشان دادند که می‌توان با استفاده از یک ساختار مولکولی‌ قفسی‌شکل که میکروRNA رهاسازی می‌کند، از گندیدگی بافت جلوگیری کرد.
هونگ‌کوان فان از محققان این پروژه می‌گوید: « ما در این فناوری از نانوذرات برای رهاسازی میکروRNA استفاده کردیم.» گندیدگی بافت واکنش افراطی سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت است. ماده‌ی شیمیایی موسوم به سیتوکیناز برای مقابله با عفونت در جریان خون وجود دارد، اما همین ماده موجب می‌شود که دیواره‌ی رگ‌های خونی رخنه‌دار شود. سلول‌های سفید خون که از این رخنه‌های رگ عبور می‌کنند، موجب التهاب شده و به بافت‌های اطراف آسیب می‌رساند و در نهایت موجب آسیب جدی به بافت و مرگ می‌شوند.»
محققان این پروژه نانوحاملی ساختند که می‌تواند میکروRNA موسوم به miR-126 را به‌صورت مؤثر در موش‌های مبتلا به گندیدگی بافت رهاسازی کند. این نانوذرات با کمک برچسب‌زنی فلوئورسانس موفق به رهاسازی میکروRNA درون هسته‌ی سلول شدند. جونز بویی از محققان این پروژه می‌گوید: « ما می‌توانیم این فرآیند را با استفاده از میکروسکوپ مشاهده کنیم. ما نشان دادیم که میکروRNA می‌تواند وارد سلول شده و با هسته‌ی سلول تعامل کند.»
این نانوحامل روی موش‌های آزمایشگاهی تأثیر مثبتی داشت و موجب افزایش طول عمر آن‌ها شد. این نانوذرات دارای خواص آنتی‌باکتریال بوده و می‌توانند نرخ زنده‌ماندن را در موش‌ها افزایش دهند. پیش از این محققان نشان داده بودند که این میکروRNA می‌تواند روی گندیدگی بافت اثربخش باشد؛ استفاده از نانوحامل، اثربخشی این ترکیب را افزایش داد. نتایج این پروژه در قالب مقاله‌ای در نشریه Inflammation منتشر شده‌است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
ماجرای مرده‌ای که زنده شد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار