هموطن آنلاین - نکته‌ای که بسیاری از گردشگران در مورد تورهای گرجستان بر آن اتفاق‌نظر دارند، اصالت شهرهای این کشور به نسبت شهرهایی‌ست که در اکثر تورهای اطراف ایران تجربه می‌شوند. از حق نگذریم که تاریخ گرجستان هم بسیار پرالتهاب‌تر و پرپیچ‌وخم‌تر از کشورهای اطراف ایران است و این مهم سبب شده است که فرهنگ و آداب مردم، قابل‌تأمل‌تر باشد.

به همین خاطر گرجستان می‌تواند یکی از بهترین مقاصد سفر در اطراف ایران باشد و خوشبختانه هموطنان ایرانی هم این موضوع را به خوبی درک کرده‌اند و شلوغی تورهایی نظیر تور تفلیس و تور باتومی، دلیل محکمی برای اثبات این مدعاست.

آپلود عکس

از سوی دیگر تورهای گرجستان جزو ارزان‌ترین تورهای اطراف ایران هم محسوب می‌شوند و این مهم آن‌ها را بیش از پیش از سایر تورها متمایز می‌کند. دلیل این ارزانی در وهله اول، هتل‌های 3 ستاره‌ای هستند که در سطحی وسیع و امکاناتی مطلوب، مهمان‌های تور گرجستان را اسکان می‌دهند. این هتل‌ها که تعدادشان در شهرهای تفلیس و باتومی، بیشتر از سایر شهرهای گرجستان است، به نوعی مقصد گردشگران را هم مشخص می‌کنند!

به عنوان مثال، بیش از 30 هتل 3 ستاره در شهر تفلیس وجود دارد که ایرانیان می‌توانند به راحتی و با نرخ‌هایی باورنکردنی، در هر زمان از سال نسبت به رزرو آن‌ها اقدام کنند و به شهری سفر کنند که به گفته بسیاری از گردشگران حرفه‌ای‌تر، بسیار اصیل‌تر از مقاصد معروف گردشگری در اطراف ایران است. سالیان سفر که یکی از مجریان حرفه‌ای تورهای گرجستان است، در مورد تور تفلیس می‌گوید:

تمام گردشگران باید حداقل یک بار تور تفلیس را تجربه کنند. این تور بدون شک یکی از بهترین تورهای خارجی‍ست که از ایران حرکت می‌کنند. تجربیات حیرت‌انگیزی در این تور به دست می‌آیند و فضای این شهر به گونه‌ای‌ست که تور تفلیس را به رؤیا تبدیل می‌کند.

آپلود عکس

این هتل‌ها که تعداد بسیار زیادی از آن‌ها در شهر باتومی هم وجود دارند، می‌توانند امکان اقامت ارزان در گرجستان را به خوبی فراهم کنند، تا گردشگران، بخش اعظم بودجه سفرشان را به گشت و گذار و خرید در گرجستان اختصاص دهند. این مهم یکی از دلایل اصلی انتخاب هتل‌های 3 ستاره است که بسیاری از گردشگران تنها برای استراحت در آخرین ساعات شب خود را به هتل می‌رسانند و تنها یک تختخواب راحت می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای آن‌ها باشد. این دسته از گردشگران به استخر درون هتلی و یا امکاناتی نظیر سالن بدنسازی و غذاهای مفصل هتل احتیاجی ندارند و اصلاً تمام وقت‌شان را در خارج از هتل می‌گذرانند. هتل‌های 3 ستاره تفلیس و باتومی، به این دسته از گردشگران کمک می‌کنند تا در سفر گرجستان به همان رویه سابق‌شان عمل کنند و از پرداخت هزینه‌های گزاف برای امکانات هتلی معاف شوند.