دوشنبه 31 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث قتل دختر6ساله در شکنجه‌گاه مخوف

 
 

دوشنبه 15 بهمن 1397

قتل دختر6ساله در شکنجه‌گاه مخوف

 
 

آثار کودک آزاری هولناک با آتش سیگار و سیم داغ درحالی روی پیکر دختر کوچک مشاهده می شد که بخشی از پیکر او و همچنین برخی از نقاط حساس بدن وی با آب جوش سوخته بود

انگشترفروش دوره گردی که با شکنجه های وحشتناک در منزل مسکونی‌اش، دختر شش ساله ای را به کام مرگ فرستاد، روز گذشته در حالی پرده از مرگ دردناک این دختر بی گناه برداشت که بیش از یک ماه از این حادثه تلخ می گذرد.
رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح جزئیات این ماجرای تلخ گفت: یازدهم دی گذشته، نیروهای اورژانس اجتماعی بهزیستی مشهد که در پی تماس کارکنان بیمارستان امدادی (شهید کامیاب) به مرکز درمانی رفته بودند با مشاهده وضعیت وخیم کودک شش ساله ای که آثار سوختگی با سیگار و سیم داغ بر پیکر نحیفش نمایان بود بلافاصله موضوع را به پلیس و مراکز ذی صلاح اطلاع دادند.
سرهنگ کارآگاه حسین بیات مختاری افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و اظهار نظر پزشکان معالج مبنی بر احتمال مرگ دختر بچه، زوج جوانی که این کودک را به مرکز درمانی برده بودند با صدور دستور قضایی در حالی بازداشت شدند که قاضی کاظم میرزایی (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) برای بررسی دقیق ماجرا عازم بیمارستان شد و بدین ترتیب گروه زبده ای از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی نیز به فرماندهی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) و برای انجام تحقیقات تخصصی در کنار مقام قضایی قرار گرفتند.
این مقام انتظامی با اشاره به بررسی های مقدماتی در مرکز درمانی خاطرنشان کرد: آثار کودک آزاری هولناک با آتش سیگار و سیم داغ درحالی روی پیکر دختر کوچک مشاهده می شد که بخشی از پیکر او و همچنین برخی از نقاط حساس بدن وی با آب جوش سوخته بود! به همین دلیل و با دستور قاضی میرزایی، بازجویی های تخصصی از زوج جوان دستگیر شده آغاز شد اما آن ها در مراحل اولیه تحقیقات مدعی بودند که دختر مذکور ظرف آب جوش روی اجاق تک شعله را ناخواسته روی خودش ریخته است و آن ها نقشی در ماجرای سوختگی های شدید روی پیکر وی نداشته اند!
بنا به گفته سرهنگ بیات مختاری، مرد 30 ساله که سیاوش نام دارد و معتاد به انواع مواد مخدر از جمله شیشه و کریستال است در ادامه بازجویی ها ادعا کرد: دختر بچه شش ساله را حدود دو هفته قبل از وقوع این حادثه وحشتناک، زنی که در پنجراه مشهد گدایی می کرد به او سپرده است تا در کنار سه فرزند دیگرش از وی نگهداری کند که این حادثه رخ داد. رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با تاکید بر این که این دختر ساعاتی بعد از انتقال به مرکز درمانی دچار مرگ مغزی شد و جان سپرد، در تشریح معمای این جنایت اضافه کرد: با تشکیل پرونده جنایی درباره چگونگی وقوع این حادثه مرگبار، گروه ویژه کارآگاهان با کسب راهنمایی های قضایی به تحقیقات خود ادامه دادند ولی زوج جوان همچنان هرگونه دخالت در ماجرای مرگ دختر بچه را انکار می کردند تا این که بعد از گذشت بیش از یک ماه از این حادثه دردناک، سیاوش (متهم) در اعترافاتی تکان دهنده پرده از این کودک آزاری هولناک در شکنجه گاه مخوف برداشت و گفت: من انگشترفروش دوره گرد هستم که در پنجراه مشهد بساط می کنم و نه تنها به انواع مواد مخدر اعتیاد دارم بلکه هر نوع قرص مخدردار یا خواب آوری را نیز استفاده می کنم. در روزهای اول دی، زن گدایی را دیدم که در آن سرمای سوزان دختر بچه ای را همراه داشت و به خاطر اعتیادش نمی توانست از آن دختر نگهداری کند به همین دلیل او این دختر (مقتول) را به من سپرد تا در کنار سه فرزند خردسال خودم مدتی هم از او سرپرستی کنم. من هم پذیرفتم و آن دختر را به منزل آوردم! ولی او مدام جیغ می کشید، گریه می کرد و آرام و قرار نداشت. در این حال من هم که با مصرف شیشه و کریستال و انواع قرص های شیمیایی، دچار توهم می شدم برای این که او را ساکت کنم با سیگار یا سیم داغ استعمال مواد مخدر ، او را می سوزاندم! با وجود این دختر بچه مذکور که مادرش او را «حدیثه اسماعیل زاده» صدا می زد و من هم با این نام صدایش می کردم باز هم بیشتر جیغ می کشید و فریاد می زد به طوری که دیگر کنترل خودم را از دست می دادم و ... سرهنگ کارآگاه حسین بیات مختاری با اشاره به ادامه اعترافات این متهم 30 ساله درباره چگونگی وقوع حادثه مرگبار افزود: این متهم که اهل یکی از شهرهای شمالی کشور است درباره تشنج کودک در شب وقوع حادثه گفت: «به خاطر این که سوختگی های روی پیکر «حدیثه» دچار عفونت شده بود و او از شدت ناراحتی فریاد می زد، او را زیر دوش حمام بردم تا بدنش را برای از بین بردن عفونت ها شست وشو بدهم ولی آب دوش حمام جوش بود و اندام این دختر دچار سوختگی شد در همین حال بود که ناگهان حدیثه تشنج کرد و من که با دیدن وضعیت وخیم او ترسیده بودم بلافاصله همسرم را از خواب بیدار کردم و او را با آژانس تلفنی از خیابان کوشش (محل سکونت متهم) به بیمارستان امدادی رساندیم.
به گفته رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی، این متهم به قتل 30 ساله که چند فقره سابقه کیفری در زمینه سرقت دارد در ادامه اعترافاتش افزود: به دلیل این که می ترسیدیم ما را دستگیر کنند ابتدا سوختگی با ظرف آب جوش را مطرح کردیم اما وقتی دیدم این حرف ها مورد توجه قاضی قرار نمی‌گیرد مجبور شدم واقعیت را در حضور کارآگاهان شرح دهم.
با دستور ویژه قاضی میرزایی برای شناسایی پدر و مادر حقیقی دختری که هم اکنون به نام «حدیثه» شناخته می شود تحقیقات سرهنگ علی بهرامزاده (افسر پرونده) در کنار گروه ویژه کارآگاهان درحالی آغاز شده است که هنوز زوایای پنهان دیگری در این ماجرای وحشتناک وجود دارد و فرضیه های مهمی چون کودک ربایی نیز مورد کنکاش های پلیس قرار گرفته است چرا که احتمال می رود نام واقعی کودک «حدیثه اسماعیل زاده» نباشد و فرد یا افرادی او را ربوده باشند در عین حال بررسی های کارآگاهان با راهنمایی های قاضی کاظم میرزایی در این پرونده جنایی وارد مرحله جدیدی شده است.
بنابراین گزارش، پلیس از شهروندان خواست چنان چه از هویت واقعی کودک مذکور یا پدر و مادر او اطلاعی دارند موضوع را با پلیس 110 در میان بگذارند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
وفاداری کاربران به آیفون کم شده است!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
داستان تکراری قتل خانوادگی؛ این‌بار در مرزداران تهران

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار