پنجشنبه 27 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی حوادث عاملان قتل جنگلباني ماسال در رشت به دار آويخته شدند

 
 

شنبه 25 آبان 1387

عاملان قتل جنگلباني ماسال در رشت به دار آويخته شدند

 
 

عاملان قتل رئيس اداره جنگلباني شهرستان ماسال پس از گذشت سه سال از ارتکاب جنايت سحرگاه پنجشنبه در رشت به دار آويخته شدند.

عاملان قتل جنگلباني ماسال در رشت به دار آويخته شدند
عاملان قتل رئيس اداره جنگلباني شهرستان ماسال پس از گذشت سه سال از ارتکاب جنايت سحرگاه پنجشنبه در رشت به دار آويخته شدند.
اين دو اعدامي که افراسياب و پرويز نام داشتند از مدت ها قبل بر سر تصاحب بخشي از اراضي جنگل با ناصر پيروي رئيس اداره جنگلباني ماسال درگيري داشتند و سرانجام با همدستي 4 نفر ديگر او را ربودند و به قتل رساندند.
صبح روز 7 ارديبهشت ماه سال 84 در حالي که کارمندان اداره منابع طبيعي و جنگلباني شهرستان ماسال با تاخير رئيس خود مواجه شدند.
پس از گذشت ساعتي يکي از کارمندان با منزل ناصر پيروي تماس گرفت اما خانواده اش اعلام کردند او منزل را به قصد محل کارش ترک کرده است.
به همين دليل انتظار جنگلبانان تا ظهر به طول انجاميد، اما وقتي باز هم خبري از پيروي نشد موضوع ناپديد شدن رئيس اداره جنگلباني به پليس گزارش شد.
ابتدا با اين تصور که خودروي پيروي در طول مسير دچار نقص فني شده ماموران به جست وجو در مسير او پرداختند. وقتي هيچ اثري از او يافت نشد ماجرا ابعاد تازه يي به خود گرفت و ماموران به بررسي فرضيه هاي ديگر پرداختند.
از آنجا که پيروي به خاطر شغلش بارها با قاچاقچيان چوب درگير شده بود و مدت ها با آنها کشمکش داشت اين احتمال مورد بررسي قرار گرفت که وي بار ديگر با قاچاقچيان درگير يا از سوي آنان ربوده شده است. سه روز پس از مفقود شدن پيروي در حالي که ماموران مشغول بررسي فرضيه هاي موجود بودند جست وجوها به کشف جسدي بي سر در جنگل هاي صومعه سرا منجر و وقتي جنازه به پزشکي قانوني منتقل شد و تحت معاينه قرار گرفت معلوم شد جسد متعلق به ناصر پيروي رئيس اداره جنگلباني ماسال است. پس از افشاي سرنوشت پيروي کارآگاهان دور تازه يي از تحقيقات را آغاز کردند.
پرس وجو از خانواده و همکاران مقتول نشان داد او اخيراً با افرادي که قصد داشتند بخش هايي از جنگل را تصاحب کنند به مقابله پرداخته و به خاطر رد پيشنهاد رشوه آنها چندين مرتبه نيز تهديد به مرگ شده بود.
کارآگاهان در بررسي هاي خود دريافتند درگيري اصلي مقتول با دو مرد به نام هاي افراسياب و پرويز بود که مي خواستند پنج هزار هکتار از اراضي جنگل را در اختيار بگيرند.
به همين خاطر اين دو نفر به عنوان مظنونان اين جنايت بازداشت شدند و تحت بازجويي قرار گرفتند. در حالي که 40 روز از قتل رئيس اداره جنگلباني گذشته بود دو متهم در بازجويي هاي پليسي قتل ناصر پيروي را گردن گرفتند و از انجام يک جنايت گروهي خبر دادند.
يکي از دستگيرشدگان انگيزه به قتل رساندن پيروي را اين طور تشريح کرد؛ او مرد سرسختي بود و نسبت به جنگل حساسيت خاصي داشت. من و همدستانم مدتي بود به خاطر مالکيت بخشي از جنگل با جنگلباني کشمکش داشتيم و او سرسختانه مقابل ما ايستاده بود. ما هم تصميم گرفتيم براي رسيدن به اهدافمان او را از سر راه برداريم.به همين دليل تصميم به کشتن او گرفتيم.
طبق نقشه يي که طراحي کرده بوديم چهار نفر از همدستانم در جاده رشت- ماسال، با به تن کردن لباس نظامي يک پست ايست و بازرسي قلابي راه انداختند و هنگامي که پيروي از خانه اش به سمت جنگلباني در حرکت بود او را در جاده متوقف کردند.
پيروي نيز به اين گمان که آنها واقعاً پليس هستند با آنان همکاري کرد، اما همدستانم او را به زور سوار خودرو کردند و به کلبه يي در جنگل هاي ضيابر صومعه سرا منتقل کردند.
در آنجا پس از آنکه وي را مورد ضرب و شتم قرار داديم در حالي که او بي حال شده بود، با يک تيغ موکت بري سرش را از بدنش جدا و جسد را براي اينکه توسط پليس کشف نشود در جنگل رها کرديم.
به دنبال اعترافات اين دو متهم همدستان آنها نيز دستگير شدند و مشارکت در قتل پيروي را پذيرفتند. پس از تکميل تحقيقات در اين باره پرونده با صدور کيفرخواست به دادگاه کيفري استان گيلان ارسال شد.
سرانجام رسيدگي به اين پرونده توسط قاضي محمدي کاشاني آغاز شد. پس از تفهيم اتهام به شش متهم آنان در شش جلسه به دفاع از خود پرداختند.
هيات قضات بعد از آنکه وارد شور شدند افراسياب- متهم رديف اول- و پرويز- متهم رديف دوم- را به اتهام قتل عمدي به قصاص محکوم کردند. همچنين براساس راي صادره متهمان رديف سوم تا پنجم هر يک به اتهام آدم ربايي به 15 سال حبس محکوم شدند، اما متهم رديف ششم به خاطر فقدان ادله کافي تبرئه شد.اين حکم در ادامه براي تاييد به ديوان عالي کشور ارسال شد، اما قضات ديوان با وارد کردن ايراداتي به پرونده آن را براي بررسي مجدد به دادگاه کيفري استان گيلان ارجاع دادند.
در نهايت پس از چند دور رسيدگي به اين پرونده حکم صادره از سوي شعبه 12 دادگاه کيفري استان گيلان مبني بر قصاص افراسياب و پرويز مور تاييد قضات ديوان قرار گرفت و بعد از استيذان از رئيس قوه قضائيه براي اجرا به دادگاه استان گيلان ارجاع شد.
سحرگاه پنجشنبه افراسياب و پرويز پس از گذشت سه سال از ارتکاب قتل در زندان لاکان رشت به دار آويخته شدند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار