پنجشنبه 3 خرداد 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی گوشی را به رختخواب نبرید!

 
 

يكشنبه 20 فروردين 1396

گوشی را به رختخواب نبرید!

 
 


با ارزان شدن و در دسترس قرار گرفتن گوشی های هوشمند، روز به روز بر تعداد کاربران این دستگاه های مفید افزوده می شود. با این که گوشی های هوشمند زندگی انسان را در بسیاری از زمینه ها راحت تر کرده اند ولی این احساس راحتی و استفاده بیش از اندازه از آنها، عواقب ناخوشآیندی نیز به همراه دارد.

در حال حاضر به کمک گوشی هوشمند می توان بسیاری از کارهایی که دهه های پیش نیاز به حرکت و ترک خانه را داشتند را از طریق اینترنت انجام داد. در میان می توان به انتقال پول و وجه بانکی، پراخت هزینه تلفن همراه، دسترسی فوری به مرورگر اینترنت، چت، مکالمه تلفنی، نامه نگاری، ترجمه فوری، گرفتن تاکسی، خرید، فروش، گرفتن بلیت و غیره اشاره نمود.
ولی این سهولت زندگی برخی اوقات می تواند برای انسان ها گران تمام شود. استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند و بردن آنها به رختخواب می تواند باعث اختلالاتی در بدن ما شوند. در این رابطه بسیاری از کاربران عقیده دارند که نور گوشی های هوشمند، با مختل کردن ترشح ملاتونین، چرخه خواب را به هم میزند و مشکلات روحی و جسمی فراوانی به وجود می آورد.
از بیشترین مضرات بردن گوشی به رختخواب که توسط کاربران شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود می توان به بهم خودن زمان خواب بدن، بدخوابی، افسردگی و تاثیر مستقیم بر روابط عاطفی در میان زوجین اشاره نمود.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار