شنبه 13 آذر 1400

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی تغذيه برای داشتن پوست شفاف چه باید کرد

 
 

دوشنبه 20 مرداد 1399

برای داشتن پوست شفاف چه باید کرد

 
 

یک پیمانه بلغور جو دوسر پخته شده را با دوقاشق آب لیمو ویک عدد تخم مرغ ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست صورت بگذارید و 30 دقیقه بعد با آب شست وشو دهید.

توصیه‌هایی که در این مطلب آمده است به شما کمک می‌کند تا پوستی شفاف داشته باشید.
دوات آنلاین-‌‌‌‌‌‌پوست تنفس می‌کند و برای این که منافذ آن باز باشد به پاک‌سازی نیاز دارد.بنابراین پیش ازانجام هر کاری برای پوست باید آن را پاک سازی کرد. همچنین رژیم غذایی سرشاراز امگا 3 و انواع ویتامین‌ها ضروری است ، ورزش هم باید در برنامه روزانه در نظر گرفته شود . علاوه بر همه این ها خواب کافی و با کیفیت هم برای داشتن پوست سالم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اما ماسک هایی هم برای شفاف سازی پوست پیشنهاد می‌شود که به پاک سازی و تقویت پوست کمک می‌کند از جمله :
عسل و لیمو پوست را شفاف می کند
تاثیر شستن صورت با عسل و لیمو
یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش را با دو قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید و آن را در کف دست نگه دارید تا گرم شود.
شفافیت پوست با ماسک بلغور جودوسر
یک پیمانه بلغور جو دوسر پخته شده را با دوقاشق آب لیمو ویک عدد تخم مرغ ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست صورت بگذارید و 30 دقیقه بعد با آب شست وشو دهید.
ماسک آب برنج پوست را شفاف می‌کند
شامل برنج، آب، شیر،عسل، گلاب و کپسول ویتامین «ای» است.در ظرف مناسب یک لیوان آب سرد بریزید و 2تا3 قاشق غذاخوری برنج خام به آن اضافه کنید و آن را روی شعله کم بپزید.
برنج پخته شده را بکوبید تا خمیر مناسب به‌دست آید. سپس یک قاشق غذاخوری از شیر گرم و عسل را با برنج مخلوط کنید.
کپسول ویتامین«ای »را فشار دهید. یک قاشق چای‌خوری گلاب را اضافه و تمام مواد تشکیل دهنده آن را به خوبی ترکیب کنید تا ماسک صورت آماده شود.
صورت را به طور کامل تمیز کنید و ماسک صورت را با کمک برس روی صورت بزنید. بعد از 20 دقیقه با آب ساده آبکشی کنید.(حداقل هفته ای یک بار)
صورت‌تان را با روغن نارگیل بشویید
چند قطره روغن نارگیل به صورت خود بمالید.به آرامی آن را به مدت 30 ثانیه ماساژ دهید.صورت خود را با حوله گرم بپوشانید تا منافذ باز شود و همه ناخالصی ها بیرون برود. بعد از 15 تا 30 ثانیه، پارچه را بردارید و روغن را تمیز کنید. صورت را نشویید و اجازه دهید پوست صورت نرم شود.

شستن صورت با سرکه سیب
محلول سرکه سیب را با کمی آب رقیق کنید. محلول را در بطری بریزید و خوب تکان دهید. آن را به صورت بمالید وبگذارید صورت به طور طبیعی خشک شود.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار