سه شنبه 17 تير 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی دو عرضه عمده سهام در اسفندماه روی تابلو می‌روند

 
 

جمعه 26 بهمن 1397

دو عرضه عمده سهام در اسفندماه روی تابلو می‌روند

 
 

فرابورس ایران معاملات هفته منتهی به 26 بهمن‌ماه را که تنها 3 روز کاری داشت با تغییر مالکیت 2332 میلیون ورقه به ارزش 11 هزار و 294 میلیارد ریال پشت سر گذاشت و همزمان با دادوستدهای انجام‌شده در بازارهای فرابورسی شاخص کل نیز با 0.1 درصد افزایش در سطح 1936 واحدی ایستاد و میزان رشد خود از ابتدای سال را به 77 درصد رساند.

سهامداران در هفته‌ای که شاهد روی تابلو رفتن دوازدهمین عرضه اولیه سهام در فرابورس با عرضه 20 درصد از سهام شرکت کشت و دامداری فکا در بازار دوم بودند، در بازارهای اول و دوم به ترتیب 135 و 965 میلیون سهم به ارزش 405 و 2723 میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند.
همچنین در بازار پایه نیز 1198 میلیون سهم به ارزش 2792 میلیارد ریال تغییر مالکیت یافت و در بازار ابزارهای نوین مالی 35 میلیون ورقه به ارزش 5374 میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت.
شیمیایی‌ها صدرنشین صنایع فرابورسی
در بازار ابزارهای نوین مالی هفته گذشته در نخستین روز از مهلت پذیره‌نویسی اوراق منفعت شرکت هواپیمایی ماهان، یک میلیون ورقه از این اوراق با نرخ 16 درصد سالانه تا سررسید به فروش رفت. این سری اوراق 48 ماهه بوده و مواعد پرداخت اجاره آن هر 3 ماه یکبار تا سررسید است. در بازار پایه نیز مدیر پذیرش فرابورس ار درج دو نماد معاملاتی مربوط به بانک‌های گردشگری و مواد ویژه لیا در تابلو ب این بازار خبر داد. بر این اساس نماد «وگردش» در گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و نماد «شلیا» در گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی در تابلو ب بازار پایه به ترتیب به عنوان دویست‌و‌سی‌وپنجمین و دویست‌و‌سی‌‌و‌ششمین نماد درج شدند. همچنین در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم ارزش معاملات خرد بازار سهام و اختیار سهام به رقم 5690 میلیارد ریال رسید که از این میزان گروه شیمیایی‌ها با معاملاتی به ارزش 865 میلیارد ریال، 15 درصد از ارزش کل معاملات را در اختیار گرفت و صدرنشین شد. پس از آن گرو‌ه‌های فلزات اساسی و زراعت و خدمات وابسته با اختصاص 14 و 12 درصد از ارزش کل معاملات، در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
رویدادهای پیش رو در بازارهای فرابورس
بازار اول فرابورس ایران یکشنبه 5 اسفندماه شاهد عرضه عمده 3.04 درصد از سهام غیرمدیریتی شرکت بیمه سامان در نماد «بساما4» خواهد بود که این میزان سهم از سوی شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه عرضه خواهد شد. بر این اساس تعداد 45 میلیون و 725 هزار و 727 سهم شرکت بیمه سامان با قیمت پایه هر سهم 4500 ریال روی تابلو معاملات بازار اول خواهد رفت. سپرده لازم برای حضور در رقابت خرید این عرضه رقمی بیش از 20 میلیارد و 576 میلیون ریال و شرایط پرداخت ثمن معامله به صورت نقد بوده و کارگزار عرضه‌کننده این سهام نیز شرکت کارگزاری ارگ هومن است. همچنین شنبه 25 اسفندماه، بانک دی تعداد 2 میلیارد و 484 میلیون سهم معادل 90 درصد از سهام شرکت تولید نیروی برق دماوند را در بازار دوم فرابورس با قیمت پایه هر سهم 41 هزار و 900 ریال در معرض فروش می‌گذارد. سپرده حضور در رقابت خرید این عرضه عمده سهام کنترلی رقم 10 هزار و 407 میلیارد و 960 میلیون ریال و شرایط پرداخت ثمن معامله نیز نقد و یا نقد و اقساط است.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
دلایل افزایش قیمت اوراق مسکن
:: فناوری اطلاعات ::
تلویزیون جدید شیائومی با قابلیت دالبی اتمز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار