پنجشنبه 27 تير 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی دانش و فناوری سرمایه‌گذاری روی آزمون صنعتی نانوپوشش‌های باتری‌ خودروهای الکتریکی

 
 

سه شنبه 23 بهمن 1397

سرمایه‌گذاری روی آزمون صنعتی نانوپوشش‌های باتری‌ خودروهای الکتریکی

 
 

شرکت آلمانی فولکس‌‌واگن با سرمایه‌گذاری 10 میلیون دلاری، به استارت‌آپ فورج‌نانو کمک می‌کند تا آزمون‌های صنعتی روی نانوپوشش‌دهی باتری‌های مورد استفاده در خودروهای الکتریکی را انجام دهد.

شرکت فولکس‌واگن 10 میلیون دلار روی استارت‌آپ فورج‌نانو (Forge Nano) سرمایه‌گذاری کرد. این سرمایه‌گذاری برای حمایت از آزمایش‌های صنعتی روی فناوری نانوپوشش‌دهی انجام می‌شود. قرار است از فناوری پوشش‌دهی برای بهبود عملکرد باتری‌ها استفاده شود.
همکاری مشترک فولکس‌‌واگن و فورج‌نانو از سال 2014 آغاز شده‌است. در این سال فورج‌نانو شروع به تحقیق روی استفاده صنعتی از لایه‌نشانی اتمی برای تولید مواد هسته‌ای پوسته‌ای به‌منظور استفاده در باتری‌ها کرد. اثرات مثبت فناوری لایه‌نشانی اتمی در بخش بهبود باتری دانسیته انرژی باتری‌های مورد استفاده در خودروهای الکتریکی بود.
شرکت فولکس‌واگن قصد دارد تا باتری‌های قدرتمندی برای خودروهای الکتریکی تا سال 2025 تولید کند. در حال حاضر شرکت فولکس‌واگن با شرکاء مختلف در حوزه تولید باتری همکاری دارد تا به موازات تحقیقات خود در این حوزه، از توانمندی‌های آنها نیز استفاده کند.
الکس هینریش از مدیران بخش تحقیقات فولکس‌واگن می‌گوید که این همکاری مشترک در بخش تجهیزات بوده و این شرکت قصد دارد تا با این سرمایه‌گذاری، امکان انجام تحقیقات صنعتی را روی این فناوری پوشش‌دهی فراهم کند.
لایه‌نشانی اتمی فرآیندی است که در آن یک لایه نازک به‌صورت پوشش روی سطح ایجاد می‌شود. فورج‌نانو قصد دارد تا با این فناوری اقدام به افزایش دانسیته انرژی باتری‌های خودروهای الکتریکی کند.
فولکس‌واگن همکاری دیگری نیز در حوزه باتری داشته است، این شرکت با گوگل روی توسعه باتری با استفاده از کامپیوتر کوانتومی کار می‌کند. این دو شرکت همکاری مشترکی برای استفاده از فناوری کامپیوتر کوانتومی آغاز کرده‌اند که در آن به شبیه‌سازی ساختار مولکولی جدیدی پرداخته شده‌است. این کار با موفقیت انجام شده و در نهایت ماده‌ای برای توسعه‌ باتری‌های قدرتمند ارائه شده‌است. هدف از این پروژه، تولید باتری‌های جدید برای استفاده در خودروهای الکتریکی است. این دو شرکت همکاری درازمدتی را تجربه می‌کنند که مقصود طرفین، شبیه‌سازی فرآیند شیمیایی برای تولید باتری روی کامپیوتر کوانتومی است. برای محاسبه‌ چنین شبیه‌سازی به یک سامانه‌ محاسباتی قدرتمند نیاز است که محققان دو شرکت به سراغ کامپیوتر کوانتومی رفتند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
سیستم اعلام هشدار، تلفات را کاهش داد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
بخشش مردی که همسر و فرزندش را کشت

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار