دوشنبه 31 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی تک نرخی شدن ارز امکان پذیر نیست

 
 

شنبه 20 مرداد 1397

تک نرخی شدن ارز امکان پذیر نیست

 
 

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: باتوجه به اینکه بخش خصوصی موافق تک نرخی شدن ارز است، اما این موضوع در حال حاضر امکان پذیر نیست.

تک نرخی شدن ارز امکان پذیر نیستغلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به مشکلات صادرات در کشور اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی صادرات قیمت تمام شده کالا‌های تولید داخل است که رقابت با رقبای خارجی را دچار مشکلات جدی می‌کند و این موضوع به فرسودگی ماشین‌آلات و شکاف تکنولوژی در تولید باز می‌گردد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به نیاز صادرات به حمایت، تصریح کرد: در چنین شرایطی بر اساس تجربیات کشور‌های موفق در صادرات، موضوع حمایت جدی صادرات برای گرفتن کرسی ثابت در بازار‌های رقابتی، لازم است از صادرات حمایت جدی به وجود بیاید مخصوصا در شرایطی که کشور نیاز به ارز دارد و مشکلاتی که پیش رو داریم ممکن است درآمد‌های نفتی را تحت تأثیر قرار دهد.
وی با اشاره به مشوق‌های صادرات بیان کرد: وزرات صنعت، معدن و تجارت(صمت) و اتاق بازرگانی موضوع مشوق‌های صادراتی را پیگیری می‌کردند و در سال ۹۷ منابع خوبی برای حمایت از صادرات پیش‌بینی شده است.
به گفته وی؛ یکی از هزینه‌های ناخواسته که بخش صادرات با آن روبه‌رو است به دلیل نبود روابط بانکی و بیمه‌ای معمول با کشور‌ها بین ۵ تا ۱۵ درصد اضافه هزینه برای انتقال منابع صادرات به داخل کشور می‌شود و در صورت جبران این اضافه پرداخت توسط دولت می‌تواند کمک شایانی به صادرات غیرنفتی کند.
شافعی با اشاره به نیاز گسترش روابط اقتصادی با کشور‌های همسایه، اظهار کرد: افزایش روابط تجاری با کشور‌های همسایه به صورت جدی دنبال خواهد شد و یکی از راه‌های سهل‌الوصل برای برون رفت از بحران است.
وی با اشاره به تشکیل کمیته دائمی ارز در اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: در اتاق بازرگانی کمیته دائمی ارز تشکیل شده و بخش خصوصی نظرات خود را به دولت اعلام کرده است و پیشنهاد شده است ارز ۴۲۰۰ تومان صرفا جهت تامین کالا‌های اساسی و استراتژیک مانند دارو و تجهیزات پزشکی که اهیمت بالایی دارد، اختصاص یابد و اگر قرار باشد کل واردات با ارز ۴۲۰۰ توان صورت گیرد در آینده با مشکل کمبود منابع ارزی مواجه خواهیم شد.
شافعی در پایان گفت: باتوجه به اینکه بخش خصوصی موافق تک نرخی شدن ارز بوده است، اما این موضوع در حال حاضر امکان پذیر نیست.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
وفاداری کاربران به آیفون کم شده است!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
داستان تکراری قتل خانوادگی؛ این‌بار در مرزداران تهران

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار