پنجشنبه 27 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس از عرضه «اخزا713» میزبانی کرد

 
 

سه شنبه 2 بهمن 1397

بازار ابزار‌های نوین مالی فرابورس از عرضه «اخزا713» میزبانی کرد

 
 

امروز 17 میلیون و 663 هزار و 263 ورقه از سری جدید اسناد خزانه اسلامي در نماد معاملاتي «اخزا713» که در تاریخ 18 مهر‌ماه 97 توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت منتشر شده بود، براي اولين بار در بازار ابزارهاي نوين مالي فرابورس ايران عرضه شد و تابلو اوراق با درآمد ثابت فرابورس میزبان معاملات در این نماد بود.

امروز سه‌شنبه 2 بهمن‌ماه «اخزا713» که در تاريخ 18 مرداد‌ماه سال 1400 سررسيد خواهد شد در هر ورقه 601 هزار و 868 ریال قیمت خورد و معاملات این سری از اسناد خزانه در سمت خرید با مشارکت تقریبا پایاپای حقیقی‌ها و حقوقی‌ها و در سمت فروش با مشارکت بیش از 98 درصدی حقوقی‌ها همراه شد.
در ادامه معاملات در بازار ابزارهاي نوين مالي، در روزی که گذشت 12 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 943 میلیارد ریال میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که نماد «اخزا709» بیشترین ارزش معاملاتی را در این بازار از آن خود کرد.
در این بازار امروز همچنین نماد «تسه9710» متعلق به اوراق گواهي تسهيلات مسكن دي‌ماه 97 با محدوديت دامنه نوسان قيمت 5 درصدي گشايش یافت و هر ورقه آن نزدیک به 554 هزار ریال کشف قیمت شد. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن، فردا نماد «تملی7101» متعلق به اوراق گواهی تسهیلات مسکن بانک ملی دی‌ماه سال 97 نیز گشایش می‌یابد. به علاوه، پذيره‌نويسي بیش از 90 میلیون و 257 هزار واحد صندوق سرمايه‌گذاري مشترك آسمان اميد در نماد «آساميد» که با ارزش مبناي هر واحد 10 هزار ريال از روز دوشنبه اول بهمن‌ماه آغاز شده است تا روز يكشنبه 7 بهمن‌ماه و به مدت 5 روز كاري، ادامه خواهد یافت. در سمت دیگر بازار، معاملات سهام در مجموع دو بازار اول و دوم امروز با جابه‌جایی 306 میلیون سهم به ارزش 3 هزار و 61 میلیارد ریال به پایان رسید و نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این میان از آن خود کرد. همچنین بازار پایه در روز جاری میزبان داد‌و‌ستد 276 میلیون سهم بود که این حجم از معاملات، ارزش 677 میلیارد ریالی را رقم زدند. شاخص کل فرابورس ایران نیز با 9 واحد صعود در پایان معاملات امروز در سطح 1980 واحدی ایستاد که معاملات مثبت در نماد‌های «میدکو» و «زاگرس» بیشترین تاثیر را بر این رشد برجای گذاشتند. در نهایت، حجم معاملات در مجموع بازار‌های نُه‌گانه فرابورس امروز 597 میلیون ورقه و ارزش آن 5 هزار و 702 میلیارد ریال بود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار