دوشنبه 18 اسفند 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی ثبت یک رکورد دیگر برای "اسپیس‌ایکس"

 
 

دوشنبه 6 بهمن 1399

ثبت یک رکورد دیگر برای "اسپیس‌ایکس"

 
 

شرکت فضایی خصوصی "اسپیس‌ایکس"(SpaceX) در جدیدترین پرواز فضایی خود با ارسال همزمان ۱۴۳ ماهواره به مدار زمین موفق به ثبت یک رکورد دیگر برای خود شد، ضمن اینکه این ماموریت همچنین اولین مأموریت اشتراکی این شرکت بود.

شرکت فضایی "اسپیس‌ایکس" پس از اندکی تأخیر، رکورد ارسال ماهواره به مدار زمین را شکست. این شرکت در ماموریت موسوم به "ترنسپورتر-۱"(Transporter-۱) که اصطلاحا یک ماموریت اشتراکی(rideshare) است، اقدام به ارسال بی‌سابقه ۱۴۳ ماهواره از جمله ۱۳۳ ماهواره تجاری و دولتی و ۱۰ ماهواره اینترنتی "استارلینک"(Starlink) کرد.
این پرتاب با موشک "فالکون ۹"(Falcon ۹) انجام شد که در نهایت پس از پرتاب، با موفقیت بر روی یک کشتی بدون سرنشین در اقیانوس اطلس فرود آمد.
این اولین ماموریت اشتراکی اسپیس‌ایکس تحت برنامه "اسمال‌ست رایدشر"(SmallSat Rideshare) بود. این پروژه به اسپیس‌ایکس کمک می‌کند تا تحویل تاسواره‌ها و سایر فضاپیماهای کوچک را برای مشتریانی که ممکن است غیر از شرکت در یک پرتاب اشتراکی، هزینه انجام یک پرتاب مستقل را نداشته باشند، عملی شود.
گفتنی است که هزینه این نوع پرتاب از یک میلیون دلار شروع می‌شود. به عبارت دیگر، این برنامه به منظور رقابت با شرکت‌های رقیب همچون "راکت لب"(Rocket Lab) و "ویرجین اوربیت"(Virgin Orbit) تدوین شده است.
شرکت اسپیس‌ایکس در حاشیه انجام این پرتاب افزود: ماهواره‌های استارلینکی که در این ماموریت پرتاب شدند، اولین ماهواره‌ها از این مجموعه هستند که در مدار قطبی مستقر می‌شوند. ضمن اینکه این ماموریت به اسپیس‌ایکس قدرت رقابت می‌دهد، برای تثبیت این شرکت نیز مهم است. تا به امروز بسیاری از پرتاب‌های اسپیس‌ایکس متمرکز بر پرتاب محموله‌های بزرگ متعلق به شرکت‌های ارتباطات ماهواره‌ای، دولت و دیگر مشتریان متعارف آن بوده است، اما این برنامه جدید، مشتریان بیشتری را برای اسپیس‌ایکس به ارمغان می‌آورد و به آن کمک می‌کند تا از ناوگان موشکی خود بیشترین بهره را ببرد.
اسپیس ایکس چهارشنبه هفته گذشته(۲۰ ژانویه) هفدهمین سری از ماهواره های استارلینک را شامل ۶۰ ماهواره دیگر بوسیله یک موشک فالکون به مدار زمین فرستاد. با این ماهواره های جدید تعداد ماهواره های استارلینک در مدار زمین به ۹۵۰ ماهواره رسید.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
یارانه نقدی دی؛ امشب واریز می‌شود
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش درد با کمک واقعیت مجازی!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قوچان نژاد: کارم با کی روش به لجبازی کشید
:: فرهنگ و هنر ::
جراحی سخت نفیسه روشن
:: حوادث ::
معمای جسدی در نایلون مشکی

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار