يكشنبه 26 آبان 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری رئیس ناسا: کپسول دراگون اوایل2020 عملیاتی می‌شود

 
 

شنبه 20 مهر 1398

رئیس ناسا: کپسول دراگون اوایل2020 عملیاتی می‌شود

 
 

جیم برایدنستاین رئیس ناسا در حضور ایلان ماسک مدیرعامل شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس و کارکنان کپسول دراگون اعلام کرد که این کپسول فضایی اوایل سال آینده برای بازگرداندن فضانوردان آمریکایی از خاک به ایستگاه فضایی بین المللی آماده خواهد بود.

"جیم برایدنستاین" مدیر ناسا در دفتر مرکزی شرکت اسپیس‌ایکس در هاوتورن کالیفرنیا، در کنار "ایلان ماسک" رئیس اسپیس‌ایکس(SpaceX) و در مقابل کارکنان فضاپیمای دراگون(Dragon) به رسانه‌ها اعلام کرد که کپسول دراگون به عنوان بخشی از برنامه ارسال خدمه ناسا اوایل سال 2020 فضانوردان را از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد و باز خواهد گرداند.
همانطور که انتظار می‌رفت، مدیر ناسا به قصد سرکشی و گفتگو به دفتر مرکزی اسپیس‌ایکس رفت و در حالی که در کنار ایلان ماسک و دو فضانورد ایستاده بود به پرسش‌های رسانه‌ها پاسخ داد.
وی در این جلسه به برخی از نکات برجسته شامل اظهارنظرهایی در مورد پروژه دراگون و پیشرفت آن اشاره کرد و با تاکید بر لزوم آزمایش بیشتر روی این کپسول فضایی و احتمال تغییر برنامه‌ها وابسته به نتایج آزمایشات گفت که این کپسول می‌تواند برای اولین پرواز خود در ابتدای سال 2020 آماده شود.
طبق گفته‌های ایلان ماسک، آزمایش‌های چتر نجات دراگون که تارهای نایلونی آن را با ماده "زایلون" قوی‌تر شده‌اند از آخرین آزمایشات خواهد بود.
خبرنگاران به انفجار مدل آزمایشی دراگون هنگام تست موتور احتراق که چندی پیش اتفاق افتاد اشاره کردند که ماسک در واکنش به آن گفت اگر چیزی خراب نشود، شما به اندازه کافی تلاش نخواهید کرد. این انفجار ظاهراً مربوط به نشتی در جایی بین سیستم قطع موشک از جایگاه پرتاب و سیستم مانور مداری بود که اکنون دوباره طراحی شده است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
کاهش نرخ رسمی ۱۸ ارز
:: فناوری اطلاعات ::
بیستمین نمایشگاه ایران تله کام برگزار نمی شود! عقب‌گرد یا توسعه؟
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بیرانوند 64درصد پنالتی‌ها رامهار کرده است
:: فرهنگ و هنر ::
فصل دوم عصر جدید با اتفاقات شگفت انگیز
:: حوادث ::
دختر معتاد، متهم به قتل مادر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار