پنجشنبه 10 مهر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی آیفکس با حدود 0.5 درصد رشد در سطح 1947 واحدی ایستاد

 
 

دوشنبه 29 بهمن 1397

آیفکس با حدود 0.5 درصد رشد در سطح 1947 واحدی ایستاد

 
 

در میانه آخرین هفته کاری بهمن‌ماه بیش از 715 میلیون ورقه به ارزش افزون بر 4 هزار و 613 میلیارد ریال در مجموع بازارهای فرابورسی دادوستد شد و همزمان شاخص کل نیز با 9.6 واحد افزایش در سطح 1947 واحدی قرار گرفت.

امروز دوشنبه 29 بهمن‌ماه با تاثیر مثبت تا حداکثر 3.2 واحدی از جانب نمادهای «ذوب»، «دماوند»، «کگهر»، «میدکو» و «حخزر» بر آیفکس این نماگر حدود 0.5 درصد رشد کرد و در سطح 1947 واحدی ایستاد.
در این میان نماد «ذوب» به عنوان پربیننده‌ترین نماد معاملاتی بیشترین حجم معامله را نیز با دادوستد 70.5 میلیون سهم در اختیار گرفت. در سوی دیگر، بالاترین ارزش معاملات به نماد تازه وارد «زفکا» با معاملاتی به ارزش بیش از 171 میلیارد ریال قرار گرفت.
بازارهای اول و دوم فرابورس روز جاری به ترتیب با تغییر مالکیت 52 و 199 میلیون سهم به ارزش 143 و 648 میلیارد ریال روبه‌رو شدند و در بازار پایه سهامداران به استقبال جابه جایی 408 میلیون سهم به ارزش 862 میلیارد ریال رفتند.
همچنین در این سه بازار نمادهایی مانند «حخزر»، «ودانا»، «شستان« و «لپیام» متوقف و در سمت مقابل نمادهای «ذوب»، «اپرداز» و «نتوس» بازگشایی شدند. بازار ابزارهای نوین مالی نیز معامله 38 میلیون ورقه را تجربه کرد که ارزش آن 2 هزار و 789 میلیارد ریال بود. در این بازار قیمت اوراق تسهیلات مسکن در دامنه 232 هزار تا 626 هزار ریال نوسان کرد. اوراق رهنی کرمان موتور از فردا در فرابورس پذیره‌نویسی می‌شود در همین حال مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای از پذیره‌نویسی اوراق رهنی شرکت کرمان موتور با نرخ 16 درصد خبر داد. به این ترتیب این اوراق که با نام و قابل معامله در فرابورس ایران است با مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال از فردا سه‌شنبه 30 بهمن‌ماه تا شنبه 4 اسفندماه در بازار ابزارهای نوین مالی پذیره‌نویسی خواهد شد. مدت این اوراق 36 ماهه و مواعد پرداخت‌های مرتبط با آن هر سه ماه یکبار از تاریخ انتشار یعنی 1397/11/30 است. موضوع انتشار اوراق رهنی کرمان موتور نیز که در نماد «کرمان00» به فروش می‌رسد، واگذاری مطالبات ناشی از فروش اقساطی شرکت کرمان موتور به نهاد واسط به منظور تامين منابع مالی برای خريد مواد اوليه و قطعات توسط این شركت است. همچنین ارکان این اوراق را به ترتیب ناشر یعنی شرکت واسط مالی آبان دوم، بانی و عامل وصول آن یعنی شرکت کرمان موتور، متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردان این اوراق شرکت تامین سرمایه تمدن، عامل فروش؛ شرکت کارگزاری کارآمد، عامل پرداخت؛ سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار، امین؛ موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت هژیران و ضامن؛ بانک پاسارگاد تشکیل می‌دهند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت جهانی طلا با تضعیف دلار یک درصد جهش کرد
:: فناوری اطلاعات ::
کاهش فروش آیفون تحت تاثیر ممنوعیت وی‌چت
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
دلایل استعفای وکلای فدراسیون در پرونده ویلموتس مشخص شد/ غرض‌ورزی‌ها همکاری را سخت کرد
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
راز جنایت دختر 20 ساله در عمق چاه

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار