دوشنبه 31 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی تثبیت آیفکس در ارتفاع 1922 واحدی

 
 

چهارشنبه 17 بهمن 1397

تثبیت آیفکس در ارتفاع 1922 واحدی

 
 

در جریان بازار امروز سه‌شنبه شانزدهم بهمن‌ماه بیش از 840 میلیون ورقه بهادار به ارزش حدود 5 هزار و 182 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس مورد مبادله قرار گرفت و شاخص کل فرابورس ایران نیز پس از افت‌وخیزهایی در نهایت بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته در ارتفاع 1922 واحدی ایستاد و نوسان کمتر از یک واحدی را تجربه کرد.

رصد معاملات سهام در بازارهای اول، دوم و پایه نشان می‌دهد در مجموع این سه بازار نماد «ذوب» به‌عنوان پرمعامله‌ترین سهم بازار شناخته شده و در عین حال بیشترین ارزش معاملاتی را نیز به خود اختصاص داده است. معامله‌گران بیش از 189 میلیون سهم ذوب را به ارزش 262 میلیارد ریال دست به دست کردند.
در مجموع این سه بازار بیش از 672 میلیون سهم در 85 هزار و 996 دفعه دادوستد شد که ارزش بیش از یک هزار و 939 میلیارد ریالی را به ثبت رساند.
امروز در حالی نماد «ذوب» بالاترین تاثیر مثبت را تا سطح 6 درصدی بر شاخص کل فرابورس گذاشت که در سمت مقابل نمادهای «مارون» و «زاگرس» روی‌هم‌رفته بیش از 5 واحد اهرم منفی بر آیفکس گذاشتند.
در جریان بازار، نماد معاملاتي «وثخوز» به دليل نوسان قيمت بيش از 60 درصد به منظور برگزاري كنفرانس اطلاع‌رسانی ناشر متوقف شد. علاوه بر این در پايان معاملات امروز شاهد توقف نماد معاملاتي «تجار» متعلق به شركت گسترش تجارت و سرمايه ايرانيان به منظور برگزاري مجمع عمومي فوق‌العاده صاحبان سهام در يكشنبه آتی 21 بهمن‌ماه بودیم. در سمت مقابل، نماد معاملاتي شركت سرمایه‌گذاری صنايع ايران «وايرا» پس از برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام و تقسيم سود نقدي هر سهم از طريق انجام حراج ناپيوسته بدون محدوديت دامنه نوسان قيمت بازگشایی شد. اخزا 614 صدرنشین بازار اوراق با درآمد ثابت بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس امروز دادوستد 1.9 میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از یک هزار و 721 میلیارد ریال را در 999 نوبت مبادلاتی به ثبت رساند. در این بازار اسناد خزانه اسلامی در نماد اخزا 614 با ثبت معامله بیش از 197 هزار ورقه به ارزش افزون بر 166 میلیارد ریال، بیشترین حجم و ارزش مبادلاتی را به خود اختصاص داد. همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی بیش از 91 هزار ورقه تسهیلات مسکن خریدوفروش شد که ارزش این مبادلات بر 52 هزار میلیارد ریال بالغ شد. در این میان امتیاز تسهیلات مسکن دی‌ماه 97 همچنان با بیشترین استقبال از سوی معامله‌گران روبه‌روست و اوراق تسهیلات مسکن فروردین ماه سال جاری نیز با بیشترین قیمت نسبت به سایر تسه‌ها یعنی 628 هزار ریال مبادله شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
وفاداری کاربران به آیفون کم شده است!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
داستان تکراری قتل خانوادگی؛ این‌بار در مرزداران تهران

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار