پنجشنبه 10 آذر 1401

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 

اخبار داخلی تغذيه بهترین ویتامین ها برای پیشگیری از ریزش مو

 
 

دوشنبه 5 ارديبهشت 1401

بهترین ویتامین ها برای پیشگیری از ریزش مو

 
 

اگر ویتامین ها و مواد معدنی کلیدی خاصی دریافت نمی کنید، ممکن است در خطر ریزش مو باشید. باید بدانید که از کدام غذاها می توانید این مواد مغذی مهم را دریافت کنید و قبل از مصرف مکمل حتما با پزشک متخصص صحبت کنید.

اگر ویتامین ها و مواد معدنی کلیدی خاصی دریافت نمی کنید، ممکن است در خطر ریزش مو باشید و باید بدانید که از کدام غذاها می توانید این مواد مغذی مهم را دریافت کنید .
اگر میخواهید مکمل مصرف کنید قبل از مصرف حتما با پزشک متخصص صحبت کنید. باید آگاه باشید که وقتی نوبت به ویتامین ها می رسد، بیشتر مصرف کردن بهتر نیست و گاهی اوقات زیاده روی می تواند واقعا مضر باشد.

1. بیوتین
بیوتین (ویتامین B7) برای سلول های داخل بدن شما مهم است. سطوح پایین آن می تواند باعث ریزش مو، بثورات پوستی و شکنندگی ناخن ها شود.

سطح بیوتین در بدن شما ممکن است پایین باشد اگر:
باردار هستید یا شیرده
برخی از آنتی بیوتیک ها را مصرف
مصرف داروهای صرع میتواند منجر به کمبود بیوتین شود
اکثر مردم بیوتین کافی از رژیم غذایی خود دریافت می کنند که جالب است بدانید در غذاهایی که در لیست زیر می آید بیوتین وجود دارد:
زرده تخم مرغ
غلات کامل
گوشت
2. آهن
گلبول های قرمز برای حمل اکسیژن به آهن نیاز دارند. سطوح پایین می تواند باعث کم خونی فقر آهن شود. علائم آن شامل خستگی، رنگ پریدگی پوست و ریزش مو است.

شما در معرض خطر کمبود آهن هستید اگر:
شما زنی هستید که پریودهای شدید می شود
شما یک بیماری مزمن دارید
شما یک گیاهخوار هستید
برخی از غذاهایی که به طور طبیعی غنی از آهن هستند عبارتند از:
گوشت قرمز، تغذیه شده با علف
سبزیجات
حبوبات
3. ویتامین C
ویتامین C برای جذب آهن توسط روده ضروری است. برخی از منابع خوب آن عبارتند از:
میوه های خانواده مرکبات
سبزیجات
فلفل دلمه ای
همانطور که میدانید خوردن غذاهای حاوی آهن همزمان با مواد غذایی حاوی ویتامین C به جذب بهتر آهن موجود در آن غذا کمک می‌کند.

4. ویتامین D
شاید قبلاً می دانستید که ویتامین D برای استخوان ها مهم است. اما آیا می دانستید که سطوح پایین آن با ریزش مو مرتبط است؟ پوست شما با دریافت نور خورشید ویتامین D تولید می کند، اما بسیاری از مردم نمی توانند به اندازه کافی از خورشید دریافت کنند.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب ام دی می توانید سطح ویتامین دی بدن خود را با خوردن ماهی چرب یا نوشیدن شیر غنی شده افزایش دهید. همچنین می توانید از پزشک خود بخواهید که مکملی را به شما توصیه کند. مصرف منیزیم با ویتامین D باعث افزایش جذب می شود.

5. روی
روی می تواند نقش کلیدی در ساخت پروتئین در مو و سایر سلول ها داشته باشد. بدن شما نمی تواند آن را بسازد، بنابراین باید آن را از غذا یا مکمل ها دریافت کنید. علائم سطح پایین روی شامل ریزش مو، بهبود ضعیف زخم و حس چشایی یا بویایی ضعیف است.

شما در معرض خطر کم روی هستید اگر:
باردار یا شیرده هستند
بیماری روده یا اسهال شدید دارید
بیماری کلیوی داشته باشد
می توانید روی را از غذاهای طبیعی کامل مانند:

صدف
گوشت
لوبیا
آجیل و دانه ها
اکنون کمک بگیرید
منتظر نباشید. هر چه زودتر علائم ریزش مو را برطرف کنید، احتمال اینکه از آسیب های برگشت ناپذیر جلوگیری کنید بیشتر می شود. امروز با یک متخصص پزشکی صحبت کنید تا موهایتان بیش ازین نریزد.

 
 
   
 
 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار