دوشنبه 12 خرداد 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی گوشه و کنار IT هوش مصنوعی تصویر واقعی افراد را می‌سازد

 
 

چهارشنبه 28 آذر 1397

هوش مصنوعی تصویر واقعی افراد را می‌سازد

 
 

آیا می‌توانید بگویید کدام یک از این تصاویر چهره واقعی انسان‌ها هستند و کدام یک خیر؟ اخیرا پژوهشگران موفق به توسعه هوش مصنوعی شده‌اند که قادر به ایجاد تصاویری همانند چهره‌های واقعی انسان‌ها است.

پژوهشگران شرکت آمریکایی "اِنویدیا "(NVIDIA) موفق به توسعه هوش مصنوعی شده‌اند که می‌تواند تنها با داشتن چند تصویر از افراد، تصاویر چهره‌های آنها را ایجاد کند.
اِنویدیا یک شرکت آمریکایی و پیشگام در امر تکنولوژی‌های کارت‌های ویدئویی، گرافیکی، ایستگاه‌های کاری، رایانه‌های شخصی و... در سرتاسر جهان است.
برای بسیاری از مردم تشخیص تفاوت بین چهره اصلی و چهره غیرواقعی افراد سخت است. پژوهشگران شرکت انویدیا مقاله‌ای درباره این موضوع منتشر کرده و در آن توضیح دادند که چگونه در مطالعه اخیر خود از شبکه‌های" Adversarial Generators" (GANs) به منظور ایجاد تصاویری همانند چهره‌های واقعی انسان‌ها استفاده کرده‌اند.
شبکه‌های ترافعی تولیدی(GANs) یک بخش از الگوریتم‌های هوش مصنوعی هستند که در یادگیری بدون نظارت مورد استفاده قرار می‌گیرند و توسط یک سیستم دارای دو شبکه عصبی اجرا می‌شود. یادگیری بی‌نظارت یا یادگیری بدون نظارت یکی از انواع یادگیری در یادگیری ماشینی است. اگر یادگیری بر روی داده‌های بدون برچسب و برای یافتن الگوهای پنهان در این داده‌ها انجام شود، یادگیری، بدون نظارت خواهد بود.
تصاویر چهره‌های غیر واقعی را می‌توان به راحتی با استفاده از یک روش شناخته شده به نام "انتقال سبک"(style transfer) ایجاد کرد که طی این روش، خصوصیات تصاویر افراد با یکدیگر ترکیب می‌شوند.
در این تولیدگر تصویر افراد را به عنوان مجموعه‌ای از سه سبک که به "سبک‌های درشت"(coarse styles) (ژست، مو، شکل صورت)، "سبک‌های متوسط"(middle styles) (ویژگی های صورت و چشم) و "سبک‌های خوب" (fine styles) (طرح رنگی) شناخته می‌شود، تصور می‌کند.
هوش مصنوعی که این شرکت توسعه داده قادر به تشخیص صورت حیواناتی مانند گربه و اشیاء مانند اتاق خواب نیز می‌باشد.
پژوهشگران یک شبکه ایجاد کردند تا نشان دهند که چه میزان می‌توانند خصوصیات چهره افراد را با استفاده از یک تصویر تغییر دهند. با این وجود کار این هوش مصنوعی کاملا بی‌نقص نیست چرا که اگر با دقت به چهره افراد دقت کنید می‌توانید تصویر چهره غیرواقعی آنها را تشخیص دهید. همچنین می‌توان از این روش برای بازسازی عکس‌های قدیمی که آسیب دیده‌اند، برای رفع پیکسل‌های خراب یا ویرایش‌های بد نیز استفاده نمود.
متخصصان گرافیک شرکت انویدیا، داده‌ها را با استفاده از ایجاد شکاف‌های نامنظم در تصاویر به شبکه عصبی مذکور وارد کردند و پس از آن سیستم توانست مشخص کند که کدام قسمت‌های تصاویر سوراخ و خالی است وآنها را پر کند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
افشای ویژگی های ساعت هوشمند جدید سامسونگ
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بازگشت عابدزاده به فوتبال با «اف‌سی‌عابدز»
:: فرهنگ و هنر ::
آیا قسمت‌های آخر سریال پایتخت ۶ ساخته می‌شود
:: حوادث ::
مردی بعد از قتل دوستش با همسر او ازدواج کرد

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار