پنجشنبه 27 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری تولید صنعتی باتری آب‌نمکی حاوی نانوژل از سال 2020

 
 

چهارشنبه 17 بهمن 1397

تولید صنعتی باتری آب‌نمکی حاوی نانوژل از سال 2020

 
 

سینت‌جین‌کربن قصد دارد تا سال 2020 خط تولید باتری‌های آب‌نمکی حاوی ژل نانویی را راه‌اندازی کند. این شرکت از نانوژل برای بهبود کارایی باتری‌های آب‌نمکی استفاده می‌کند. ساخت نمونه پروتوتایپ این محصول در دست انجام است.

سینت‌جین‌کربن (Saint Jean Carbon) اعلام کرد که این شرکت در حال توسعه شکل جدیدی از باتری‌ها است. در این اطلاعیه آمده است که شرکت سینت‌جین‌کربن ساخت نمونه اولیه از باتری‌های حاوی آب‌نمک و نانوژل را آغاز خواهد کرد. این باتری‌ها به سرعت شارژ شده و عمر طولانی‌تری دارند. هدف درازمدت این پروژه تولید سه سری از باتری‌های نانوژلی است که از بهار سال 2020 آغاز خواهند شد.
تحقیقات روی باتری‌های آب‌نمکی 5 سال است که آغاز شده‌است. این باتری‌ها در مقایسه با باتری‌های لیتیمی، ظرفیت ولتاژ محدودتری داشته از این‌رو تحقیقات برای حل چالش‌های این حوزه ضروری بوده است. یافته‌های اخیر این شرکت نشان می‌دهد که گرافن در ژل آب‌نمک غلیظ می‌تواند به بهبود عملکرد باتری کمک کند. وجود گرافن در این ساختار مانع از تجمع آن می‌شود. باتری‌های آب‌نمکی ایمنی بیشتری داشته و آتش نمی‌گیرند و در عین حال هزینه مواد خام مورد نیاز برای ساخت آنها نیز کمتر است.
این شرکت قصد دارد تا خط تولید این باتری‌ها را راه‌اندازی کند تا بتواند سه نوع باتری مختلف تولید کند: 1- باتری‌های کوچک قابل‌حمل، 2- باتری‌های ثابت با ظرفیت بالا، 3- باتری‌های با دانسیته انرژی بالا به‌منظور استفاده در موتورسیکلت و خودرو. پاول اوگیلیو مدیرعامل شرکت سینت‌جین ‌کربن می‌گوید: « طی سال‌های فعالیت ما که در پروژه‌های مختلف چه در بخش طراحی محصول چه در تولید مواد اولیه، کار کرده‌ایم، پروژه تولید باتری حرکتی کاملاً طبیعی در مسیر حرکت در علم کربن بوده است. ما ماده اولیه کربنی را برای توسعه باتری به کار گرفتیم. امیدوارم که این حرکت در این مسیر تا رسیدن به محصولی رقابت‌پذیر در آینده ادامه یابد.»

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار