سه شنبه 17 تير 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی بیش از 1500 میلیارد ریال ارزش مبادلات روزانه سهام در فرابورس

 
 

يكشنبه 28 بهمن 1397

بیش از 1500 میلیارد ریال ارزش مبادلات روزانه سهام در فرابورس

 
 


در جریان دادوستدهای دومین روز کاری هفته پایانی بهمن‌ماه، حجم و ارزش معاملات بازار سهام شامل بازارهای اول، دوم، پایه و SME به بیش از 600 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 581 میلیارد ریال رسید که در این میان نماد ذوب‌آهن با نقل‌وانتقال 99 میلیون سهم به ارزش 133 میلیارد ریال و نماد شرکت پلی اکریل ایران با مبادله 78 میلیون سهم به ارزش 192 میلیارد ریال به ترتیب بالاترین میزان حجم و ارزش معاملاتی را در مجموع این بازارها از آن خود کردند.

نگاهی به مبادلات اوراق نیز طی 28 بهمن‌ماه در فرابورس نشان می‌دهد که بازار ابزارهای نوین مالی میزبان نقل‌وانتقال 13 میلیون ورقه شامل اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن بوده است که ارزش این دادوستدها بر دو هزار و 663 میلیارد ریال بالغ شد. در این میان در تابلو اوراق تسهیلات مسکن امروز شاهد دست به دست شدن بیش از 82 هزار ورقه بهادار به ارزش افزون بر 46 میلیارد ریال بودیم که امتیاز تسهیلات مسکن دی‌ماه 97 با حجم حدودا 28 هزار ورقه‌ای و ارزشی نزدیک به 16 میلیارد ریال در صدر این گروه قرار گرفت.
در مجموع بازارهای فرابورس ایران 614 میلیون ورقه بهادار به ‌‌ارزش 4 هزار و 247 میلیارد ریال در 94 هزار و 853 نوبت مبادله شد و شاخص کل فرابورس ایران که روز گذشته 12 واحد صعود کرده بود امروز با افت 11 واحدی در ارتفاع 1937 واحدی قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی بر افت آیفکس در روز جاری از جانب نماد ذوب بود و در مقابل، نماد دماوند بیش از دو واحد از شاخص کل حمایت کرد.
در میان نمادهای فرابورسی، نماد «غپآذر» با 5 درصد رشد در صدر جدول بیشترین افزایش قیمت قرار گرفت و نمادهای «زگلدشت» و «حسیر» نیز با 4.9 درصد رشد قیمتی در جایگاه‌های دوم و سوم این جدول ایستادند. در سمت مقابل نمادهای «مفاخر»، «شتوکا» و «حآسا» با بالاترین افت قیمتی روبه‌رو شدند. در نهایت از پیام‌های ناظر مهم روز جاری می‌توان به لزوم توقف نماد معاملاتي اوراق مشاركت شهرداري كرج در نماد «كرج 97» اشاره کرد. با توجه به اینکه این اوراق در پایان بهمن‌ماه جاری سررسید می‌شود، نماد آن در پايان معاملات فردا دوشنبه 29 بهمن‌ماه متوقف می‌شود.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
دلایل افزایش قیمت اوراق مسکن
:: فناوری اطلاعات ::
تلویزیون جدید شیائومی با قابلیت دالبی اتمز
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
همبازی محمدرضا گلزار در سریال عاشقانه ۲ یا گیسو مشخص شد
:: حوادث ::
دختر جوان؛ قربانی هوس‌های شوم

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار