پنجشنبه 27 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی آیفکس تا سطح 1932 واحدی افزایش یافت

 
 

چهارشنبه 10 بهمن 1397

آیفکس تا سطح 1932 واحدی افزایش یافت

 
 

آخرین روز این هفته معاملاتی در فرابورس ایران با دادوستد 888 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 3 هزار و 463 میلیارد ریال و رشد شاخص کل متاثر از معاملات مثبت در نماد‌های گروه پتروشیمی به پایان رسید.

آخرین روز این هفته معاملاتی در فرابورس ایران با دادوستد 888 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از 3 هزار و 463 میلیارد ریال و رشد شاخص کل متاثر از معاملات مثبت در نماد‌های گروه پتروشیمی به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، شاخص کل فرابورس ایران امروز چهارشنبه 10 بهمن‌ماه 97 ضمن تجربه افزایش 17 واحدی در پایان معاملات در ارتفاع 1932 واحدی ایستاد که حمایت نماد‌های «مارون»، «دماوند»، «هرمز» و «خراسان» بیش از سایر نماد‌ها بر این رشد حدود یک درصدی این نماگر موثر بود.
رصد معاملات امروز بازار سهام فرابورس حاکی از جا‌به‌جایی 74 میلیون سهم به ارزش 186 میلیارد ریال در بازار اول و دست‌به‌دست شدن 374 میلیون سهم به ارزش 946 میلیارد ریال در بازار دوم است که نماد «ذوب» در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد. به‌علاوه، بازار پایه در سه تابلو معاملاتی خود در روزی که گذشت شاهد معامله 417 میلیون سهم به ارزش 964 میلیارد ریال بود.
بازگشایی نماد‌های جابه‌جا شده در بازار پایه
علاوه بر انتقال نماد معاملاتي شركت پتروشيمي خراسان از بازار دوم فرابورس به بازار معاملاتي شركت بورس اوراق بهادار تهران که منجر به توقف نماد «خراسان» در پايان معاملات امروز شد، در روزی که گذشت نماد‌های معاملاتی شرکت‌های مجتمع معادن مس تکنار، «تکنار»، سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال، «وشمال»، پلاستیران، «پلاست»، توسعه و عمران شهرستان نائین، «خعمرا»، عمران و سازندگی استان قزوین، «ثقزوی»، کارخانه فارسیت درود، «سفارود»، و ایتالران، «کایتا»، پس از انتقال از تابلو ب به تابلو پایه ج بازار پایه از طریق انجام حراج ناپیوسته بازگشایی شدند. از طرف دیگر مجموع حجم معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و اوراق مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در بازار ابزار‌های نوین مالی امروز به 20 میلیون ورقه رسید که ارزش این حجم از دادو‌ستد‌ها به یک هزار و 367 میلیارد ریال رسید و نماد «اعتماد» در این میان بیشترین ارزش معاملاتی را در اختیار گرفت.
در این بازار همچنین پذیره‌نویسی10 میلیون ورقه منفعت به ارزش 10 هزار میلیارد ریال با نرخ 19 درصد از روز شنبه 13 تا دوشنبه 15 بهمن‌ماه انجام خواهد شد. در نهایت بررسی نماد‌های فرابورسی بیانگر صدر‌نشینی نماد‌های «اتکای» و «زشگزا» به‌ترتیب به لحاظ بیشترین افزایش و کاهش قیمت و کسب عنوان پُربازدید‌ترین نماد‌ها توسط سه نماد معاملاتی «زدشت»، «ذوب» و «سمگا» است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار