دوشنبه 1 مرداد 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اجتماعی به وعده خود در دولت یازدهم عمل کردیم

 
 

سه شنبه 10 مرداد 1396

به وعده خود در دولت یازدهم عمل کردیم

 
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه دولت الکترونیک موجب صرفه جویی منابع است، گفت :اصحاب رسانه و مردم با توجه به وعده های داده شده، منتظر تحقق دولت الکترونیک بودند.

در مراسم افتتاح دولت الکترونیک و دولت همراه ، با اشاره به اینکه در 35 ماه قبل نقشه راه دولت الکترونیک در شهریور 93 توسط رییس جمهور ابلاغ شد،افزود: دولت الکترونیک بدهکاری دولت یازدهم به مردم بود و اصحاب رسانه و مردم با توجه به وعده های داده شده، منتظر تحقق آن بودند.
وی با تاکید به اینکه دولت الکترونیک کار بزرگی است ، اظهار داشت : انجام این کار را نباید به حساب وزارت ارتباطات گذاشت و همه دستگاه ها در راه اندازی دولت الکترونیک مشارکت داشتند.
دکتر واعظی تصریح کرد : در حال حاضر 440 خدمت از 51 دستگاه در دولت الکترونیک ارایه می شود و باید برای اطلاع رسانی این خدمات به مردم برنامه داشته باشیم
وی به تعدادی از این خدمات در بخش های گمرک ، مالیات ، سلامت و جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت :زیر ساخت های آنچه که امروز به نام دولت الکترونیک راه انداز شده است را وزارت ارتباطات تامین کرده است . وزیر ارتباطات دولت الکترونیک را دارای فواید بسیاری عنوان کرد و تاکید داشت : مهمترین اثر دولت الکترونیک تحقق شعار دولت چابک و کوچک است و همچنین هوشمندی دولت باعث افزایش سرعت کار و جلوگیری از جعل و فساد می شود.
وی تصریح کرد : راه اندازی دولت الکترونیک تحول بزرگی در دولت است و با دولت الکترونیک تا بیش از 2 هزار خدمت شناسایی شده است که به مرور در دولت الکترونیک ارایه می شود. دکتر واعظی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلاتی که مردم برای دریافت مجوزها دارند ، خاطر نشان کرد : وزارت اقتصاد مسوولیت شناسایی و ساماندهی این مجوزها را بر عهده گرفت و با مشکلات بسیاری برای ساماندهی و حذف مجوزهای زاید مواجه بود.
وی تاکید کرد : حتی در مجموعه وزارت ارتباطات هم برای حذف مجوزها مشکلاتی وجود داشت به دلیل اینکه این مجوزها باعث اقتدار دستگاه ها شده است.
وزیر ارتباطات صرفه جویی منابع را یکی دیگر از اهداف دولت الکترونیک عنوان کرد و گفت : بر اساس اعلام مسوولین فقط در حوزه دارو بیش از یک میلیارد دلار در سال صرف جویی می شود و همچنین دفترچه های بیمه حذف شده و پرونده پزشکی هر فرد در هر مکانی در دسترس است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به دولت همراه نیز اشاره کرد و گفت : امروز دولت همراه با 27 خدمت رونمایی شد و از مجریان این طرح خواسته ام هر تعداد خدمت که قابل ارایه در این پلتفرم است را به محض آماده شدن ارایه کنند و منتظر راه اندازی فاز دوم دولت همراه نمانند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نرخ ارز ثابت ماند
:: فناوری اطلاعات ::
تطبیق حرکت کاربران گوگل با ۸۰۰۰ حرکت دیگر
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
تیم ملی والیبال نشسته ایران برای هفتمین بار قهرمان جهان شد
:: فرهنگ و هنر ::
شهلا ریاحی ساکن خانه‌‌ای که دور نیست
:: حوادث ::
دستگیری متهمان پرونده تعرض به زن جوان در لواسان

يادداشت
:: اجتماعی ::
تهران آماده نیست!

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار