چهارشنبه 20 فروردين 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی ارتش برای مقابله با کرونا در وضعیت آفندی قرار گرفته است

 
 

دوشنبه 19 اسفند 1398

ارتش برای مقابله با کرونا در وضعیت آفندی قرار گرفته است

 
 

یک مقام مسئول در نیروی زمینی ارتش اعلام کرد که ارتش برای مقابله با کرونا در حالت آفندی قرار گرفته است.

امیر سرتیپ دکتر بهزاد موذنی رییس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: بنابر دستور ستاد کل نیروهای مسلح به طور هماهنگ ستاد مقابله و پیشگیری کرونا ویروس تشکیل شده است اما در ارتش جمهوری اسلامی ایران از همان روزهای ابتدایی ورود کرونا ویروس ستاد قرارگاه پدافند زیستی در آجا و به طبع آن در نیروی زمیی ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است.
وی در ادامه گفت: در اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ما امکانات درمانی مانند بیمارستان هاجر(که هم اکنون مشغول عملیات است) و تمام کادر آن و خط تولید لباس های حفاظت فردی کادر درمان و پرسنل قرنتینه را برای خدمت رسانی به کار گرفتیم. همچنین تمام بیمارستان های صحرایی و منطقه ای ما نیز آماده عملیات هستند.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ما بحث آموزش های مربوط را به صورت برنامه های سالانه دنبال می کردیم اما امسال با توجه به اینکه پیش بینی شیوع فاز دوم ویروس آنفولانزا را داشتیم آموزش های مخصوص مقابله با ویروس را از اوایل بهمن ماه امسال برای نیروی خود به سطح بالاتری برده بودیم. همین امر سبب آمادگی بیشتر نیروها در مقابله با ویروس شده بود . با توجه به اینکه ما آمادگی خود را برای مقابله از قبل بالاتر برده بودیم با کمال افتخار اعلام می کنم که ویروس کرونا در پادگان های ارتش تحت کنترل و تمام محیط از خارج از پادگان پاکیزه تر است .
وی در خصوص عملیات ارتش برای عموم مردم گفت: ما توانمندی رفع آلودگی، گند زدایی و پاکسازی اماکن شهری و بیمارستان ها را داریم و ادوات و نیروهای خود را در این خصوص به کار گرفته ایم. هممچنین در بحث آموزش و پیشگیری نیز وارد شده و در سطح شهرها در حال عملیات می باشیم. سایر امکانات دیگر را نیز به وزارت بهداشت به عنوان مدیر عملیات مقابله با کرونا ویروس اطلاع داده ایم و به محض درخواست در اختیار قرار خواهد گرفت. در همین راستا نیروهای تخصصی ما که توانمندی تولید کیت های تشخیص را داشتند در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دادیم و کیت تولید و مورد تایید انستیتو پاستور قرار گرفته و با تایید وزارت بهداشت به تولید انبوه می رسد.
موذنی تاکید کرد: ما همان طور که فرمانده نیروی زمینی گفتند در حالت آفندی و جنگ با کرونا ویروس قرار گرفته ایم. این اطمینان را به ملت جمهوری اسلامی ایران می دهیم که ارتش مانند قبل در خط مقدم مبارزه خواهد بود و به امید خدا به میمنت ماه رجب تا پایان همین ماه این ویروس را سرکوب و نابود میکنیم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
ارتقای اینترنت خانگی به ۱۶ مگ تا پایان اردیبهشت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
مسابقات ورزشی تا پایان فروردین ۹۹ لغو شد
:: فرهنگ و هنر ::
پایتختی ها از مهاجرت به تهران تا جنگ با داعش و ...
:: حوادث ::
كرونا پای پسر فداكار را گرفت

يادداشت
:: اجتماعی ::
بهترین برنامه ریزی برای اوقات فراغت کودکان در روزهای قرنطینه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار