سه شنبه 22 آبان 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی افزایش طول عمر انسان تا ۱۴۰ سالگی

 
 

سه شنبه 14 آذر 1396

افزایش طول عمر انسان تا ۱۴۰ سالگی

 
 

یک پژوهشگر رشته زیست‌شناسی معتقد است سن انسان‌ها در چند دهه آینده بیشتر از میانگین سن کنونی آنها شده و می‌توان آن را به ۱۴۰ سال رساند.

به نقل از همشهری آنلاین، براساس گزارش ساينس الرت، سالمندترین انسان روی زمین 122 زندگي کرد و يك محقق زيست‌شناس مولكولي معتقد است در آینده انسان‌ها بسیار طولانی‌تر از این عمر خواهند کرد.
خاییم کوهن پژوهشگر رشته زیست‌شناسی مولکولی پیری در دانشگاه بار ایلان مي‌گويد ممکن است انسان‌ها از مرز 120 سالگی نيز عبور كرده و به 140 سالگی برسند.
ميانگين طول عمر انسان‌ها به لطف واکسن‌ها و بهبود وضعيت بهداشت و كشف دارو‌های بهتر افزایشي محسوس يافته‌است و اين دانشمند معتقد است در حالی‌که در گذشته 70 درصد انسان‌ها بر اثر بیماری‌های عفونی جان خود را از دست می‌دادند، امروزه 70 درصد انسان‌ها بر اثر بیماری‌های خاص دوران پیری مي‌‌ميرند و تعداد افرادي كه عمر طولاني دارند به اندازه كمي افزايش داشته‌است.
ركورد‌دار بالاترين طول‌عمر تاكنون ژان کالمای فرانسوی بوده‌است كه در سال 1997 در سن 122 سالگی درگذشت و پس از او تاكنون كسي به اين سن نرسيده‌است. محققان کالج پزشکی آلبرت اینشتین در نیویورک سال گذشته در پژوهشی دريافتند طول عمر انسان محدوده‌اي طبیعی دارد و اعلام كردند احتمال آنکه سن یک انسان از 125 عبور كند بسيار پايين است.
اما کوهن نظر متفاوتي دارد و معتقد است دست‌‌بردن در فرايند سالخوردگي مي‌تواند طول عمر انسان‌ها را افزايش دهد. تحقيقات اين دانشمند بر اساس تحليل داده‌های مربوط به مرگ و میر انسان‌ها در فاصله سال‌های 1900 تا 2010 میلادی و نیز آزمایش‌هایی است که بر روی حیواناتی چون موش، موش صحرایی و مگس انجام گرفته است.
به گفته او، تغییر نوع تغذیه،استفاده از مهندسی ژنتیک و دارو توانسته طول عمر حیوانات را تا 30 درصد افزایش دهد و علاوه براين از ميزان ابتلا به بيماري‌هاي مرتبط با پيري مانند ديابت نيز در آنها كاسته شده‌است.
كوهن تاکید دارد که هدف، طولانی کردن عمری است که در طی آن انسان در سلامتی به سر برد، زيرا هر چه انسان پیرتر شود، بيشتر در معرض ابتلا به بیماری‌ها قرار می‌گیرد: هدف این است که انسان‌ها به زمان بیشتری سالم بمانند و نه اینکه فقط طولانی‌تر زندگی کنند.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار