چهارشنبه 30 بهمن 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات «سخاب7» با نزدیک شدن به زمان سررسید، بالاترین ارزش معاملات را از آن خود کرد

 
 

سه شنبه 7 اسفند 1397

«سخاب7» با نزدیک شدن به زمان سررسید، بالاترین ارزش معاملات را از آن خود کرد

 
 

معاملات فرابورس ایران در هفتیمن روز از اسفندماه 97 شاهد تغییر مالکیت نزدیک به 834 میلیون ورقه به ارزش بیش از 4 هزار و 118 میلیارد ریال بود که 45 درصد از ارزش کل معاملات در اختیار بازار ابزارهای نوین مالی قرار گرفت.

در معاملات امروز سه‌شنبه شاخص کل فرابورس نیز که تحت حمایت بیش از 20 واحدی نماد «مارون» قرار داشت، با تاثیر منفی تا حداکثر 7 واحدی از جانب نمادهای «زاگرس»، «کگهر»، «ذوب»، «میدکو» و «شراز» به افت 3 واحدی در پایان بازار تن داد و در ارتفاع 2 هزار و 68 واحدی ایستاد.
معاملات بازارهای اول و دوم فرابورس روز جاری با جابه جایی 41 و 323 میلیون سهم به ارزش 125 و 859 میلیارد ریال خاتمه یافت. بازار پایه‌ای‌ها نیز به استقبال دادوستد 453 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 238 میلیارد ریال رفتند.
در حالی که امروز نماد پتروشیمی مارون با 5 درصد رشد قیمت، حمایت 20 واحدی از آیفکس داشت، نماد شرکت ذوب‌آهن با دادوستد 174 میلیون سهم به ارزش 263 میلیارد ریال ضمن انکه بالاترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت، پربیننده‌ترین نماد معاملاتی نیز شناخته شد.
در بازار ابزارهای نوین مالی نیز نتیجه معامله اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن به دادوستد 13 میلیون ورقه به ارزش یک هزار و 857 میلیارد ریال انجامید. در این بازار در حالی که قیمت اوراق تسه و تملی در بازه 209 هزار تا 626 هزار ریال نوسان کرد، نرخ موثر بازده تا سررسید اسناد خزانه اسلامی در نمادهای مختلف در دامنه 19.88 درصد تا 22.94 درصد قرار گرفت. «سخاب7» با معاملاتی به ارزش 279 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملات را در میان تمامی بازارهای فرابورس کسب کرد. این نماد 28 اسفندماه جاری سررسید خواهد شد.
در تابلو اوراق تسهیلات مسکن نیز مدت اعتبار اوراق گواهي حق تقدم استفاده از تسهيلات مسكن صادره 1395/12/15 در نماد معاملاتي (تسه95121) جهت نقل و انتقال (خريد و فروش و هبه) در تاريخ 15 اسفندماه به اتمام مي‌رسد و این نماد در پايان معاملات چهارشنبه مورخ 1397/12/15 متوقف خواهد شد.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
کرونا مانع از حضور شهروندان چینی در کنگره موبایل شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
تیتر تمجیدی روزنامه عربستانی درباره‌ی فرهاد مجیدی
:: فرهنگ و هنر ::
آخرین وضعیت رضا ایرانمنش در بیمارستان
:: حوادث ::
دفن جسد زن تنها در خانه وحشت

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار