پنجشنبه 2 اسفند 1397

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی سياسی حضور ایران در سوریه برای دفاع از «مقاومت» ادامه خواهد داشت

 
 

دوشنبه 23 بهمن 1396

حضور ایران در سوریه برای دفاع از «مقاومت» ادامه خواهد داشت

 
 


مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: حضور ایران در سوریه برای دفاع از خط مقاومت بر اساس توافق جمهوری اسلامی ایران و سوریه ادامه خواهد داشت.

علی اکبر ولایتی بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در حاشیه نشست کشورهای اجلاس جهانی محبان اهل بیت در جمع خبرنگاران، گفت: امروز جلسه کمیته کشورهای مقدماتی محبان اهل بیت با حضور ۴۰ نفر از شخصیت کشورهای مختلف برگزار شد؛ این اجلاس برای انجام مشورت هایی برای تشکیل شورای عالی کشورهای محبان اهل بیت است. ترجیح ما این است که بعد از مشورت با همکارانی که عضو این مجمع هستند ضمن سخنرانی های چند دقیقه ای پیشنهادات خود را برای اجلاس محبان اهل بیت داشته باشیم.
وی افزود: به زودی اعضای مرکزی، این کمیته را تشکیل داده و درباره مسائل سیاسی، اقتصادی و ایدئولوژیکی بحث خواهیم کرد.
ولایتی درباره اظهارت رئیس جمهور فرانسه درباره برجام، تصریح کرد: آنچه مسلم است جمهوری اسلامی ایران برجام را امضا کرده و به تعهدات خود همواره عمل کرده است. به هیچ وجه برجام قابل بازبینی و بازنگری نیست و ما زیر بار هیچ پیش شرطی نمی رویم. برجام چیزی است که به صورت مکتوب به امضا ۷ کشور رسیده است و کمتر و بیشتر از آن نیست.
وی درباره اظهارات کشورهای غربی مبنی بر نگرانی از ثبات حضور ایران در سوریه، با بیان اینکه منطقه متعلق به کشورهای آن است، خاطرنشان کرد: ما کشور مهم غرب آسیا هستیم و حق داریم به ندای ملت های دوست خود پاسخ مثبت دهیم. اگر از ما درخواست مشورت یا کمکی برای تقویت محور مقاومت کردند، پاسخ مثبت می دهیم. اگر ما در سوریه یا عراق هستیم به دعوت دولت های آنها است.
ولایتی ادامه داد: انگلیس و آمریکا و فرانسه در منطقه نیستند پس چطور به خود اجازه دخالت در را منطقه می دهند اما نگران دخالت ایران هستند.
دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی درباره سقوط جنگنده اسرائیلی، عنوان کرد: این اتفاق یک نقطه عطف در تاریخ مبارزات فلسطینی بود. یکی از کشورهای مهم خط مقاومت حق داشت از تمامیت ارزی خود دفاع کنند. اگر هواپیماهای رژیم صهیونیستی تجاوز نمی کردند این اتفاق نمی افتاد. اسرائیل حساب کار خود را بکند، اگر باز چنین تجاوزی را داشته باشد، دولت ها حق دارند از حریم خود دفاع کند؛ از این رو سوریه هم حق داشت.
وی درباره موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به نشست آستانه، گفت: ایران از نشست آستانه دفاع می کند. کشورهای ترکیه، ایران، روسیه و سوریه یک رویه مشترکی دارند بنابراین اگر هم راه حل سیاسی وجود داشته باشد از همین نشست آستانه خواهد بود.
ولایتی در پایان تصریح کرد: ایران در سوریه برای کمک به دولت قانونی و مردم مظلوم این کشور حضور دارد. اگر کمک ایران نبود معلوم نبود تکلیف خط مقاومت چه بود. حضور ایران در سوریه برای دفاع از خط مقاومت ادامه خواهد داشت اما نه آنطور که تعبیر رژیم صهیونیستی است بلکه همانطور که مورد توافق جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوریه است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
تاسیس آزمایشگاه بلاک چین و رمز ارز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
مادر مرحوم شاکر: تا زنده‌ام به قائدی رضایت نمی‌دهم
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
خواستگاری‌اززن‌سوم‌بعدقتل2 همسر

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار