دوشنبه 31 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی ارزش معاملات فرابورس ایران بالاتر از 4 هزار میلیارد ریال نوسان کرد

 
 

يكشنبه 14 بهمن 1397

ارزش معاملات فرابورس ایران بالاتر از 4 هزار میلیارد ریال نوسان کرد

 
 

تغییر مالکیت بیش از 825 میلیون ورقه بهادار به ارزش 4 هزار و 94 میلیارد ریال، نتیجه معاملات امروز فرابورس ایران در چهاردمین روز از بهمن‌ماه 1397 است که در مقایسه با روز گذشته نوسان محسوسی در این متغیرهای معاملاتی را نشان نمی‌دهد.

امروز مبادلات سهام در مجموع دو بازار اول و دوم با جابه جایی 498 میلیون سهم به ارزش یک‌هزار و 1160 میلیارد ریال دنبال شد و در مجموع سه تابلو بازار پایه شاهد دست به دست شدن 309 میلیون سهم به ارزش 777 میلیارد ریال بودیم.
نماد سهامی ذوب‌آهن با معامله 269 میلیون سهم به ارزش بیش از 342 میلیارد ریال، بالاترین حجم و ارزش معاملات را نه تنها در بازار سهام بلکه در میان تمامی بازارهای فرابورس به خود اختصاص داد. در بازارسهام فرابورس نیز در حالی نمادهای «سخواف»، «فبیرا» و «ثالوند» بازگشایی شدند که در سمت مقابل نمادهای «وسین»، «ثنظام» و «شبصیر» شاهد توقف نماد بودند.
در همین حال نماد «ثالوند» با 3.75 درصد رشد قیمت و نماد «مفاخر» با 8.6 درصد افت قیمت به ترتیب بیشترین درصد افزایش و کاهش قیمت را در میان سایر نمادهای مورد معامله در بازار فرابورس تجربه کردند.
همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی شاهد خرید و فروش 18 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 157 میلیارد ریال بودیم. در این بازار نرخ موثر بازده تا سررسید اسناد خزانه اسلامی در بازه 19.98 تا 23.53 درصد نوسان کرد.
در این میان اوراق تسهیلات بانک مسکن نیز در بازه قیمتی 247 هزار تا 626 هزار ریال میان خریداران و فروشندگان مورد مبادله قرار گرفت. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن، مدت اعتبار اوراق تسه صادرشده در تاریخ 1395/11/15 در نماد معاملاتي «تسه95111» به منظور نقل و انتقال (خريد و فروش و هبه) در پانزدهم بهمن‌ماه به اتمام می‌رسد، از این رو نماد معاملاتي مذكور در پايان معاملات فردا متوقف خواهد شد. در نهایت در پایان معاملات امروز شاخص کل فرابورس ایران با 31 واحد کاهش در حالی در سطح یک‌هزار و 909 واحدی قرار گرفت که عمده بار منفی بر این نماگر از جانب نمادهای «زاگرس»، «ذوب»، «کگهر»، «میدکو» و «مارون» تا سطح حداکثر 6 واحد رقم خورد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
وفاداری کاربران به آیفون کم شده است!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
داستان تکراری قتل خانوادگی؛ این‌بار در مرزداران تهران

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار