شنبه 4 خرداد 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی تمامی بازار‌های فرابورس ایران سبزپوش شدند

 
 

شنبه 4 اسفند 1397

تمامی بازار‌های فرابورس ایران سبزپوش شدند

 
 

هفته پایانی بهمن‌ماه 97 در فرابورس ایران با صعود 44 پله‌ای شاص کل و قرار گرفتن آن در ارتفاع 1990 واحدی در آخرین روز معاملاتی هفته منتهی به سوم اسفند‌ماه به پایان رسید تا بدین ترتیب آیفکس با ثبت رشد هفتگی 2.8 درصدی پا به آخرین ماه از سال جاری بگذارد.

شاخص کل که هفته معاملاتی منتهی به 3 اسفند‌ماه 97 را در سطح 1936واحدی آغاز کرده بود در میانه هفته با در پیش گرفتن روند صعودی، در پایان هفته در سطح 1990 واحدی قرار گرفت تا بازدهی این نماگر از ابتدای سال به 81 درصد برسد.
معاملات سهام در بازارهای اول و دوم فرابورس در هفته جاری با رقم خوردن دادوستد 362 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 125 میلیارد ریال در بازار اول و معامله یک هزار و 384 میلیون سهم به ارزش 4 هزار و 68 میلیارد ریال در بازار دوم به انتها رسید که حجم و ارزش معاملاتی در این دو بازار نسبت به هفته گذشته شاهد رشد حداقل 43 و حداکثر 178 درصدی بود.
به‌علاوه بازار پایه، دیگر بازار سهام فرابورس، نیز در این هفته میزبان داد‌وستد یک هزار و 72 میلیون سهم به ارزش 4 هزار و 65 میلیارد بود که حجم و ارزش معاملات در این بازار در بازه مذکور به‌ترتیب 42 و 46 درصد افزایش یافت.
از طرف دیگر، در بازار ابزارهای نوین مالی و در قالب معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) نیز در حالی معامله 156 میلیون ورقه به ارزش 13 هزار و 944 میلیارد ریال ثبت شد که اوراق بدهی بیشترین ارزش و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) بیشترین حجم معاملاتی را در این بازار در هفته جاری به خود اختصاص دادند.
رصد معاملات به تفکیک این بازار نشان می‌دهد 390 هزار ورقه به ارزش 223 میلیارد ریال در قالب اوراق تسهیلات مسکن و نیز 13 میلیون ورقه به ارزش 11 هزار و 606 میلیارد ریال در قالب اوراق بدهی در این هفته معامله شده است. همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) میزبان داد‌و‌ستد 142 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 115 میلیارد ریال بود و حجم و ارزش تمامی ابزار‌های مالی در این بازار در بازه 72 تا 382 درصدی متغیر بود.
در ادامه رویدادهای هفته جاری، پذیره‌نویسی 2 میلیون ورقه از اوراق رهنی شرکت کرمان موتور به ارزش 2 هزار میلیارد ریال در نماد «کرمان001» که سه روز کاری مهلت داشت در نخستین روز یعنی در تاریخ 30 بهمن‌ماه در بازار ابزار‌های نوین مالی به اتمام رسید.
همچنین هفته قبل ارزش معاملات خرد بازار سهام شامل معاملات بازارهای اول، دوم، پایه، مشتقه و SME به 8 هزار و 832 میلیارد ریال رسید که گروه محصولات شیمیایی با ارزش معاملاتی به میزان یک هزار و 545 میلیارد ریال، سهم 17 درصدی از ارزش کل معاملات را در اختیار گرفت و درصدر این بازار ایستاد.
گروه‌های «فلزات اساسی» و «زراعت و خدمات وابسته» نیز در رده‌های دوم و سوم صنایعی که بالاترین ارزش معاملات را ثبت کردند، ایستادند.
در نهایت، با ثبت دادوستد سه ‌هزار و 604 میلیون ورقه به ارزش 23 هزار و 202 میلیارد ریال که نشان از رشد 55 درصدی حجم و 105 درصدی ارزش کل معاملات در مجموع بازار‌های فرابورس داشت، پرونده معاملات هفته منتهی به 3 اسفندماه 97 نیز بسته شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
نجفی: افزایش قیمت خودرو به ۵ درصد حاشیه بازار استمرار روند مسئله‌دار فعلی است انبار احتکار خودرو در شهرستان آذرشهر
:: فناوری اطلاعات ::
گوگل اسیستنت به رانندگی شما کمک می‌کند!
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
ربیع‌خواه: پنالتی درست بود
:: فرهنگ و هنر ::
همه آنچه درباره بانک‌ها باید بدانید در قالب یک کتاب
:: حوادث ::
قتل‌عام خانوادگی توسط مرد خونسرد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار