پنجشنبه 27 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی اختصاص 60 درصد از حجم مبادلات آخرین روز دی‌ماه به بازارهای اول و دوم

 
 

يكشنبه 30 دي 1397

اختصاص 60 درصد از حجم مبادلات آخرین روز دی‌ماه به بازارهای اول و دوم

 
 

دادوستد بیش از 748 میلیون ورقه در 111 هزار و 154 نوبت دادوستدی، نتیجه نقل‌وانتقال‌های آخرین روز دی‌ماه در بازارهای فرابورس ایران بود که این حجم از مبادلات ارزشی بالغ بر چهار هزار و 279 میلیارد ریال را رقم زد.

امروز 30 دی‌ماه بیش از 60 درصد از حجم کل معاملات روزانه فرابورس در بازارهای اول و دست به دست شد و بدین ترتیب در این دو بازار شاهد خریدوفروش افزون بر 467 میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و 617 میلیارد ریال بودیم.
در این میان بیشترین حجم و ارزش دادوستد سهام به ترتیب مربوط به نمادهای «ذوب» و «سمگا» بود که این دو نماد معاملاتی در عین حال امروز در صدر جدول پربیننده‌ترین نمادها نیز قرار داشتند. در همین حال بیشترین افزایش قیمت تا سقف 5 درصدی را نماد بازار دومی «اعتلا» متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری اعتلاء البرز تجربه کرد و در سمت مقابل در صدر جدول بیشترین کاهش قیمت در میان نمادهای فرابورسی نیز نمادهای «کشرق» و «زبینا» قرار گرفته و بیشترین افت قیمتی را متحمل شدند. «تجار» و «شتوکا» نمادهایی بودند که به ترتیب به دلیل افشاي اطلاعات بااهميت گروه ب و اتمام برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام، امروز بازگشایی شدند. همچنین امروز شاهد بازگشایی نماد «لکما» پس از افشاي اطلاعات بااهميت گروه الف نیز بودیم.
بیشترین قیمت و بیشترین میزان حجم و ارزش متعلق به تسه آذر 97
امتیاز تسهیلات مسکن آذرماه 97 در عین حال که امروز با بیشترین قیمت در میان تسه‌ها یعنی 578 هزار ریال خریدوفروش شد با معامله بیش از 23 هزار ورقه به ارزش افزون بر 13 میلیارد ریال به بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی نیز دست یافت. امروز یکشنبه سی‌ام دی‌ماه در بازار اوراق با درآمد ثابت، جابه‌جایی نزدیک به دو میلیون ورقه به ارزش افزون بر یک هزار و 693 میلیارد ریال صورت گرفت و نقل‌وانتقال‌ها در صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز دادوستد بیش از 13 میلیون ورقه به ارزش 209 میلیارد ریال را رقم زد. از سوی دیگر در تابلوهای مبادلاتی بازار پایه نزدیک به 439 میلیون سهم به ارزش بالغ بر یک هزار و 125 میلیارد ریال دادوستد شد.
آغاز معاملات ثانويه اوراق اجاره
نمادهای اوراق اجاره شركت توسعه اعتماد مبين در نمادهاي معاملاتي «مبين0141»، «مبين0151» و «مبين0161» در راستاي تامين سرمايه در گردش به منظور بازپرداخت بدهي امروز يكشنبه 30 دی‌ماه در بازار ابزارهاي نوين مالي فرابورس ايران گشايش یافت و معاملات ثانويه این اوراق آغاز شد. مدت این اوراق 48 ماهه بوده و در دی‌ماه 1401 سررسید خواهد شد و نرخ سالانه آن نیز 16 درصد با مواعد پرداخت هر شش ماه یک‌بار است. در پایان معاملات امروز فرابورس ایران، شاخص کل با 11 واحد کاهش، در سطح یک هزار و 992 واحدی دادوستدهای روز جاری را خاتمه داد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار