جمعه 29 شهريور 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی آیفکس اسفند 97 را سبز آغاز کرد

 
 

چهارشنبه 1 اسفند 1397

آیفکس اسفند 97 را سبز آغاز کرد

 
 

نخستین روز از آخرین ماه سال 97 امروز با جا‌به‌جایی 889 میلیون و 728 هزار ورقه به ارزش بیش از 3 هزار و 635 میلیارد ریال در مجموع بازار‌های فرابورس ایران و قرار گرفتن شاخص کل در ارتفاع 1990 واحدی به پایان رسید.

شاخص کل فرابورس ایران امروز چهارشنبه اول اسفند‌ماه 97 ضمن پیمودن مسیر صعودی 24 واحدی در پایان معاملات در ارتفاع 1990 واحدی قرار گرفت و آخرین ماه سال جاری را با رشد 1.26 درصدی آغاز کرد.
معاملات مثبت در نماد‌های «ذوب» و «زاگرس» در صعود 24 واحدی امروز آیفکس بیش از اهرم مثبت نماد‌های «میدکو» و «کگهر» موثر بود و از کاهش بیشتر این نماگر تحت تاثیر معاملات در نماد «دماوند» جلوگیری کرد.
ادامه رصد نماد‌های فرابورسی بیانگر صدرنشینی نماد «ذوب» به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملاتی و ثبت بیشترین افزایش قیمت روزانه برای نماد «زقیام» و بیشترین کاهش قیمت برای نماد «غپآذر» است. نماد «ذوب» همچنین عنوان پُربازدید‌ترین نماد معاملات روز جاری را نیز در کنار دو نماد «سمگا» و «مادیرا» کسب کرد.
از طرف دیگر، بازار سهام فرابورس در روزی که گذشت شاهد دست‌به‌دست شدن 73 میلون سهم به ارزش 217 میلیارد ریال در بازار اول و خرید و فروش 428 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 83 میلیارد ریال در بازار دوم خود بود.
به‌علاوه، در سه تابلو بازار پایه امروز 326 میلیون سهم به ارزش 797 میلیارد ریال میان معامله‌گران داد‌و‌ستد شد. در سمت دیگر بازار، خرید و فروش اوارق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در بازار ابزار‌های نوین مالی امروز به رقم خوردن حجم 49 میلیون ورقه‌ای به ارزش یک هزار و 449 میلیارد ریال برای تمامی معاملات این بازار منتهی شد که نماد «اعتماد» با ارزش معاملاتی به میزان بیش از 325 میلیارد ریال بیشترین ارزش را در میان تمامی نماد‌های این بازار به خود اختصاص داد. در این بازار همچنین امروز اوراق گواهي تسهيلات مسكن بهمن‌ماه 1397 در نماد معاملاتي «تسه9711»، گشايش یافت و 587 هزار و 592 ریال قیمت خورد که حقیقی‌ها مشارکت 100 درصدی در دو سمت خرید و فروش این اوراق ثبت کردند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نحوه پرداخت قبوض تلفن ثابت چگونه است؟
:: فناوری اطلاعات ::
حضور تلفن همراه در ایران به ربع قرن رسید
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
بیرانوند: برخی می‌خواهند با محروم کردن من تیم‌شان نتیجه بگیرد/لازم باشد خودم بازی نمی‌کنم!
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
مرگ مرموز یک دختر پس از جراحی بینی

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار