يكشنبه 17 فروردين 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری کره جنوبی برنده مبارزه با کرونا شد

 
 

دوشنبه 26 اسفند 1398

کره جنوبی برنده مبارزه با کرونا شد

 
 

پس از شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی که اکنون بیماری"کووید-۱۹" نام گرفته آنها از "کلان داده"و فناوری هوش مصنوعی برای مقابله با این بیماری استفاده کردند.

کره جنوبی با تکیه بر فناوری‌های پیشرفته خود به نبرد بیماری کووید-۱۹ رفت. این کشور دارای یک پلت فرم دیجیتال پیشرفته برای استخراج داده های بزرگ ، همراه با هوش مصنوعی (AI) است.
کره جنوبی با استفاده از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ ، سیستم های هشدار دهنده پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی و روش های مشاهده، در حال حاضر موفق شده است تا در مدت زمان کوتاهی وضعیت ویروس کرونا در این کشور را تحت کنترل خود درآورد. پلتفرم داده بزرگ مذکور، اطلاعات کلیه شهروندان و اتباع خارجی مقیم کره جنوبی را ذخیره می کند و اطلاعات به دست آمده از کلیه سازمان های دولتی ، بیمارستان ها ، موسسات مالی ، اپراتورهای تلفن همراه و سایر خدمات را با آن اطلاعات اولیه ادغام می کند.
کره جنوبی از تجزیه و تحلیل داده‌ها و اطلاعات استفاده کرد و با ترکیب آنها توانست بستری را ایجاد کند که این اطلاعات به افرادی که برنامه های مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی دارند ، منتقل شود. هرگاه آزمایش بیماری کووید-۱۹ شخصی مثبت می‌شود، اطلاعات دو هفته گذشته این فرد از جمله اطلاعات سفر ، فعالیت‌ها و نقشه‌های رفت و آمد مسافرت فرد آلوده برای تمامی افرادی که در نزدیکی این فرد بوده‌اند ارسال می‌شود. این اطلاعات به دولت کمک می‌کند تا به راحتی بتواند افرادیکه فرد آلوده با آنها در تماس بوده را شناسایی کند و آنها را تحت آزمایش پزشکی قرار دهد.
هوش مصنوعی اجرای سریع همه این مراحل را تضمین می‌کند. بیمارستان ها ، خدمات آمبولانس ، آزمایشگاه‌های تست سیار (mobile testing lab) همه برای ارائه خدمات سریع و کارآمد به بخش آی.تی و فناوری وابسته هستند.
کره جنوبی همچنین آزمایش کروناویروس را هنگام بازرسی خودرو از افراد نیز می‌گیرد و طی آن نمونه هایی را از افراد حاضر در داخل ماشین می‌گیرد و نتیجه آزمایش نیز طی چند دقیقه اعلام می‌شود. در صورت مثبت بودن بلافاصله آنها را از ماشین بیرون آورده و به مراکز درمانی ویژه منتقل می‌کنند. بسیاری از این آزمایشگاه‌های سیار مجهز به امکانات ۵G که توسط اپراتورهای تلفن همراه ارائه می‌شود، هستند. اگر هر فرد آلوده در یک ساختمان بزرگ زندگی کرده یا کار کرده باشد، مراکز درمانی موقت در آنجا مستقر شده اند تا آزمایشات پزشکی را به همه ساکنان ارائه دهند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
پروژه بومی همراه اول رتبه دوم جشنواره خوارزمی شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
مسابقات ورزشی تا پایان فروردین ۹۹ لغو شد
:: فرهنگ و هنر ::
پایتختی ها از مهاجرت به تهران تا جنگ با داعش و ...
:: حوادث ::
نجات قاتل مرد ثروتمند از چوبه دار

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار