دوشنبه 31 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری استفاده از هوش مصنوعی برای بررسی فرضیه‌های علمی

 
 

سه شنبه 6 شهريور 1397

استفاده از هوش مصنوعی برای بررسی فرضیه‌های علمی

 
 

"دارپا" قصد دارد برای بررسی فرضیه‌های علمی و تصحیح آنها، از یک سیستم هوش مصنوعی استفاده کند.

"آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا" یا "دارپا"(DARPA)، پروژه جدیدی را برای برنامه اکتشاف در زمینه هوش مصنوعی آغاز کرده است.
این واحد پژوهشی، در جستجوی گروه‌هایی برای ساخت نوعی سیستم هوش مصنوعی است تا با استفاده از آن، فرضیه‌های علمی را به صورت خودکار، تولید، آزمایش و اصلاح کند. این سیستم، با خودکار ساختن مراحل علمی، به تصمیم گیرندگان در اکتشافات آزمایشگاهی و به کار بردن سریع آنها در جهان واقعی کمک می‌کند.
مدل، سرعت و دقت را افزایش می‌دهد و با افزایش سرعت و دقت، می‌توان از این مدل‌ها برای پاسخ دادن به سوالات کلیدی در مورد امنیت ملی استفاده کرد. شاید بتوان این سیستم را برای تایید نتایج مطالعات علمی و بررسی رخدادهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی یا محیطی به کار برد.
این پروژه موسوم به "استخراج دانش علمی خودکار"(ASKE)، نخستین فرصت برای پژوهش زیر نظر برنامه هوش مصنوعی دارپا با هدف گسترش نسل آینده اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی است. این سیستم‌های هوش مصنوعی مشهور به "موج سوم" می‌توانند بر محدودیت‌های یادگیری ماشینی و ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی موجود غلبه کنند.
این سیستم، داده‌های جدید و منابع علمی را به صورت خودکار مشخص و برای به دست آوردن اطلاعات مفید، تحلیل می‌کند. به گفته دارپا، این سیستم می‌تواند برای تصحیح پیش‌بینی‌های خود، فرضیه‌ها را ایجاد و آزمایش کند.
تمرکز این پژوهش، بر دو حوزه فنی است؛ گزینش ماشینی که در آن، هوش مصنوعی، اطلاعات مفید را از پژوهش استخراج می‌کند و آنها را در مدل‌های جدید به کار می‌برد و مداخله ماشینی که در آن، هوش مصنوعی، از مدل‌های جدید برای پیش‌بینی رخدادها و پاسخ به سوالات پژوهشگران استفاده می‌کند.
این برنامه در دو مرحله صورت می‌گیرد؛ در مرحله نخست، گروه‌ها باید کاربرد سیستم را بررسی کنند و در مرحله دوم، شواهد مفهومی را ارائه دهند. نخستین مرحله، شش ماه زمان خواهد برد و مبلغ سرمایه‌گذاری آن، تا 300 هزار دلار خواهد بود اما مرحله دوم، یک سال زمان می‌برد و هزینه‌ای حدود 700 هزار دلار در بر خواهد داشت.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
وفاداری کاربران به آیفون کم شده است!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
داستان تکراری قتل خانوادگی؛ این‌بار در مرزداران تهران

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار