پنجشنبه 27 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی رشد نزدیک به 6 واحدی شاخص کل فرابورس ایران

 
 

سه شنبه 9 بهمن 1397

رشد نزدیک به 6 واحدی شاخص کل فرابورس ایران

 
 

نهمین روز از بهمن‌ماه 1397 با تغییر مالکیت 950 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 3 هزار و 905 میلیارد ریال در فرابورس ایران دنبال شد که همزمان با دادوستدهای انجام‌شده پس از چند روز ریزش متوالی آیفکس، این نماگر رشد حدود 6 واحدی را تجربه کرد و در نزدیکی سطح یک هزار و 915 واحدی قرار گرفت.

در جریان معاملات امروز فرابورس همچنین شاهد توقف و بازگشایی نمادهای بسیاری در بازار سهام بودیم. بر این اساس نمادهای «اتکای»، «لکما»، «شستان»، «سبزوا»، «وایرا»، «سخواف» و «تشتاد» در حالی بنا به دلایل مختلفی از جمله افشای اطلاعات با اهمیت، برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و ... متوقف شدند که نمادهای «غپآذر»، «دی»، «وآفری»، «ساذری»، «شسم»، «وسنا»، «وپسا»، «شپلی» و «انرژی31» بازگشایی شدند.
همانطور که اشاره شد روز جاری شاخص کل فرابورس رشد 5.8 واحدی را تجربه کرد. عمده این رشد تحت تاثیر مثبت نمادهای «زاگرس»، «مارون» و «ذوب» تا سطح حداکثر 7.4 واحد بر این نماگر رقم خورد. تاثیر منفی نمادهای «میدکو» و «خراسان» بر آیفکس نیز مانع از پیشروی بیشتر آن شد. نماد سهامی ذوب‌آهن امروز در حالی‌که پرمعامله‌ترین سهم بازار فرابورس با جابه جایی 317 میلیون سهم شناخته شد، بیشترین ارزش معاملات را نیز در میان تمامی نمادهای مورد معامله در بازارهای فرابورس در رقم 453 میلیارد و 796 میلیون ریال تجربه کرد.
نماد «غپآذر» متعلق به شیر پگاه آذربایجان شرقی با نزدیک به 10 درصد رشد قیمت در حالی بیشترین افزایش قیمت پایانی را نسبت به قیمت دیروز این سهم تجربه کرد که نماد «زشگزا» متعلق به شرکت شیر و گوشت زاگرس شهرکرد با حدود 5 درصد ریزش قیمت سهم بالاترین افت قیمتی را در میان باقی نمادهای شاهد بود.
امروز در بازار ابزارهای نوین مالی نیز قیمت اوراق تسهیلات مسکن در برخی نمادها با کاهش و افزایش تا سطح 5 درصد روبه‌رو شدند و در دامنه قیمتی 243 هزار تا 625 هزار ریال مورد معامله قرار گرفتند. همچنین در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز «اخزا712» با 19 درصد و «اخزا711» با 23.53 درصد به ترتیب کمترین و بیشترین نرخ موثر بازده تا سررسید اسناد خزانه اسلامی مورد معامله در این بازار را به خود اختصاص دادند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار