يكشنبه 16 آذر 1399

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی اقتصادی صعود آیفکس تا ارتفاع 2028 واحدی

 
 

شنبه 4 اسفند 1397

صعود آیفکس تا ارتفاع 2028 واحدی

 
 

نخستین شنبه اسفندماهی فرابورس ایران با افزایش حجم و ارزش کل معاملات خاتمه یافت و همزمان آیفکس نیز نزدیک به 2 درصد افزایش یافت تا بار دیگر این نماگر بر فراز کانال 2 هزار واحدی قرار گیرد.

در پایان معاملات امروز شنبه تعداد یک میلیارد و 100 میلیون ورقه به ارزش بیش از 9 هزار و 81 میلیارد ریال در فرابورس دادوستد شد که در مقایسه با آخرین روز کاری در هفته قبل از افزایش 24 درصدی حجم و 150 درصدی ارزش معاملات حکایت داشت.
همزمان با رونق معاملات در بازارهای فرابورس شاخص کل این بازار نیز رشد 38 واحدی معادل 2 درصد را تجربه کرد که عمده بار مثبت بر آن از جانب نمادهای پالایشی، پتروشیمی و فلزات اساسی به ترتیب «زاگرس»، «کگهر»، «ذوب»، «میدکو»، «شاوان»، «ارفع» و «شراز» تا سطح حداکثر 8 واحد رقم خورد. بدین ترتیب آیفکس با صعود امروز در ارتفاع 2028 واحدی ایستاد.
در بازار سهام فرابورس نماد ذوب‌آهن بالاترین حجم و ارزش معاملات را با تغییر مالکیت بیش از 272 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 414 میلیارد ریال تجربه کرد؛ این نماد همچنین پربیننده‌ترین نماد معاملاتی شناخته شد.
در بازار سهام امروز بسیاری از نمادها به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت متوقف شدند که نمادهای «شمواد»، «کشرق»، «شپلی»، «کپرور»، «خدیزل»، «افرا» و «چکاپا» در این گروه قرار داشتند. همچنین در جریان معاملات امروز نمادهای «زدشت»، «شسم» و «گپارس» بازگشایی شدند. امروز بیش از نیمی از ارزش کل معاملات فرابورس ایران به دادوستدهای انجام‌شده در بازار ابزارهای نوین مالی اختصاص داشت به طوری که با جابه جایی 23 میلیون ورقه، ارزش معاملات این بازار به رقم 5 هزار و 883 میلیارد ریال رسید که 64 درصد از ارزش کل معاملات امروز فرابورس بود.
در این میان سرمایه‌گذاران در اوراق «ااجاد1» با خرید و فروش 592 هزار ورقه به ارزش 565 میلیارد ریال، بالاترین حجم و ارزش معاملات در بازار اوراق با درآمد ثابت را به نام این نماد ثبت کردند. در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز قیمت این اوراق در اغلب نمادها با افت قیمتی روبه‌رو و در بازه قیمتی 220 هزار تا 626 هزار ریال دادوستد شدند.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
خاوازی: بازار مرغ را کنترل کردیم/کنترل قیمت تخم مرغ در دستور کار قرار گرفت
:: فناوری اطلاعات ::
آمار فروش موبایل در سه ماهه اخیر ۲۰۲۰/ شیائومی از اپل جلو زد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
AFC آل کثیر را 6 ماه محروم کرد/ نقره‌داغ شدن پرسپولیس در آستانه دیدار
:: فرهنگ و هنر ::
آیا موفقیت‌های الناز شاکردوست تکرار می‌شود?
:: حوادث ::
رکورد مبتلایان و قربانیان کرونا بار دیگر شکسته شد

يادداشت
:: اقتصادی ::
واریز حقوق کارکنان تا ۲۰ اسفند / پرداخت عیدی طی امروز و سه شنبه

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار