سه شنبه 26 تير 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی تدوین سند اهداف سیاست‌های دوره‌های آموزشی علمی کاربردی

 
 

شنبه 7 مرداد 1396

تدوین سند اهداف سیاست‌های دوره‌های آموزشی علمی کاربردی

 
 

دبیر انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی کشور از تدوین سند اهداف سیاست‌های دوره‌های آموزشی علمی کاربردی خبر داد و تاکید کرد: این سند مجموعه مفصلی است که توسط انجمن تهیه شده و این انجمن آن را پیگیری کرده است.

به گزارش هموطن آنلاین ، دكتر جواد علیزاده در نشست مجمع عمومی انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی کشور که با حضور روسای این مراکز در وزارت ارتباطات و فناوری برگزار شد، اظهار کرد: این انجمن بعد از پیگیری‌های طولانی از دو سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده اگرچه در ابتدای راه با مشکلات، تهدیدها و انتقادات بسیاری مواجه شد و مسوولان طاقت نداشتند انجمنی در کنار فعالیت‌های آنها قرار بگیرد و مطالبات صنفی خود را پیگیری کنند. اما در حال حاضر خوشبختانه مسئولان کشوری و مدیریت دانشگاه علمی کاربردی با به رسمیت شناختن هویت این انجمن ارتباط خوبی را با آن برقرار نموده‌اند.
وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه بسیاری از مطالبات و خواسته‌های انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی کشور توسط مدیریت دانشگاه شنیده می‌شود و حتی به پیگیری‌های این انجمن در مواردی پاسخ داده می‌شود. اگرچه این جواب‌ها به نفع همه نباشد اما این روند بیانگر تاثیرگذاری انجمن و قرار گرفتن آنها در کنار تصمیم‌گیری‌های مسئولان هستند و حتی مسائل زیادی وجود داشت که توسط این انجمن پیگیری و به نتیجه رسید.
رئیس انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی کشور با تاکید بر اینکه شهریه ترم تابستان دانشجویان علمی کاربردی به صورت کامل دریافت می‌شود، گفت: مساله شهریه ترم تابستانی دانشجویان علمی کاربردی از جمله موضوعاتی بود که انجمن به آن ورود پیدا کرد و این موضوع با همراهی مدیریت دانشگاه حل شد و در کمیسیون دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت تا اینکه نتیجه آن این شد که شهریه ترم تابستان دانشجویان طبق ضوابط به جای خود برگردد و به صورت کامل دریافت شود که بخشنامه آن در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد.
علیزاده خاطرنشان کرد: هیات رئیسه فعلی دانشگاه جامع علمی کاربردی اخیراً یکسری فعالیت‌های آموزشی با عنوان کیفی‌سازی را در دانشگاه شروع و در راستای آن از تراکم بیشتر مراکز خصوصی جلوگیری به عمل آمده است که در این موضوع نیز باید ورود پیدا کنیم و نقطه‌نظرات خود را بیان کنیم.
وی همچنین تاکید کرد: موضوع تغییر اساسنامه دانشگاه‌های غیردولتی از جمله دیگر موضوعاتی است که اخیراً همه مراکز را درگیر خود کرده است که برخی دوستان این اساسنامه را شتاب‌زده امضا و آن را تحویل دادند اما رئیس دانشگاه علمی کاربردی، معاونت حقوقی دانشگاه را مسئول بررسی این موضوع نمود و اعضای انجمن نیز بهتر است در این زمینه ورود کرده و نظرات خود را بیان کنند. رئیس انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی کشور در پایان با تاکید بر اینکه هدف این انجمن بیشتر تعامل و حل مشکلات است، خاطرنشان کرد: این انجمن برای این روی کار نیامده که در مقابل مسئولان قرار بگیرد. در واقع هدف از تشکیل این انجمن تعامل با مسئولان و کمک به حل مشکلات در راستای نفع بخش خصوصی است چراکه این بخش خصوصی است که در نتیجه تصمیم‌گیری‌های نادرست متضرر می‌شود و باید در راستای فرمایشات رهبری و رئیس‌جمهور به حمایت از توسعه بخش خصوصی بپردازیم.
در ادامه این مراسم دکتر جلال محمدی دبیر انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی کشور طی سخنانی تاکید کرد: دستور اصلی این جلسه حفظ حقوق و منافع صنفی و قانونی اعضا و انتخابات بازرسین این انجمن است. با توجه به اینکه 60 درصد اعضای انجمن در این جلسه حضور دارند همفکری خوبی در نتیجه حاصل می‌شود.
وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این انجمن گفت: با توجه به فعالیت دو ساله انجمن که از سال 94 شروع به کار کرد در مجموع 90 جلسه با حضور اکثریت اعضا تشکیل و راهکارهای اصلاحی و تعاملی در این جلسه بررسی شد. ضمن اینکه در طول این مدت نیز جلساتی با شخصیت‌های کشوری نظیر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، دکتر نجفی سرپرست وقت وزارت علوم، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و مدیریت دانشگاه انجام شده و موضوعاتی از قبیل شهریه‌های ترم تابستان از جمله مواردی بود که پیگیری و تصمیمات لازم در این زمینه انجام شد.
دربخش دیگری از این نشست دکتر شاهین فرزانه خزانه‌دار انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی کشور گزارش کلی امور مجمع مالی را به اطلاع اعضا رساند و در نهایت امور و مسائل مرتبط به تصویب رسید و در بخش دیگری با پیشنهاد دبیرانجمن و با رای‌گیری از اعضا، بازرسان قبلی این انجمن در سمت خود ابقا شدند.
در ادامه این مراسم نشست هم اندیشی اعضا انجمن هم برگزار گردید که نظرات مختلفی در باب مشکلات از سوی اعضا مطرح گردید و اعضای هیات مدیره به فراخور پاسخ های مناسب به پرسش های اعضا داده و برای برخی از موضوعات قول مساعد برای پیگیری حقوق از طریق مراجع مرتبط را دادند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نرخ ارز ثابت ماند
:: فناوری اطلاعات ::
واتس اپ به امنیت کاربرانش فکر می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
کی‌روش؛ هفتمین سرمربی پردرآمد جام جهانی
:: فرهنگ و هنر ::
ماجراهای روح باباپنجعلی در «پایتخت6»؛ داستان سری جدید سریال پایتخت
:: حوادث ::
کشف جسد یک زن در پارک چیتگر

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار