يكشنبه 28 دي 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی جاده تندرستی کرونا سردردهای میگرنی را افزایش می دهد؟

 
 

شنبه 22 آذر 1399

کرونا سردردهای میگرنی را افزایش می دهد؟

 
 

بیش از اندازه در خانه ماندن و از دست دادن امکان تردد در شهر بدلیل شیوع ویروس کرونا اختلالات خلقی ناشی از سردردهای میگرنی افزایش پیدا می کند.

با جا به جایی فصل‌ها و شروع فصل سرما، حمله های شدید سردردی از جمله میگیرن در اغلب افراد آغاز می شود. با تغییر فصل، فشار هوا نیز به همان اندازه تغییر و با کوتاه‌ شدن طول روز میزان آلرژی، استراحت نیز به مراتب کاهش پیدا می کند و همین امر موجبات سردردهای میگرنی یا سردردهای خوشی ای را فراهم می کند .
اگر فشار هر یک از افراد در پایینترین از حد امکان قرار داشت سردردهای میگرنی نیز در آن فرد ایجاد خواهد شد، به طورکلی مکانیسم پیدایش چنین سردردهایی همانند پرواز با هواپیما است، احساس کمبود اکسیژن، تغییر فشار هوا، انقباض عروق و از جمله عوامل ایجاد این نوع از سردردها است.
گفتنی است، کمبود انرژی،احساس خواب‌آلودگی، اضطراب، در گاهی مواقع منع و محرومیت از نور،کرختی، اختلال در تمرکز، کاهش و یا افزایش اشتها علاوه بر ایجاد سردردهای میگرن می تواند باعث شروع انواع اختلالات خلقی فصلی با شیوع بالا در همان افراد شود.
دانشمندان بر این باورند که فصل سرما به افزایش دفعات و شدت سردرد مبتلایان به سردردهای میگرن منجر می شود، البته ماندن بیش از اندازه در خانه و از دست دادن امکان تردد در شهر بدلیل شیوع ویروس کرونا این اختلالات را تشدید می کند بنابر