جمعه 10 تير 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی جهان دانمارک اولین کشور جهان که واکسیناسیون کووید را متوقف کرد

 
 

جمعه 9 ارديبهشت 1401

دانمارک اولین کشور جهان که واکسیناسیون کووید را متوقف کرد

 
 

دانمارک اولین کشور جهان است که برنامه واکسیناسیون کووید جامعه عمومی خود را متوقف کرد و اعلام کرد این تصمیم ناشی از این است که ویروس اکنون تحت کنترل است.

سازمان بهداشت دانمارک روز چهارشنبه در بیانیه ای درخصوص این تصمیم اعلام کرد: بهار فرا رسیده است، پوشش واکسن در جمعیت دانمارک بالا است و همه گیری وضعیت معکوس پیدا کرده است. در این بیانیه آمده است: «وزارت بهداشت اکنون به تلاش‌های گسترده و همه جانبه واکسیناسیون برعلیه کووید-19 برای این مقطع زمانی پایان می‌دهد. در این بیانیه آمده است که مردم این کشور از 15 ماه مه برای واکسن دعوت نمی شوند، اگرچه همه می توانند دوره واکسیناسیون خود را به پایان برسانند.
کمپین واکسیناسیون کووید دانمارک بلافاصله پس از تعطیلات کریسمس در سال 2020 آغاز شد. مقامات بهداشتی اعلام کردند که حدود 4.8 میلیون شهروند واکسینه شده اند و بیش از 3.6 میلیون نفر واکسن دوز بوستر(تقویت کننده) را هم دریافت کرده اند. از سوی دیگر مطالعات نشان می‌دهد که بسیاری از افراد این کشور از زمانی که نوع اومیکرون به سویه غالب ویروس تبدیل شد، به آن مبتلا شده اند، به این معنی که سطح ایمنی در بین جمعیت کشور بالا است.
بولته سوبورگ مدیر واحد بیماری‌های عفونی در وزارت بهداشت دانمارک، اظهار داشت:«ما در وضعیت خوبی هستیم. کنترل خوبی بر همه گیری داریم، و به نظر می رسد همه گیری در حال فروکش است. نرخ بستری شدن ناشی از کرونا ثابت است و انتظار داریم که به زودی کاهش یابد. بنابراین، ما در حال تکمیل برنامه واکسیناسیون عمومی علیه کووید-19 هستیم.»
البته سوبورگ تاکید داشت که اگر فردی بخواهد همچنان می‌تواند در بهار و تابستان واکسینه شود و سایت‌های واکسیناسیون در سراسر کشور باز خواهند ماند.
وی افزود: «ایمن سازی و واکسیناسیون همچنان به افرادی که کووید در آنها خطر بالایی دارد، مانند افراد بالای 40 سال و زنان باردار واکسینه نشده توصیه می شود. ما همچنان به همه توصیه می کنیم که دوره واکسیناسیون آغاز شده خود را تکمیل کنند.»
اقدام دانمارک برای تعلیق برنامه واکسیناسیون خود در حالی انجام می شود که وضعیت کووید در سراسر جهان وضعیت متناقضی است. اروپا و ایالات متحده اکثر محدودیت‌های کووید را کنار گذاشته‌اند، اما چین همچنان در حال اعمال قرنطینه است زیرا ویروس در شهرهای بزرگی مانند شانگهای و پکن گسترش یافته است.
با این حال، وزارت بهداشت و داروی دانمارک اعلام کرد که احتمالاً در پاییز نیاز به واکسیناسیون مجدد علیه کووید-19 وجود خواهد داشت زیرا ویروس همچنان به جهش‌های خود ادامه می‌دهد.
انواع جدیدی از ویروس در طول این همه گیری پدیدار شده اند. انواع جدید کارآیی واکسن‌های کووید را کاهش داده‌اند، اگرچه واکسن‌های مجاز برای استفاده در غرب در پیشگیری از عفونت جدی، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ناشی از کووید-19 بسیار مؤثر هستند.
با توجه به اینکه برنامه واکسیناسیون دانمارک احتمالاً تا چند ماه دیگر از سر گرفته می شود، کارشناسان بهداشت دانمارکی به بررسی این موضوع خواهند پرداخت که در آن زمان چه کسانی باید واکسینه شوند، چه زمانی واکسن ها باید تزریق شوند و کدام واکسن ها باید استفاده شوند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
جاماندگان یارانه آماده ثبت‌نام باشند
:: فناوری اطلاعات ::
⁠ روابط‌عمومی به‌مثابه یک بازیگر در عرصه دیپلماسی
:: روی خط جوانی ::
طلاق به خاطر شامپوی خارجی
:: ورزش ::
حضور مهاجم پرتغالی در پرسپولیس منتفی شد/ یحیی به دنبال خارجی دیگر
:: فرهنگ و هنر ::
کدام بازیگر در جوکر بامزه تر است
:: حوادث ::
جزییات تکاندهنده از قتل دختر 5 ساله در خانه مادر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار