جمعه 1 آذر 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فرهنگ و هنر ویژه‌برنامه‌های تلویزیون در ایام الله دهه فجر

 
 

دوشنبه 9 بهمن 1396

ویژه‌برنامه‌های تلویزیون در ایام الله دهه فجر

 
 


شبکه‌های مختلف سیما در دهه فجر با ارائه برنامه‌های زنده و تولیدی، مخاطبان خود را سرگرم می کنند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ویژه برنامه های شبکه های مختلف سیما در ایام دهه فجر به شرح زیر معرفی شده اند:

دهه فجر و شبکه یک سیما
هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی، پخش ویژه برنامه های شبکه یک سیما آغاز خواهد شد. ویژه برنامه های این شبکه در این ایام در چهار بخش برای مخاطبان پخش خواهد شد.
جُنگ های شبانگاهی، سریال مناسبتی، مستندهای ویژه و پرداختن برنامه های روتین به موضوع انقلاب اسلامی . جُنگ شبانگاهی "ای ایران" به تهیه کنندگی مقداد مومن نژاد، جُنگ "10 ستاره" به تهیه کنندگی الهام پیرهادی، سریال "ستارخان" به تهیه کنندگی مصطفی شریفی و مستندهای ویژه تولیدی شبکه یک سیما از جمله این برنامه های دهه فجر هستند.
* "ای ایران" به تهیه کنندگی مقداد مومن نژاد قرار است از چهارشنبه 11 بهمن بعد از سریال شبانگاهی و ساعت 23 پخش شود. این برنامه هر شب تا 21 بهمن، به طور زنده به مدت 90 دقیقه پخش می شود.
به گفته تهیه کننده "ای ایران"، این جنگ در دو بخش سرودهای انقلابی و هنرهای انقلابی هر شب پخش می شود.
* "10 ستاره" برنامه ای به تهیه کنندگی الهام پیرهادی با رویکرد علمی و معرفی جوانانی که در این عرصه توانسته اند با خلاقیت و نوآوری، علاوه بر ایجاد اشتغال، کسب و کار پردرآمدی را برای خود و اقتصاد ایران راه اندازی کنند. تهیه کننده "10 ستاره"درباره این ویژه برنامه دهه فجری عنوان کرد: در این برنامه ما سراغ جوانانی موفقی رفته ایم که توانسته اند با توسل به علم و با دستانی تقریبا خالی، علاوه بر کسب ثروت ، ایده و نوآوری خود را در ایران به مرحله تجاری سازی برسانند. تیتراژ ابتدایی" 10ستاره" با خوانندگی امید حجت و با شعری از سامیه سلیمی خوانده شده است. "10 ستاره" کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که از 12 تا 22 بهمن، هر روز ساعت 18 و با اجرای حسین کلهر به مدت 45 دقیقه، به طور زنده پخش خواهد شد.
* سریال 10 قسمتی «ستارخان»، برشی از مجموعه 27 قسمتی «ایراندخت» است. سریال «ایراندخت» روایتی تاریخی از دلاوری‌ها و پایمردی‌های ستارخان، دوستان و هم پیمانان اوست و به زندگی این بزرگ مرد تاریخ ایران می پردازد. مجموعه تلویزیونی «ستارخان» در 10 قسمت 50 دقیقه ای آماده شده است و از پنج شنبه 12 بهمن ساعت 22:15 از شبکه یک پخش خواهد شد.
* مجموعه مستند "قابیلی ها" کاری از گروه سیاسی شبکه یک سیماست که هم زمان با آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در 10 قسمت 20 دقیقه ای بخش هایی از تاریخ انقلاب را روایت می کند.
* برنامه "خاطره" نیز از شنبه 14 بهمن در 9 قسمت هر روز ساعت 17:45 به تهیه کنندگی و اجرای لعیا عباس میرزایی با پخش تصاویر قدیمی و خاطره انگیز پخش خواهد شد. در این ایام همچنین 10 مستند ویژه و مرتبط با دوران پیروزی انقلاب اعم از آرشیوی و جدید پخش می شود. این مستندها از 14 بهمن هر روز ساعت 17 تقدیم مخاطبان خواهد شد.

جشن دهه فجر در شبکه سه سیما
به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر شبکه سه سیما ویژه برنامه هایی را تولید و پخش می کند.
برخی از ویژه برنامه های دهه فجر گروه های اجتماعی، معارف و ورزش شبکه سه سیما، به شرح زیر است:
* برنامه ای با عنوان "جویا شو" در 10 قسمت 45 دقیقه ای، به تهیه کنندگی حسن حبیب زاده، به یادآوری مبانی انقلاب اسلامی برای نسل جدید و گذشته می پردازد و به شبهات و سوالات جوانان در خصوص انقلاب اسلامی پاسخ می دهد.
ویژه برنامه "جویا شو" کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیماست که با حضورحسن رحیم‌پور ازغدی و موضوع جوانان و فعالان فضای مجازی، در ایام دهه فجر هرشب از شبکه سه سیما پخش می شود تا جوانان با مبانی انقلاب اسلامی آشنا شوند. این برنامه از پنجشنبه 12 بهمن، هر شب، ساعت 19:30، تقدیم مخاطبان شبکه سه سیما می شود.
* ویژه برنامه "سرچشمه" به تهیه کنندگی سعید عباسی، نقش و عملکرد مساجد و پایگاه‌های مذهبی در انقلاب اسلامی را بررسی می کند. مساجدی همچون مسجد کرامت در مشهد، مسجد قبا در تهران و... از جمله این مساجد هستند.
این برنامه در 10 قسمت 30 دقیقه ای، در گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیما تهیه شده است و از اول دهه فجر هر روز، بعد از اذان مغرب، ساعت 18:30، پخش خواهد شد.
* ویژه برنامه "هفت" به مناسبت دهه مبارک فجر از 12 بهمن، بعد از اخبار شبانگاهی از برج میلاد به صورت زنده در شبکه سه سیما پخش می شود.
* مجموعه برنامه "هفت" کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که به تهیه کنندگی سعید پروینی، از 12 تا 21 بهمن، هر شب از ساعت 22:30، از محل برگزاری سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در برج میلاد، تقدیم مخاطبان شبکه سه سیما خواهد شد. این برنامه با حضور مسئولان، نویسندگان، بازیگران، منتقدان و کارگردانان سینما به بررسی فیلم های جشنواره می پردازد.
* برنامه ترکیبی "صبح و نشاط" به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر و با حضور در استان‌های مختلف کشور همچون شهرستان کوهدشت استان لرستان (جمعه 13 بهمن ) و شهرستان تازیان استان هرمزگان (جمعه 20 بهمن)، با مسئولان استانی در خصوص اقدامات انجام شده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت‌و‌گو خواهد کرد. این برنامه با اجرای بهزاد کاویانی، ساعت 8 صبح پخش می‌شود. این برنامه به تهیه کنندگی محمود رضا منتظری، کاری از گروه ورزش شبکه سه سیماست.
* برنامه "رکورد" با اجرا و تهیه کنندگی محمد حسین میثاقی کاری از گروه ورزش شبکه سه سیماست که در ایام دهه مبارک فجر (جمعه 13 و 20 بهمن ) به مسابقات رشته های مختلف ورزشی جام فجر می پردازد. این برنامه جمعه ها بعد از اخبار شبانگاهی پخش خواهد شد.
فیلم‌های سینمایی با موضوع انقلاب اسلامی نیز از تدارک تامین برنامه شبکه سه سیماست که در ایام دهه فجر برای بینندگان پخش خواهد شد.
برنامه های " حالا خورشید "، "طبیب"، "سمت خدا" و "جدول"، نیز هر روز موضوعات خود را با مباحث چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تقدیم بینندگان این شبکه می کنند.

دهه فجر در شبکه چهار سیما
شبکه چهار سیما برنامه های مختلفی را در قالب ترکیبی، مستند، نمایشی و ... برای پخش در دهه فجر در نظر گرفته است. اطلاعات بخشی از این برنامه‌ها عبارتند از:
* سریال «آواز در باران» مجموعه تلویزیونی «آواز در باران» از 13 بهمن هر روز ساعت 17 از شبکه چهار سیما پخش می شود. این مجموعه تلویزیونی به نویسندگی و کارگردانی صدرالدین شجره درباره زندگی پرافت‌ و خیز یک سرهنگ تبعیدی در دوران پهلوی است. اکبر زنجان‌پور، بهزاد فراهانی، میکائیل شهرستانی، سامیه لک، رسول نجفیان، زهرا سعیدی، فرخ نعمتی، آزیتا لاچینی و… در این مجموعه به ایفای نقش پرداخته اند. داستان سریال «آواز در باران» درباره زندگی یک سرهنگ تبعیدی در دوران پهلوی است که از فرمان تیر تعدادی از مبارزان سر باز می‌زند. وقتی این خبر به مقامات بالاتر گزارش می‌شود، سرهنگ خلع درجه شده و به زاهدان تبعید می‌شود. او پس از 25 سال سکونت در زاهدان با یک تاجر چای دوست می‌شود و در تجارت نیز با او همکاری می‌کند. او اهل بوشهر است و وابستگی‌هایی به رئیسعلی دلواری دارد. علاوه بر این، سرهنگ که ذوق نویسندگی هم دارد، شروع به نوشتن رمانی با موضوع مشکلات اجتماعی می‌کند.
* «خط به خط» به تهیه کنندگی مرجان یگانه پرست، مجله تصویری است که شامل بازخوانی تصاویری از تاریخ انقلاب اسلامی ایران از روزهای آغازین پیروزی تا ابتدای مهر سال 1360، سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و انتخاب آیت الله سیدعلی خامنه ای به عنوان رییس جمهور است. انتخابات در شرایطی برگزار شد که حکومت ایران درگیر بحران‌های شدید سیاسی و امنیتی همچون جنگ با عراق و ترور مردم و مقامات حکومتی متعدد خود بود. پخش مجموعه ده قسمتی «خط به خط» از چهارشنبه 11 بهمن آغاز و هرروز ساعت 14 پخش می شود.
* صحبت ها و گفتگو های افرادی که در شکل گیری انقلاب نقش داشته اند به همراه تصاویر مستند، در مستند تلویزیونی «شاهدان انقلاب» پخش می شود. در این ویژه برنامه که تهیه کنندگی آن را علی شعبانی برعهده دارد، وقایع انقلاب را از زبان شخصیت هایی همچون مرحوم بروجردی، مرحوم عمید زنجانی ، مرحومه مرضیه دباغ، مرحوم عسگر اولادی، صادق طباطبایی، بهروزی و ... می شنوید. «شاهدان انقلاب» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما است که در 15 قسمت ویژه ایام الله دهه فجر در مدت زمان 15 دقیقه هر رو ساعت 19:30 پخش می شود.
«روزنه» و «ناگفته های تاریخ ایران و آمریکا» مجموعه مستند 12 قسمتی«ناگفته های تاریخ ایران و آمریکا» هر روز ساعت 13 در قالب برنامه «روزنه» پخش می شود. در این مجموعه مستند به بررسی نقاط مبهم تاریخ آمریکا و حضور این کشور در جنگ های جهانی پرداخته می شود.
* مخاطبان شبکه چهار می توانند رویداد های جشنواره فیلم فجر را در برنامه تلویزیونی «ققنوس»از شبکه چهار تماشا کنند.برنامه «ققنوس» ویژه ایام الله دهه فجر و در طول برگزاری جشنواره فیلم فجر شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:30 و پنجشنبه و جمعه ساعت 22 به روی آنتن شبکه چهار می رود .این برنامه به تهیه کنندگی اکبرزاده نیاکی رویدادهای جشنواره فیلم فجر را پوشش می دهد.
شایان ذکر است برنامه های روتین شبکه همچون مجله شبانگاهی «چشم شب روشن»با اجرای محمد صالح علا ،«مهمانخانه» با اجرای امیرحسین مدرس و «زاویه»با اجرای دکتر صلواتی نیز رنگ و بوی این ایام را می گیرد و با توجه به موضوع برنامه از میهمان های مختلف فرهنگی، هنری و سیاسی دعوت می شود.

ویژه برنامه های شبکه پنج سیما در دهه فجر
شبکه پنج سیما، همزمان با آغاز دهه فجر ویژه برنامه های متعددی را تدارک دیده است.
* برنامه "شب فیروزه ای" با آغاز دهه فجر به استان هرمزگان شهر بندرعباس می رود و اولین قسمت این برنامه از پنجشنبه 12 بهمن، با همکاری سیمای خلیج فارس به تهیه کنندگی غلامرضا حیدری برای مخاطبان پخش می شود. این برنامه در ایام دهه فجر هرشب ساعت 21، همزمان از شبکه پنج سیما و سیمای خلیج فارس پخش می شود.
* سریال «سارقین روح » کاری از گروه فیلم و سریال شبکه پنج سیماست که به کارگردانی احمد معظمی و تهیه کنندگی ابوالضل صفری و همزمان با آغاز دهه فجر تقدیم مخاطبان می شود. اولین قسمت این سریال جمعه 13 بهمن، ساعت 19 پخش و تکرار آن ساعت 23 خواهد بود. سریال " سارقین روح " برگرفته از یک ایده و طرح پژوهش محور است که به موضوع امنیت نرم و آسیب های اجتماعی می پردازد و براین اساس می توان گفت که داستان تقابل خیر و شر است و دانیال حکیمی بازیگر اصلی این سریال تلویزیونی به حساب می آید که با نقشی متفاوت در ردای یک کارشناس امنیتی قرار گرفته است.
* برنامه «سفیران» کاری از گروه اقتصاد شبکه پنج سیما نیز در ایام دهه فجر هر شب پخش خواهد شد. این برنامه تلویزیونی به بررسی تعاملات جمهوری اسلامی با سایر کشورها و روابط اقتصادی، وقایع مهم بین المللی و سیاست برونگری اقتصاد مقاومتی خواهد پرداخت.
"سفیران " در دفتر سفیران جمهوری اسلامی درباره موضوعاتی چون، تمایل مردم کشورهای جهان به محصولات ایرانی، نحوه صادرات و تسهیلاتی که سفارتخانه‌ها ارائه می‌کنند، نگاه سفرا به کالاهای ایرانی و نظرشان درباره حذف دلار از معاملات فی مابین و موراد بسیاری از این دست در فضای صمیمانه به گفت‌وگو می‌نشینند.
این برنامه 40 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی و اجرای عبدالله عبدی به زودی از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.
* "مهر وطن" عنوان ویژه برنامه 22بهمن شبکه پنج سیماست که یکشنبه 22 بهمن از شبکه پنج سیما پخش می شود.
برنامه" در شهر" ، "در استان"، "به خانه بر می گردیم " نیز در ایام الله دهه فجر معطوف به این مناسبت خواهند بود.

دهه فجر و شبکه قرآن و معارف سیما
همزمان با ایام الله دهه فجر، طرح تلویزیونی «عطر انقلاب» از ساعت 6 الی 23، به صورت زنده و در زمان های مختلف از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می شود.
افتتاحیه طرح تلویزیونی «عطر انقلاب» در روز 12 بهمن و هم زمان با ورود حضرت امام خمینی (ره) و آغاز دهه مبارک فجر از ساعت 9 صبح با حضور دکتر حشمت الله قنبری، حمیدرضا مقدم فر و گروه همخوانی محراب پخش خواهد شد.
ویژه برنامه زنده «طلیعه» نگاهی به ریشه های قرآنی انقلاب اسلامی خواهد داشت که این برنامه همه روزه، ساعت 10:30 با حضور کارشناسان مطرح از این شبکه با مخاطبان همراه می شود.
برنامه زنده «نگاه خورشید» نگاهی به دستاوردهای انقلاب اسلامی دارد که این برنامه جمعه ها ساعت 9 از حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) پخش خواهد شد.
مخاطبان کودک و نوجوان هر روز ساعت 6:30 بامداد در برنامه «نوگلان قرآنی» با آموزه ها و پیام های انقلاب اسلامی آشنا می شوند.
«قرآن کتاب انقلاب» عنوان ویژه برنامه دهه فجر است که هر روز ساعت14 با حضور کارشناسان فرهنگی، هنری و دینی به بررسی وجوه دینی و قرآنی انقلاب می پردازد.
پخش محافل قرآنی استان های مختلف کشور با حضور قاریان مطرح از دیگر برنامه هایی است که هر روز در ایام دهه مبارک فجر ضبط و با فاصله زمانی اندکی در ساعت 15 تقدیم مخاطبان می شود.
گزارش های کوتاه از فعالیت های قرآنی و معارفی در ایام الله دهه فجر در قالب برنامه های «روزنه» و «گزارش هشت» در ساعت های مختلف پخش خواهد شد.
همچنین پخش مستندهای جذاب ویژه این ایام نیز در ساعت 21:15 در دستور کار قرار گرفته است.

دهه فجر با شبکه نسیم و تماشا
شبکه های نسیم، تماشا و نمایش، برنامه ها و فیلم و سریال های متناسب با ایام دهه فجر را برای مخاطبان در این ایام در نظر گرفته اند.
ویژه برنامه های شبکه نسیم برای دهه فجر انقلاب اسلامی به شرح زیر اعلام شده است:
این شبکه برنامه های "کتاب باز"، "چهل تیکه" ، "نسیم آوا" و نسیم نما"، "حماسه 57" و کلیپ ها و نماهنگ هایی با موضوع یوم الله 22 بهمن را برای دهه فجر و همراهی با جشن چهلمین سالگرد انقلاب تدارک دیده است .
شبکه تماشا نیز با سریال "نفس" در 30 قسمت 45 دقیقه ای و سریال "کوچک جنگلی" دهه فجر را آغاز می کند.
ویژه برنامه "ایران من" در 6 قسمت و ویژه برنامه "شوی آزادی" نیز در 4 قسمت، از این شبکه برای ببینندگان پخش خواهد شد. همچنین این شبکه با پخش کلیپ ها و وله های ویژه این ایام با مخاطبان شبکه همراه می شود.
شبکه نمایش نیز با پخش فیلم های "عملیات سری" ساخته محمدرضا ورزی، "شکار" ساخته مجید جوانمرد، "شاطره" ساخته ایمان افشاریان، "شب برفی" و "بهمنا" حمیدرضا لوافی، "گروهبان" ساخته علی شاه حاتمی، "ریسمان سبز" علیرضا امینی"، "دایره سرخ" جمال شورجه، "سناتور" مهدی صباغ زاده، "از نفس افتاده" قاسم جعفری، "روزنامه دیواری" خسرو معصومی و "خبرچین" ساخته نصرالله زمردیان دهه فجر را با مخاطبان خود همراهی می کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
آغاز واریز کمک حمایت دولت از امشب
:: فناوری اطلاعات ::
بیستمین نمایشگاه ایران تله کام برگزار نمی شود! عقب‌گرد یا توسعه؟
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
رونالدو رفت تا 4 ماه دیگر دوباره به علی دایی نزدیک شود!
:: فرهنگ و هنر ::
فصل دوم عصر جدید با اتفاقات شگفت انگیز
:: حوادث ::
دختر معتاد، متهم به قتل مادر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار