جمعه 2 فروردين 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات الکسا از منزل شما محافظت می‌کند!

 
 

يكشنبه 14 مرداد 1397

الکسا از منزل شما محافظت می‌کند!

 
 

از قرن‌ها پیش تا به‌امروز صاحبین خانه از روش‌های مختلف و البته نوین برای جلوگیری از ورود سارقین به خانه‌هایشان استفاده کرده‌اند.

این روش‌ها از سنسورهای تشخیص حرکت گرفته تا دوربین‌ها مدار بسته ساده و حتی سگ‌های نگهبان را تشکیل می‌دهند که البته هرکدام نقص‌های به‌ خصوص خودشان را دارند. با این وجود به‌نظر می‌رسد بهترین گزینه‌ای که در حال حاضر برایتان وجود دارد مهارت جدیدی است که برای الکسا تعبیه شده است.
این مهارت که توسط موسسه «Hippo Insurance» ساخته شده به اشخاص دارای محصولات مجهز به دستیار صوتی الکسا این امکان را می‌دهد که از این مهارت استفاده کنند و آن را روی «حالت همیشه» (Always Mode) قرار دهند. پس از فعالسازی، الکسا گاه و بیگاه یک سری مکالمات از پیش ضبط شده را پخش می‌کند. این مکالمات قرار است کاملا طبیعی و روزانه باشند اما در برخی موارد ممکن است خنده دار و خارج از چارچوب هم باشند. طبق گفته‌های «آندرسا کالینز» مدیر بخش بازاریابی این موسسه: «این مکالمات در برخی موارد خنده دار هستند اما در کل مکالمات و صحبت‌هایی هستند که عموما در خانه شنیده می‌شوند.
شاید برایتان عجیب باشد اما یکی از افسران ارشد پلیس امریکا معتقد است که این مهارت جالب می‌تواند با موفقیت از ورود احتمالی و غیرقانونی سارقین به منزل جلوگیری کند. «جیم بیرمن» افسر بازنشسته پلیس ایالات متحده که 30 سال سابقه خدمت دارد و در حال حاضر مدیرعامل موسسه «Police Foundation» هم محسوب می‌شود می‌گوید: «این مهارت الکسا در اصطلاح پلیس باعث سخت شدن هدف می‌شود. سارقین دوست دارند بدون اینکه شما آنها را ببینید وارد منزل شوند، وسایل را بدزدند و خارج شوند اما این مهارت باعث می‌شوند سارقین تصور کنند کسی دورن منزل است و این کار را برایشان سخت می‌کند.»
البته بیرمن هشدار داده که امکان دارد سارق بسیار باهوش باشد و بالاخره بفهمد این مکالمات ساختگی هستند. کالینز هم به کاربران هشدار داده که این مهارت را نمی‌توان ابزاری کامل و جدی برای تامین امنیت منزل دانست.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
آنچه بهتر است برای حفظ امنیت مودم‌تان بدانید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
قیمت بیرانوند دو برابر شد
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
متهم: گلوی دخترعمویم را بریدم و شیرگاز را باز کردم

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار