چهارشنبه 30 بهمن 1398

 
 
     
 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آگهي درهموطن 
اخبار در موبايل 
آرشيو روزنامه 
تماس با ما 
توصيه روز
:: بازار کامپيوتر ::
معرفی تبلت چهار هسته‌يی شرکت ASUS‎
:: نکته آموزشی ::
چگونه گوشی اورجینال را از تقلبی تشخیص دهیم؟

اخبار داخلی فناوری اطلاعات وزیر ارتباطات مطرح کرد: توسعه همکاری های ایران و ارمنستان با تبادل یک قرارداد

 
 

چهارشنبه 8 اسفند 1397

وزیر ارتباطات مطرح کرد: توسعه همکاری های ایران و ارمنستان با تبادل یک قرارداد

 
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به همکاری قبلی سه جانبه میان ایران، ارمنستان و عراق در حوزه ترانزیت داده، گفت: نخستین گامی که امروز اجرایی شد، امضای قرارداد همکاری فیمابین شرکت هایی از قطر، ارمنستان و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران برای ترانزیت اطلاعات از مبدا خلیج فارس به مقصد اروپا بود.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از دیدار و مذاکره با یاکوپ آرشاکیان وزیر ارتباطات و حمل و نقل ارمنستان در کنفرانس خبری ضمن خیر مقدم به وزیر جوان ارمنستانی گفت: چندین سال است که میان ایران و ارمنستان همکاری هایی در حوزه ICT آغاز شده که از جمله آنها به ترانزیت داده از عراق به اروپا از طریق ارمنستان اشاره کرد که از سال های گذشته براساس تفاهمنامه ای میان ایران عراق و ارمنستان بوده است.
وی ادامه داد: براساس این پیشینه خوب همکاری ها، امروز (چهارشنبه) در سفر آقای نخست وزیر ارمنستان و ملاقاتی با وزیر محترم ارتباطات ارمنستان داشتیم و تلاش کردیم تا حوزه همکاری ها را گسترش دهیم.
آذری جهرمی با بیان اینکه نخستین گامی که امروز اجرایی شد، امضای قرارداد همکاری فیمابین شرکت هایی از قطر، ارمنستان و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران برای ترانزیت اطلاعات از جنوب به شمال ایران و از مبدا خلیج فارس به مقصد اروپا بود تا همکاری های مشترک و خوبی را آغاز کنیم. وزیر ارتباطات اظهار کرد: همچنین امروز تفاهم کردیم که همکاری ها را در مورد امنیت سایبری، برطرف کردن اختلالات فرکانسی در مرزهای دو کشور و توسعه سطح همکاری ها در صادرات محصولات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال را با فعالیت های جدید، آغاز کنیم. آذری جهرمی با اشاره به انجام مذاکرات اولیه و توافق بر روی محورها تصریح کرد: قرار شد در کار گروه مشترکی، برنامه های اجرایی آماده شود و بزودی در سفرم به ارمنستان، تفاهمنامه همکاری را با جزییات امضا کنیم. وزیر ارتباطات با بیان اینکه به ارمنستان به عنوان یک همسایه خوب و شریک تجاری نگاه می کنیم، خاطرنشان کرد: اراده دو کشور بر توسعه سطح همکاری هاست و فکر می کنیم ظرفیت ICT برای توسعه فعالیت های اقتصادی بسیار چشمگیر خواهد بود. وی با دعوت از وزیر ارتباطات و شرکت های ارمنستانی برای حضور در نمایشگاه الکامپ، افزود: امیدوارم شاهد حضور شرکت های ارمنستانی و آقای وزیر در این نمایشگاه باشیم و با همکاری مشترک سطح روابط اقتصادی را به طور قابل توجهی گسترش دهیم.
همکاری های مشترک
همچنین یاکوپ آرشاکیان وزیر ارتباطات و حمل و نقل ارمنستان با اشاره به پتانسیل موجود همکاری در ارمنستان، ایران و کشورهای منطقه، گفت: ایران و ارمنستان همکاری های خود را از قبل شروع کرده اند و منتظر پیوستن کشورهای دیگر برای گسترش همکاری ها در منطقه هستیم و قدم های اول برداشته شده است و نوبت به استفاده از این پتانسیل در زمینه های زیرساختی و حملات سایبری برای انجام همکاری ها هستیم.
وی با بیان اینکه ارمنستان آماده می شود تا در حوزه ITU بتواند سرمایه گذاری بیشتری را انجام دهد و همکاری هایی را به صورت مشترک با ایران انجام دهد، افزود: مطمئن هستم دستاوردهای خوبی را در آینده نزدیک می توانیم میان دو کشور داشته باشیم.

 
 
   
 
تحليل
:: اقتصادی ::
قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
:: فناوری اطلاعات ::
کرونا مانع از حضور شهروندان چینی در کنگره موبایل شد
:: روی خط جوانی ::
۱۵ پرسش کلیدی برای یک ازدواج موفق
:: ورزش ::
تیتر تمجیدی روزنامه عربستانی درباره‌ی فرهاد مجیدی
:: فرهنگ و هنر ::
آخرین وضعیت رضا ایرانمنش در بیمارستان
:: حوادث ::
دفن جسد زن تنها در خانه وحشت

يادداشت
:: فناوری اطلاعات ::
تاکید بر توسعه زیرساخت و سرویس های ارزش افزوده پیام رسان ها

 
     
   
     
     
    ::  تماس با ما  ::  درباره ما  ::  sitemap  ::  آگهي درهموطن  ::
کليهء حقوق متعلق است به روزنامهء هموطن سلام. ۱۳۹۳ - ۱۳۸۳
طراحی و اجرای سايت : شرکت به نگار